Bursa Cunda Nasıl Gidilir?

Istanbul – Bursa üzerinden Cunda’ya ulasmak. Körfez-Yalova-Bursa güzergahinda ilerledikten sonra çevre yoluyla Balikesir’e ulasabilir ardindan Ayvalik’a ve Cunda’ya geçis yapabilirsiniz. Balikesir – Cunda arasi yaklasik olarak 2 saat. D230 ve D550 kara yollari takip edildiginde adaya ulasilabiliyor. Ankara’dan Cunda’ya Nasil Gidilir?

Bursadan cundaya nasıl gidilir otobüs?

D230 ve D550 kara yolları takip edildiğinde adaya ulaşılabiliyor. Eğer seyahatinizi otobüs ile yapacaksanız: Uludağ, Pamukkale, Kamil Koç, Metro Turizm ve Akçay’ın seferleri ile Cunda’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cunda Adası Nasıl Gidilir?

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz ve deniz yolunu kullanmak istiyorsanız, İDO feribotları ile Bandırma’ya gelip oradan Ayvalık ve Cunda’ya ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz Ayvalık’a ulaştıktan sonra, yaklaşık 8 kilometre daha gidip boğaz köprüsünü kullanarak Cunda’ya ulaşabilirsiniz.

Cunta adası nerede?

Cunda ya da Alibey Adası (Yunanca: Μοσχονήσι Moshonisi, Grekçe: Εκατόνησα Hekatonisa), idari bakımdan Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir ada. Ayvalık koyundaki Ayvalık Adaları olarak adlandırılan irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada Alibey’dir.

Cunda ya uçakla nasıl gidilir?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na yapacağınız bir uçuş ve ardından kara yolu ile adaya ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropollerden kolaylıkla ulaşılabilir. Ayrıca deniz yolu ile de ulaşım sağlanıyor.

Bursa Ayvalık arası otobüsle kaç saat?

Bursa – Ayvalık arası otobüs yolculuğu ne kadar sürmektedir? Bursa – Ayvalık arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 4 saat 19 dakika sürmektedir.

Ayvalık Bursa kaç para?

En Çok Tercih Edilen Ayvalık – Bursa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Ayvalık Bursa Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Balikesir Vip Turizm 80 TL 2 sa 15 dk
Pamukkale Turizm 80 TL 2 sa 15 dk
Balıkesir Uludağ 78 TL 2 sa 15 dk
Efetur 79 TL 2 sa 15 dk
See also:  Türk Eğitim Vakfı Bursu Ne Kadar?

Cunda için pasaport gerekiyor mu?

Hayır, Cunda adası 1923 yılındaki mübadele ile birlikte Türklerin kontrolü altında bulunan bir Türk adasıdır. Dolayısıyla giriş yapmanız için herhangi bir vize veya prosedüre gerek yoktur.

Ayvalık’a nasıl gidilir otobüsle?

Balıkesir Otogar’da inerseniz Ayvalık minibüsleri ile de ilçeye ulaşabilirsiniz. Ayvalık’a denizyolu ile ulaşmak bir diğer seçenektir. İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri ile yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya geçebilir, buradan 3 saatlik bir yolculuk ile Ayvalık’a ulaşabilirsiniz.

Ayvalık istanbul arası feribotla kaç saat?

İstanbul – Bandırma Üzerinden Ayvalık’a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz.İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

Ayvalık Alibey Adası nerede?

Alibey Adası yani Cunda Adası Balıkesir şehrinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Balıkesir’in ünlü ilçesi olan Ayvalık ilçesinde bulunan, Ayvalık ilçesine bağlı olan bir ada konumundadır. Bunun yanı sıra bir özelliği de Ege Denizi’nde bir ada olmasıdır.

Cunda nın neyi meşhur?

Bir balıkçı kasabası olan Cunda’dan adanın meşhur fener balığını (papalina), ızgara ahtapotunu yemeden dönme. Cunda zeytinlikleriyle meşhur, buradan halis sızma zeytinyağı, zeytin ve doğal sabunlar satın almayı ihmal etme.

Cunda Adası kaç günde gezilir?

Kaç Günde Gezilir; 2 günde gezebilirsiniz. Ziyaret İçin En İyi Zaman; Cunda Adası’nın en güzel zamanları (özellikle doğa yürüyüşü yapacaklar için) Mayıs, Eylül ve Ekim aylarıdır. Deniz mevsimi ve yaz tatili için gelmek isteyenler; Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını değerlendirebilir.

Ayvalık Cunda ya nasıl gidilir?

Ayvalık merkezden her 30 dakikada bir hareket eden Ayvalık Belediyesi’ne ait otobüsler, sabah 06.30 ile gece 01.00’a kadar Cunda ile Ayvalık arasında karşılıklı seferler düzenliyor. Aynı şekilde 07.00-01.00 saatleri arasında taksi dolmuş ve taksi seçenekleriyle de Ayvalık’tan Cunda Adası’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

See also:  Okul Öncesinde Yüksek Lisans Ne Işe Yarar?

Cunda da nerede kalınır?

Cunda Otelleri

 • Despot Evi.
 • Ortunç Hotel.
 • Mola Cunda Hotel.
 • Sukha Cunda Otel.
 • Cunda Fora Otel.
 • Kapya Cunda.
 • Cunda Pür Beyaz Otel.
 • Elia Otel by Ortunc.
 • Ayvalık Cunda Adası arası kaç kilometre?

  Ayvalık-Cunda arası 8 kilometredir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector