Antalya Saklıkent Kanyonu Nasıl Gidilir?

Saklıkent Kanyonuna Nasıl Gidilir? Kanyon Öldeniz merkezine yaklaşık 50 km mesafede bulunuyor. Eğer Ölüdeniz bölgesinden gitmek istiyorsanız Fethiye merkezine geçmeniz ve sonrasında Saklıkent tabelalarını takip etmeniz gerekiyor. Antalya yönüne doğru ilerlerken yine Tloss – Saklıkent tebalarının olduğu noktadan dönün.
Bölgenin en turistik noktalarından biri olduğu için yollarda kanyonu gösteren bolca tabela var. Araç kiralama ile ulaşım oldukça rahat. Yolcu360’tan Antalya araç kiralama seçeneklerini değerlendirip yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrasında Saklıkent Kanyonu’na kolayca ulaşabilirsiniz.

Saklıkent kanyonuna nasıl gidilir?

Saklıkent Kanyonu’na hem özel araç ile hem de hava yolu ile ulaşım mümkündür. Özel araç ile Muğla’ya geldikten sonra Fethiye tabelalarını takip edin. Ardından Fethiye’ye varınca bu noktada bir navigasyon açarak Saklıkent kanyonuna 5 dakika gibi kısa mesafede ulaşabilirsiniz.

Antalya merkezden Saklıkente nasıl gidilir?

Saklıkent’e belediyenin resmi plakalı 8.5 metrelik otobüsle seferler düzenleniyor. Her gün saat 08.30’da Otogar depolama alanından hareket eden 500 nolu hat, Dokuma Park-Özdilek-Çallı-Tıp Fakültesi-Uncalı Mezarlığı-Bahtılı-Doyran ve Saklıkent Yaylası güzergahında ulaşım sağlayıp, saat 15.30’da Saklıkent’ten dönüyor.

Saklıkent ücretli mi?

Saklıkent Kanyonu Saklıkent Milli Parkı içinde yer alır. Koruma altındadır. Saklıkent Kanyonuna giriş için yetişkinler 9 TL giriş ücreti öderken öğrenciler 4,5 TL öder.

Saklıkente giderken yanımıza ne almalıyız?

Saklıkent Kanyonu’na giderken yanınıza mutlaka lastik ayakkabı ya da deniz ayakkabısı, su geçirmez çanta ve su geçirmez elbiseler almanızı öneririz. Kaygan kayalardan düşmemek için lastik bir ayakkabı kiraladıktan sonra turunuza başlayabilirsiniz.

Saklıkent teleferik ne kadar?

Antalya Saklıkent Kayak Merkezi 2021 – 2022 sezonu Teleferik Telesiyej (skipass) fiyatları aşağıdaki gibidir: 5 çıkış ücreti: 100 TL. 10 çıkış: 180 TL. 25 çıkış ücreti: 420 TL.

Saklıkent’te ne yapılır?

Kanyonun müthiş manzarasını tepeden görebilmek için zipline yapma imkânı da mevcuttur. Ayrıca adrenalin tutkunları için bungee jumping alanı da kurulmuştur. Saklıkent’te güneşin batışını izlemek ise oldukça ayrıcalıklı bir deneyimdir.

See also:  Izmir Kiraz Nasıl Bir Yer?

Saklıkent Otobüs nereden kalkıyor?

Saklıkent’in fiziki koşullarına uygun konforlu ve güvenli toplu taşıma araçlarıyla gerçekleşen seferler, Antalyalıların kar keyfini doyasıya yaşaması için haftada 7 gün düzenleniyor. 500 nolu hat, saat 08.30’da Antalya Otogar’dan kalkıyor ve Dokuma Park-Özdilek-Çallı-Tıp Fakültesi-Uncalı Mezarlığı-Bahtılı-Doyran ve

Antalya’da kar görmek için nereye gidilir?

Antalya’da yayla havası denince akla gelen ilk yerlerden biridir Feslikan Yaylası. Antalya’ya sadece 44 km. uzaklıkta olup Antalya ve çevresinin en bilinen yaylasıdır. Kış aylarında kar keyfini yaşayabileceğiniz bu yaylaya isterseniz otogardan kalkan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Saklıkent saat kaça kadar açık?

Saklıkent Kanyonu’na giriş ücreti 6TL’dir, öğrenciyseniz 3TL vererek giriş yapabilirsiniz. Kanyonun açılış ve kapanış saatleri ise 08:30 – 19:30.

Saklıkentte Müze Kart geçiyor mu?

Kredi Kartı ve Müze Kart Geçerli Değildir.

Saklıkent Kanyonu Müzekart geçerli mi?

Müze Kart geçerli değildir.

Saklıkent Kanyonu tehlikeli mi?

Burası güzelliğinin yanı sıra çok tehlikeli bir yer. Yerli ve yabancı turistlerin çok ilgi duyduğu kanyonda, en ufak bir sağlık kurumu yok.

Saklıkent Kanyonu suyu kaç derece?

Dik yamaçlar arasındaki zorlu parkuru, çamur banyosu ve rafting gibi adrenalin yüklü aktiviteleri bünyesinde barındıran Saklıkent Kanyonu, 5 dereceye kadar düşen suyuyla ilgi çekerken; kanyonu ziyarete gelen yerli ve yabacı turistler çeşitli aktiviteler yapabiliyor.

Saklıkentte Nerede Kalınır?

Saklıkent Otelleri

 • Saklıkent Mountain Ski Hotel. Şehir merkezine 0,1 kilometre.
 • Apa Boutique Hotel. Şehir merkezine 11,6 kilometre.
 • Yenivadi. Şehir merkezine 14,6 kilometre.
 • Saklıköy Evleri. Şehir merkezine 16,1 kilometre.
 • Flamingo Residence. Şehir merkezine 23,3 kilometre.
 • Mene Suites.
 • LemonPark House.
 • Belsun Butik Otel.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector