Antalya Suluada Nerede?

Antalya Suluada Suluada Türkiye’nin en önemli tatil bölgesi olan Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunmaktadır. Bembeyaz kumlardan oluşan plajı ve turkuaz rengindeki suyuyla Türkiye’nin Maldivleri olarak da adlandırılır. Antalya Suluada, yaz dönemlerinde binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bir bölgedir.
Suluada, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı küçük bir köy olan Adrasan’ın karşısında kalan bir Akdeniz Adası. Suluada, Adrasan sahilinden 15 km uzaklıkta. Suluada’ya gitmek için Adrasan iskelesinden kalkan tekneleri kullanıyorsunuz.

Antalya Maldivler nerede?

Şimdilerde ise “Antalya’nın Maldivleri” ya da “Akdeniz’in Maldivleri” olarak gösterilen ve inanılmaz ilgi gören Adrasan – Suluada görenleri adeta büyülüyor. Suluada hızla turistik potansiyelini artırıyor. Suluada’nın Konumu | Suluada Nerededir? Suluada, Antalya’nın batıda bulunan ilçesi Kumluca’ya bağlıdır.

Antalya Adrasan Koyu Suluada nerede?

Adrasan Suluada Nerede? Suluada Adrasan sahil ile Gelidonya Fenerinin üstünde bulunduğu Taşlıkburnu arasında karadan 2 km açıkta yer alır. Adını adada bulunan tatlı sudan almaktadır. Su kaynağı parmak kalınlığında akmakta olup bir hortum vasıtasıyla kıyıya yaklaştırılmıştır.

Adrasan Suluada arabayla gidilir mi?

Adaya yalnızca deniz yoluyla ulaşım sağlanıyor

Antalya merkeze 95 km. uzaklıkta bulunan Adrasan’a ise yaklaşık 1,5 saatlik araba yolculuğuyla ulaşmak mümkün.

Suluada tekne turu nerelere gidiyor?

Suluada Tekne turu rotası: İlk Suluada, sonra Tatlısu ağzı, Amerikan koyu, Kumsal ve son olarak dönüşte Adrasan Feneri ile final yapılıyor.

Maldivler tatili ne kadar?

Maldivler seyahat planlamasında, otel için 2 kişi 5 gece döneme göre değişmekle birlikte minimum 1200 usd civarı ve üzeri, uçak bileti için 2 kişi gidiş dönüş olarak ortalama 1400-1600 usd arasında bir bütçe gerekmektedir.

Antalya Adrasan Koyu nerede?

Adrasan Koyu, günümüzde Likya Yürüyüş Yolu olarak bilinen güzergah üzerinde yer almaktadır. Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan bölge, ilçeye yaklaşık olarak 30 kilometre mesafede bulunmaktadır. Adrasan Koyu ile Antalya şehir merkezi arasında ise yaklaşık olarak 95 kilometre bulunur.

See also:  Izmir Katip Çelebi Hastanesi Nasıl Gidilir?

Antalya Adrasan nereye yakın?

ANTALYANIN KUMLUCA İLÇESİNE BAĞLI BİR SAHİL BELDESİ OLAN ADRASAN, ANTALYA’YA 95 KM, KEMER’E 55 KM, ÇIRALI’YA 24 KM VE OLYMPOS’A 8 KM MESAFEDEDİR. ADRASANA ULAŞMAK İÇİN ANTALYA-KUMLUCA ANA YOLUNDAN ADRASAN YÖNÜNE DOĞRU AYRILIP 18 KM SAHİLE DOĞRU YOL ALMAK GEREKMEKTEDİR.

Adrasan Maldive Island nerede?

Antalya Adrasan’da bulunan Suluadaya Türkiye’nin Maldivleri deniliyor.

Adrasan tekne turu nerelere gidiyor?

Adrasan Tekne Turu Rotaları

 • Adrasan Koyları Rotası: Akseki Koyu. Sazak Koyu. Ceneviz Koyu. Korsan Koyu.
 • Suluada Rotası: Suluada Plajı Suluada Suyun Kaynadığı Bölge. Aşk Mağarası Amerikan Plajı Fener Koyu.
 • Hacivat köyü nerede?

  Hacivat Burnu Koyu olarak da anılan koy, Adrasan açıklarında, Suluada üzerinde yer alıyor. Suluada’ya ve Hacivat Adrasan Koyuna karadan ulaşım bulunmuyor. Ulaşım, gezginler ve turistler için özellikle tekne turları ile sağlanıyor. Hacivat Burnu Koyu, Adrasan’dan 5-6 km uzaklıkta bulunuyor.

  Suluada tekne turu kaç para?

  Antalya’nın en keyifli tur rotaları arasında Suluada tekne turu bulunmaktadır. Suluada tekne turu fiyatları 2022 sezonunda 200 TL’dir. Meyve tabağı, tur rehberliği, bisküvi ve çay gibi servislerin yanı sıra öğle yemeği de fiyata dahildir.

  Suluada tekne turu ne kadar?

  Adrasan tekne turu her gün sabah 10:00, akşam 17:00 arasında düzenlenmektedir. 2022 yılında Adrasan tekne turu fiyatı kişi başı 200 TL’dir. 0-3 yaş arası çocuklar için tur ücretsizdir.

  Çıralı tekne turu nerelere gidiyor?

  Çıralı – Olimpos kumsalından Akdeniz’in gizemli koylarında yeni keşifler yapmak isteyenlere tekne turları düzenlenmektedir. Sazak, Porto-Ceneviz, 3 adalar, Adrasan koyları görmeden gidilmemesi gereken başlıca yerlerdir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector