Antalya Soğuksu Nerede?

Soğuksu Antalya ilinde yer almakta olup, Meltem semtinde bulunan Soğuksu Muratpaşa ilçesine bağlıdır. Soğuksu haritası konumu ise 36° 53′ 45.5856” Kuzey ve 30° 40′ 33.8412” Doğu gps koordinatlarıdır. Soğuksu bağlı olduğu Muratpaşa ilçe merkezine 8 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Antalya Soğuksu Mahallesi hangi ilçede?

Soğuksu, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir.

Soğuksu nereye bağlıdır?

Soğuksu (abhazca Cgerda Џьгьарда), Sakarya ilinin Hendek ilçesine bağlı bir mahalledir.

Antalya’da kaç tane ilçe var?

Antalya ilinin ilçeleri; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez’dir.

Soğuk su nerede bulunur?

Soğuksu milli parkı, İç Anadolu bölgesinde yer almakta olan Ankara şehrinde yer almaktadır. Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yer almakta olan Soğuksu milli parkı şehirden uzakta ve doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir yer olarak ifade edilebilir.

Antalya merkezde kaç ilçe var?

Antalya

İlçe Sayısı :19
Belediye Sayısı :20
Belde Sayısı :0
Köy Sayısı :0

Antalya kaç merkez ilçe var?

Merkez ilçeler:

 • Aksu.
 • Döşemealtı
 • Kepez.
 • Konyaaltı
 • Muratpaşa.
 • Antalya’nın en büyük ilçesi neresidir?

  ADNKS sonuçlarına göre Antalya’da en büyük nüfusa sahip ilçe Kepez. 574 bin 183 kişi olarak açıklanan nüfusuyla Kepez, Türkiye’de 43 ilden daha büyük. İkinci sıradaki Muratpaşa ise 513 bin 35 kişilik nüfusuyla 38 il nüfusunu geçiyor.

  Kızılcahamam Soğuksu paralı mı?

  Kızılcahamam kamp alanları denildiğinde, akla ilk gelen bölgelerden olan; Soğuksu Mili Parkı, Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce korunmaktadır ve girişleri ücretlidir.

  Sodalı su nerede?

  Sivas’ın Yıldızeli ilçesine uzaklığı 29 kilometre olan Kaman köyü sodalı suyuyla vatandaşların dikkatini çekiyor. Şifa arayan hastalar Türkiye’nin birçok ilinden bu köye geliyor. Sodalı suyun başta böbrek rahatsızlığı olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor.

  See also:  Bursa Ulu Camii Hangi Osmanlı Padişahı Tarafından Yaptırılmış?

  Soğuk Su Milli Parkında ne yapılır?

  Soğuksu Milli Parkında hafta sonları güzel ve eğlenceli etkinlikler yapılmaktadır. Bunlar doğa yürüyüşü, Kuş gözlemleme, Çadırlı kamp, Fotoğrafçılık ve günübirlik kullanım alanları ile kültürel kaynak değerlerine sahiptir. Soğuksu Milli Park içerisinde Ziyaretçi Merkezi bulunmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector