Borsa Istanbul Baskani Kim Olacak?

Alınan bilgiye göre, Borsa İstanbul’un bugün yapılan olağan genel kurulunda Hakan Atilla’nın istifası ile boşalan genel müdürlük görevine Korkmaz Enes Ergun seçildi.

Borsa istanbul’un başkanı kim oldu?

Borsa İstanbul
Önemli yetkililer Erişah Arıcan Yönetim Kurulu Başkanı Korkmaz Enes Ergun Genel Müdür
Para birimi TL ₺
İşlemdeki şirket 540 (2021)
Websitesi borsaistanbul.com

Yeni Borsa başkanı kim olacak?

Oylama sonucu seçilen yeni Yönetim Kurulu’nun, Genel Kurulu müteakip yaptığı toplantıda Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Erişah Arıcan, Genel Müdürlük görevine Korkmaz Ergun seçildi.

Borsa hisselerini kim yönetiyor?

Borsa İstanbul’un Temel Amacı ve Faaliyet Konusu

Kurum, Sermaye Piyasası Kanunu esasları dahilinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından denetlenir.

Borsa Başkanı değişti mi?

Borsa İstanbul’da Genel Kurul sonrasında genel müdürlük görevine Korkmaz Enes Ergun getirildi. Borsa İstanbul’da Genel Kurul sonrasında Hakan Atilla’dan boşalan genel müdürlük görevine Korkmaz Enes Ergun getirildi. Yönetim Kurulu Başkanlığını Prof.

Güzhan Gülay Kimdir?

Genel Müdür Yardımcısı İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1993 yılında mezun olduktan sonra Ziraat Bankası Bankacılık Okulunu tamamlayan Güzhan Gülay, aynı bankanın Sermaye Piyasaları Müdürlüğünde uzman olarak görev yapmıştır.

Ali Ömürbek kimdir?

1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ali Ömürbek, Çalışma hayatına aynı yıl yazılım geliştirme ve sistem analisti olarak başladı, 1995 yılından beri çeşitli yatırım şirketlerinde yöneticilik yaptı.

Enes Ergün Kimdir?

24 yıllık borsa ve sermaye piyasaları tecrübesine sahip olan ergun, çok sayıda şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetti. ergun, genel müdürlük görevinden önce kotasyondan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Borsa Istanbul yönetim kurulu üyeleri kimlerdir?

Son gelişmelere göre Atilla’nın istifası kabul edildi.

See also:  Antalya Toptancı Hali Nerede?
 • Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
 • Prof.
 • Zafer SÖNMEZ – Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili.
 • Yunus ARINCI – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi.
 • Metin KIRATLI – Yönetim Kurulu Üyesi.
 • Prof.
 • Prof.
 • Tevfik ERASLAN – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi.
 • Borsanın kuruluşuna kim karar verir?

  MADDE 5 – (1) Borsa, Bakanlık ve Sermaye Piyasası Kurulunun teklifi üzerine Bakanlar Kurulu Kararı ile verilen izinle anonim şirket statüsünde kurulur.

  Borsada kimler işlem yapabilir?

  Borsada yatırım yapabilmeniz için 18 yaş sınırlamasının dışında herhangi bir koşul yoktur. Yani ister ev hanımı olun isterseniz de çalışan, hiç fark etmez. Yatırım hesabı açtırarak piyasaya giriş yapabilirsiniz.

  Borsaya kote kaç şirket var?

  564 şirket bulundu. A.V.O.D. KURUTULMUŞ GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. A1 CAPITAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

  Borsa Istanbul hangi bakanlığa bağlıdır?

  91 sayılı KHK’de öngörülen görevleri yerine getirmek üzere kurulan Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu’nun gözetim ve denetimi altında olan tüzel kişiliği haiz bir kamu kurumudur.

  Korkmaz Genel Müdürü kim?

  Eski Varlık Fonu Zafer Sönmez’in yerine Arda Ermut gelirken, yeni ortak Katar Yatırım Otoritesi’nden de bir isim yönetim kurulunda yer aldı. Katarlı ortağın yönetim kurulu üyesi Ahmed Ali Al Hammadi oldu. Genel Müdür Korkmaz Ergun ise yönetim kurulunda yer alırken Işınsu Kestelli ise diğer bir üye olarak seçildi.

  Takasbank yeni genel müdür?

  Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Avşar Sungurlu Albaraka girişim projesi Albaraka Garaj mentor grubu üyesi, girişim projelerinin değerlendirilmesi ve seçimi sürecinde görev aldı. 30 Mart 2021 itibarıyla Takasbank Genel Müdürü olarak atandı.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector