Bursa Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

Bursa Hayvana Bahçesi’ne şehir merkezinden 35/A, 15, 15/E numaralı otobüsler ile kapının önüne kadar gidebilirsiniz. Ayrıca, kent meydanından Soğanlı-Botanik Park minibüsleri ile yürüme mesafesinde. Şehrin Batı bölümünden ise Terminal otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Bursa Hayvanat Bahçesi hangi durakta?

Bursa Zoo durak, Osmangazi içindeki Bursa Hayvanat Bahçesi konumuna en yakındır.

Botanik Hayvanat bahçesi hangi Otobüs gider?

Hangi Otobüs hatları Hayvanat Bahçesi İç Yolu yakınından geçiyor? Bu Otobüs hatları Hayvanat Bahçesi İç Yolu yakınından geçiyor: 15, 15/H, 43/A.

Bursa Kent Meydanından botanik parka nasıl gidilir?

Botanik park alanında ücretsiz otopark mevcuttur. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Terminalden 93, 95, 97 95 A, 43 H numaralı belediye otobüsleri ile Şehir merkezinden 35/A, 15, 15/E numaralı belediye otobüsleri ile Kent meydanından Soğanlı-Botanik Park minibüsleri ile ulaşabilirler.

Bursa Hayvanat Bahçesi hangi semtte?

Hayvanat Bahçesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçe sınırlarında bulunan, Hayvanat Bahçesi’nde 55 türde 500 hayvan yaşamaktadır. Belgesellerde görebileceğiniz hayvan türlerini doğayla iç içe zevkli ve eğlenceli kültür turuyla, çoluk çocuk ailece gidilebilecek güzel bir yerdir.

Bursa Hayvanat Bahçesi kimlere ücretsiz?

Bursa Hayvanat Bahçesi giriş ücreti merak edilen konular arasında yer alıyor. Bursa’da ilk hayvanat bahçesi 1955 yılında hizmete açılan Kültür Park içerisinde kurulmuştur.

 • Bursa Kart geçerlidir.
 • Yetişkin : 12 TL.
 • Öğrenci : 5 TL.
 • Eğitim ve Öğretim döneminde öğretmenleri nezaretinde gelen grup öğrenciler ücretsizdir.
 • Faruk Yalçin hayvanat bahçesine nasil gidilir?

  500T numaralı İETT otobüslerini kullanarak, Şifa Mahallesi Durağında indikten sonra Darıca otobüsleri ile; Gebze – Harem minibüslerini kullanarak, Şifa Mahallesi Durağında indikten sonra Darıca otobüsleri ile parkımıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Osmangazi den botanik parka nasıl gidilir?

  Osmangazi bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden botanik park otobüs duragı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 43/A, 92, 93, 95, 97/F.
  2. Metro: 1, 2.
  See also:  Izmir Buca Kaymakamlığı Nerede?

  Bursa Hayvanat Bahçesi giriş ücreti ne kadar?

  Bursa Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti

  Hayvanat bahçesi giriş ücreti Yetişkin 12 TL ve Öğrenci 5 TL olarak bilet fiyatı bulunuyor.Girişlerde BuKART geçerli.Gişeler kapanış saatinden bir saat önce kapanmaktadır.

  Bursa Koruparka gitmek için hangi metro gider?

  Korupark Metro İstasyonu, Bursaray’ın BursaRay 1 hattında yer alan ve 15 Aralık 2011’de hizmete giren metro istasyonudur. Organize Sanayi’ye, Emek Mahallesine ve Korupark AVM’ye ulaşımı sağlar.

  Hayvanat Bahçesi ücreti ne kadar?

  Giriş Ücretleri (2021)

  Darıca Hayvanat Bahçesi yetişkinler için tam bilet ücreti 70 TL’dir. Öğrenci için ise 60 TL’dir.

  Bursa Hayvanat Bahçesi ne zaman kapanıyor?

  Bursa Hayvanat Bahçesi açılış kapanış saatleri güncellenmiştir. Bahçemiz haftanın her günü saat 18.30`e kadar ziyarete açıktır.

  Botanik Park hangi durakta?

  Metrobüs ya da otobüsle ulaşmak isterseniz, incirli durağında ineceksiniz. Metro çıkışından üst yoldan karşıya geçip yaklaşık 100 Metre yürüdükten sonra Bakırköy Botanik Parka ulaşabilirsiniz.

  Botanik Park Bursa hangi metro durağı?

  Osmangazi bölgesinde bulunan Soğanlı Botanik Parkı konumuna en yakın metro durağı hangisidir? Bursaspor / Acemler durak, Osmangazi içindeki Soğanlı Botanik Parkı konumuna en yakındır.

  Botanik nasıl gidilir?

  Bursa’nın şehir merkezinden botanik parka ulaşmak oldukça kolaydır. Şehir merkezinden kalkış yapan 35-A ve 15/15-E numaralı otobüsler botanik parkına gidiyor. Ayrıca parka minibüs seferleri de düzenleniyor. Terminal üzerinden de botanik parka giden minibüsleri kullanarak parka ulaşmak oldukça kolaydır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector