Bursa Hangi Denize Bağlı?

Bursa Sahilleri – Bursa Marmara Denizi’nin güneyinde yaklaşık 135 kilometre uzunluğunda kıyısı bulunan Bursa’da; Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde geniş doğal kumsallar ile İznik ve Uluabat (Apolyont) gölleri kıyılarında güzel plajlar bulunmaktadır.

Bursa nerede denize girilir?

Bursa’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer

 • 1- Büyükkumla (Küçükkumla) Halk Plajları
 • 2- Altınkum Halk Plajı
 • 3- Mesudiye (Ayazma) Halk Plajları
 • 4- Malkara – Yeniköy Halk Plajı
 • 5- Kurşunlu Halk Plajı
 • 6- Trilye Sahili.
 • 7- Güzelyalı Burgaz Halk Plajı
 • 8- Eğerce Plajı
 • Bursada kaç tane deniz var?

  Bursa’ya en yakın denizler Karacabey ve Mudanya ilçelerinde bulunmaktadır. Bunun yanında Gemlik ilçesinde de çok doğal göller bulunmaktadır. Bursa’ya yakın plajlar arasında ise Eğerce ve Esence plajları ilk sıralarda gelmektedir.

  Bursanın en iyi plajı neresi?

  Özellikle Marmara denizine kıyısı ile en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Plajlar içerisinde Hasanağa gençlik ve izcilik eğitim merkezi plajı, Büyükkumla halk plajı, küçükkumla halk plajı, Kumsaz halk Plajı ve Gemsaz halk plajı belediye plajları olarak öne çıkıyor.

  Bursa Mudanya denize girilir mi?

  Denize kıyısı olan bir ilçe olduğu için çok sayıda plajı bulunan Mudanya’da Eşkel (Esence) Plajı, Kızılay Kampı, Eğerce Sahili, Burgaz Halk Plajı, Kumyaka Halk Plajı ve Burgaz Altınkum Plajı gibi denize ücretsiz bir şekilde girilebilecek yerler bulunuyor.

  Bursada deniz hangi semtte?

  Her ne kadar kış turizmi kadar öne çıkmasa da Bursa’nın bazı ilçeleri yaz turizmi açısından da gelişme göstermektedir. Mudanya, Gemlik, Karacabey ve İznik ilçelerinde yer alan birbirinden güzel plajlar hem günübirlik geziler sırasında hem de konaklamalı tatillerde Marmara Denizi’nin tadını doyasıya çıkarmayı sağlar.

  Bursada deniz temiz mi?

  Bursa Sağlık ile Çevre ve Orman müdürlükleri tarafından Gemlik, Mudanya, Karacabey ve İznik Gölü sahillerindeki 22 noktada yapılan ölçümler, Bursa sahillerinin 5’i hariç temiz olduğunu ortaya koydu.

  See also:  Okul Temizliği Nasıl Yapılır?

  Bursa merkezde deniz var mı?

  Bursa, kış turizmi kadar yaz turizminin de oldukça geliştiği şehirler arasında yer almaktadır. Şehrin denize kıyısı olan ilçeleri Mudanya, İznik, Gemlik ve Karacabey’de hem halk plajları hem de özel işletmeler bulunmaktadır.

  Deniz hangi illerde var?

  Bu uzun kıyı şeridi ise, pek çok şehri içinde barındırır. Karadeniz’e kıyısı olan illerimiz ise şunlardır; Artvin, Düzce, Rize, Ordu, Giresun, Sinop, Samsun, Bartın, Kastamonu, Kırıklareli, Sakarya ve Zonguldak’tır. Türkiye’nin en kısa deniz kıyı şeridi olarak bilinen kıyı şeridi ise, Marmara bölgesinde yer alır.

  Eşkel plajı ücretli mi?

  Eşkel Sahili’ne Giriş ÜCRETSİZDİR.

  Kumlada denize girilir mi?

  Sahil genişliği 50, sahil uzunluğu 300 metre olan Kumsaz Halk Plajı ilçenin en gelişmiş ve en iyi hizmet sunan plajları arasında yer almaktadır. Plajda, şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet ve kafe bulunmaktadır. Engelli erişimi de bulunan halk plajına giriş ücretsizdir.

  Bursa Gemlik denizi nasıl?

  Bursa’nın “iyi ve orta kalite” deniz suyuna sahip sahil ve plajlar şöyle: Gemlik: Narlı Halk Plajı, B.B.B. Küçükkumla Halk Plajı, B.B.B Kurşunlu Hanımlar plajlarında ‘iyi kalite su’ olarak tespit edilirken B.B.B.

  Bursa Karacabey plajı nerede?

  KARACABEY BOĞAZI PLAJI NEREDE? Bursa’nınKaracabey ilçesinde bulunan Karacabey Boğazı Plajı 23 kilometre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun doğal plajıdır. Bursa merkez ile Karacabey Boğazı Plajı arası mesafe 78 kilometre normal şartlarda araç ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.

  Mudanya’nın denizi temiz mi?

  Mudanya ilçe merkezinde denize girilebilecek en yakın yer, Güzelyalı Limanı ile Mudanya İskelesi arasında kalan bölümdür. Burada yer alan Burgaz Halk Plajı’nın denizi oldukça temizdir.

  Mudanya’da hangi deniz var?

  Mudanya, Bursa’ya bağlı, Marmara Denizi’ne kıyısı olan bir sahil ilçesi. Cumalıkızık’a 41 kilometre ve yaklaşık 55 dakika, Gölyazı’ya 40 kilometre ve yaklaşık 50 dakika, Tirilye’ye 11 kilometre 15 dakika mesafede bulunuyor.

  See also:  E Okul Kullanıcı Girişi Nasıl Yapılır?

  Bursa Mudanya nasıl bir yerdir?

  Mudanya Marmara Denizi kıyısında Bursa ili sınırları içinde şirin bir sahil kasabası olarak, aldığı göç nedeniyle hızlı ve çok katlı yapılaşmadan nasibini alsa da yaz aylarında serinlemek ve denize girmek için İstanbul ve Bursalıların tercih ettikleri yerlerin başında gelmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector