Bursa Atatürk Kent Ormanına Nasıl Gidilir?

Atatürk Kent Ormanı Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı Odunluk Mahallesi’nde yer almaktadır. Atatürk Kent Ormanı Nasıl Gidilir Atatürk Kent Ormanına şahsi aracınız ile ulaş mak için Nilüfer ilçesinden Odunluk Mahallesine doğru gidip Beşevler kavşağından sonra levhaları takip etmeniz gerekmektedir.

Atatürk Kent Ormanı hangi durakta?

Avrupa yakasının boğaza yakın bir bölgesinde bulunan Kent Ormanı İstanbul’a ulaşmak için kullanabileceğiniz en ideal ulaşım metrodur. Metroya bindikten sonra Hacıosman durağında inerek 10-15 dk süren bir yürüyüşle kent ormanına ulaşabilirsiniz.

Bursa Atatürk Kent Ormanı giriş ücreti ne kadar?

Giriş ücreti 8 lira, tuvalet ücreti 1 buçuk lira olan Atatürk Kent Ormanı, çeşmeleri tıkalı olan lavabolarıyla, ziyaretçilerin araçlarını gelişigüzel park etmesi sebebiyle trafik kaosunun yaşandığı ortamıyla, bakımsızlığıyla, tertipsizliğiyle, toplanmayan çöpleriyle misafirlerini bekliyor.

Kent ormani hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya Kent Ormanı yakınından geçiyor: DC15, DC15A, DC27, DC79, DM85A, MC68, SD20.

Bursa Balat Ormanı’na hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Balat Ormanı yakınından geçiyor: 14/F, B/10, B/10-K.

Atatürk Kent Ormanı hangi metro?

Hacıosman Atatürk Kent Ormanı, Hacıosman, Derbent, Ferahevler ve Darüşşafaka semtleri arasında yer alan bir alandır. 12 km’lik bir yürüyüş alanına sahip olan ormana metroyla da ulaşım sağlanmaktadır. Metroya bindikten sonra Hacıosman durağında inerek 15 dakika süren bir yürüyüşle ormana ulaşabilirsiniz.

Atatürk Arboretum nasıl gidilir iett?

ATATÜRK ARBORETUMU’NA HANGİ OTOBÜS GİDER? Atatürk Arboretumu’na ulaşmak için iki farklı otobüs tercih edilebilmektedir. Bu otobüslerden ilki Hacıosman mevkiinden 15 dakikada bir kalkan 42HM numaralı otobüstür. Bu otobüse binildiğinde Bahçeköy konumunda inip Kemerburgaz yolundan 5 ya da 10 dakika yürümek gerekmektedir.

Atatürk Kent Ormanı giriş ücretli mi?

Atatürk Kent Ormanına giriş ücretsiz:) En azından şimdilik herhangi bir giriş ücreti ödemiyoruz. Ormanı, sabah 05.00 ve akşam 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

See also:  Ksml Hangi Okul?

Bursa Atatürk Kent Ormanında neler var?

Yılın her dönemi ziyarete açıktır. Piknik alanı içerisinde piknik masaları, oturma alanları, barbeküler, çocuk parkı, mescid ve wc gibi imkânlar bulunmaktadır. Ziyaretçiler piknikten arda kalan zamanlarında piknik alanı içerisinde yer alan yürüyüş yolları ve spor alanlarında vakit geçirebilmektedirler.

Bursa Kent Ormanında neler var?

Orman içerisinde Mangal – Piknik alanları, seyir terası, mescit, kamelyalar, gözlem kulesi, tenis masaları ve voleybol oyun alanları bulunmaktadır. At Biniciliği ve Evcil Hayvan Çiftliği bulunuyor. Burada ücretli olarak atlara binip keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Kemerburgaz kent ormanı hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kemerburgaz Ormani yakınından geçiyor: 39O, 39Y, 41Y, 47A, 48A, 49, 49B, 49T, 49Y.

Kemerburgaz kent ormanı konser nasıl gidilir?

Avrupa Yakası’nda Eyüp Sultan ilçesinde, Alibeyköy Baraj Gölü’nün kuzeyinde bulunan Kemerburgaz Kent Ormanı’na 48, 48A ve 48L hat nolu İETT otobüsleriyle gidebilirsiniz. Bunun dışında ormana metro veya minibüslerle de ulaşım mümkün (Şimdilik aktarmalı olarak).

Kemerburgaz kent ormanı saat kaça kadar açık?

Açılış Saatleri

Günler Açılış Kapanış
Çarşamba 09:00 18:00
Perşembe 09:00 18:00
Cuma 09:00 18:00
Cumartesi 09:00 19:00

Balat Atatürk Ormanı hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Balat Atatürk Ormanı yakınından geçiyor: 14/F, B/10, H/1.

Balata hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Balat yakınından geçiyor: 36CE, 41Y, 55T, 90B, 99, 99A, 99Y, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.

Balat Turkuaz Plus hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Turkuaz Plus Çarşı yakınından geçiyor: 1/M, B/10, B/10-K, F/1, H/1.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector