Bursa Kent Ormanına Nasıl Gidilir?

Atatürk Kent Ormanı Nerede, Nasıl Gidilir? Bursa içinden B/20-A Gümüştepe Özel Halk Otobüsü ile Orhangazi caddesine gelerek, yaklaşık 10 dakika yürüyerek ulaşılabilir. Araçlarınız ile Hüdavendigar Parkının arka tarafındaki tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Hangi kent ormanında eğlenme imkanı var?

Kapladığı muhteşem alan içerisinde doğal yaşamlarına dokunulmayan canlıların kent ormanına ayrı bir hava katması sağlanırken kent ormanında oluşturulan sosyal tesislerin de halka eğlenme imkanı sağlaması amaçlanıyor.

İstanbul’un en güzel kent ormanıdır?

İstanbul’un güzelliklerine 2012 yılında dönemin orman ve su işleri bakanı olan Veysel Er oğlu tarafından yaptırılan İstanbul halkına hediye edilen harika bir kent ormanıdır. Kent ormanı yaklaşık olarak 850.000 m2 alana kurulmuştur. İstanbul’un Eyüp ilçesi Alibeyköy mevkinde bulunan Alibeyköy barajını da içine alacak şekilde kurulmuştur.

Hangi konumda yer alan İstanbul Kent Ormanı?

İstanbul’un Sarıyer bölgesine kurulan ve konumu ile oldukça harika bir dinlence alanı olmayı başaran bu kent ormanı ulaşım imkanları sayesinde de İstanbul halkını memnun etmeyi başarıyor. Avrupa yakasının boğaza yakın bir bölgesinde bulunan Kent Ormanı İstanbul’a ulaşmak için kullanabileceğiniz en ideal ulaşım metrodur.

Kent ormani hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya Kent Ormanı yakınından geçiyor: DC15, DC15A, DC27, DC79, DM85A, MC68, SD20.

Bursa Balat Ormanı’na hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Balat Ormanı yakınından geçiyor: 14/F, B/10, B/10-K.

Atatürk Kent Ormanına metro ile nasıl gidilir?

Avrupa yakasının boğaza yakın bir bölgesinde bulunan Kent Ormanı İstanbul’a ulaşmak için kullanabileceğiniz en ideal ulaşım metrodur. Metroya bindikten sonra Hacıosman durağında inerek 10-15 dk süren bir yürüyüşle kent ormanına ulaşabilirsiniz.

Bursa Atatürk Kent Ormanı giriş ücreti ne kadar?

Giriş ücreti 8 lira, tuvalet ücreti 1 buçuk lira olan Atatürk Kent Ormanı, çeşmeleri tıkalı olan lavabolarıyla, ziyaretçilerin araçlarını gelişigüzel park etmesi sebebiyle trafik kaosunun yaşandığı ortamıyla, bakımsızlığıyla, tertipsizliğiyle, toplanmayan çöpleriyle misafirlerini bekliyor.

See also:  Izmir Karabağlar Da Su Kesintisi Ne Zaman Bitecek?

Kemerburgaz kent ormanı hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kemerburgaz Ormani yakınından geçiyor: 39O, 39Y, 41Y, 47A, 48A, 49, 49B, 49T, 49Y.

Kemerburgaz kent ormanı konser nasıl gidilir?

Avrupa Yakası’nda Eyüp Sultan ilçesinde, Alibeyköy Baraj Gölü’nün kuzeyinde bulunan Kemerburgaz Kent Ormanı’na 48, 48A ve 48L hat nolu İETT otobüsleriyle gidebilirsiniz. Bunun dışında ormana metro veya minibüslerle de ulaşım mümkün (Şimdilik aktarmalı olarak).

Balat Atatürk Ormanı hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Balat Atatürk Ormanı yakınından geçiyor: 14/F, B/10, H/1.

Balata hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Balat yakınından geçiyor: 36CE, 41Y, 55T, 90B, 99, 99A, 99Y, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.

Balat Turkuaz Plus hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Turkuaz Plus Çarşı yakınından geçiyor: 1/M, B/10, B/10-K, F/1, H/1.

Atatürk Kent Ormanı hangi metro?

Hacıosman Atatürk Kent Ormanı, Hacıosman, Derbent, Ferahevler ve Darüşşafaka semtleri arasında yer alan bir alandır. 12 km’lik bir yürüyüş alanına sahip olan ormana metroyla da ulaşım sağlanmaktadır. Metroya bindikten sonra Hacıosman durağında inerek 15 dakika süren bir yürüyüşle ormana ulaşabilirsiniz.

Atatürk Kent Ormanı giriş ücretli mi?

Atatürk Kent Ormanına giriş ücretsiz:) En azından şimdilik herhangi bir giriş ücreti ödemiyoruz. Ormanı, sabah 05.00 ve akşam 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Florya Atatürk Ormanı hangi durakta?

Şenlikköy durak, Bakirköy içindeki Florya Atatürk Ormanı konumuna en yakındır.

Bursa Atatürk Kent Ormanında neler var?

Yılın her dönemi ziyarete açıktır. Piknik alanı içerisinde piknik masaları, oturma alanları, barbeküler, çocuk parkı, mescid ve wc gibi imkânlar bulunmaktadır. Ziyaretçiler piknikten arda kalan zamanlarında piknik alanı içerisinde yer alan yürüyüş yolları ve spor alanlarında vakit geçirebilmektedirler.

See also:  Izmir Engelli Kart Hes Kodu Nasıl Alınır?

Bursa Kent Ormanında neler var?

Orman içerisinde Mangal – Piknik alanları, seyir terası, mescit, kamelyalar, gözlem kulesi, tenis masaları ve voleybol oyun alanları bulunmaktadır. At Biniciliği ve Evcil Hayvan Çiftliği bulunuyor. Burada ücretli olarak atlara binip keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Bursa Kent ormanında mangal yapılıyor mu?

Bursa’da orman yangınlarıyla mücadele çerçevesinde alınan kararlar çerçevesinde 16 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasında tescilli piknik alanları dışında kalan ormanlık alanda mangal, semaver, ateş yakmak yasaklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector