Antalya Olimposa Nasıl Gidilir?

Antalya Havalimanı Olimposa nasıl gidilir? Antalya Havalimanı ‘ndan araç kiralayabileceğiniz gibi Havaş ile de Antalya Otogarı’na ulaşabilir, buradan Kumluca minibüslerine binerek Olimpos’a gelebilirsiniz. Antalya Otogarı’ndan Kumluca ve Fethiye’ye giden otobüs ve dolmuşların hepsi Olimpos ‘tan geçmektedir.
Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Antalyadan Olimposa nasıl gidilir 2021?

Antalya otogardan Olimposa nasıl gidilir 2021? Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz.

Antalya Olimpos arası otobüs kaç saat?

Antalya merkez ile Olimpos Plajı arasındaki mesafe 85 km. 74 km’si ana yol 11 km’si ara yoldan oluşan bu mesafe özel araçla 1,5 saatte gidilirken; otobüs ve minibüs aktarması ile 2 saati buluyor.

Antalya Olimpos giriş ücreti ne kadar?

Olimpos (Olympos) Ören Yeri Giriş Ücreti

Olimpos Ören yeri giriş ücreti 2021 yılında 30 TL’dir. Burada 1 hafta geçirecek bir çift her gün birer kez sahile giderse, günlük 60 liradan 7 günde toplamda 420 lira para harcayacaktır.

Antalya otogardan Olimpos kaç saat?

Otogar/Olimpos Ulaşım

Otogardan Olimpos kavşağında otobüs ile yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Otobüsler her yarım saatte bir hareket etmektedir. Olimpos kavşağına vardıktan sonra tatil beldesine giden minibüsler mevcuttur.

Olimpos Plajı Ücretli mi?

Olimpos Plajı Giriş Ücreti

Plaj antik kent içinde yer aldığından dolayı plaja girişlerde ücret alınmaktadır. Olimpos Antik Kenti giriş 2020 yılında 30 TL olarak belirlenmiştir. Müze kartı olanlar için Antik Kent girişi ücretsizdir.

Antalya Olimpos Plajı Nerede?

Olimpos Plajı Antalya Kumluca İlçesi Yazır Köyü Olimpos mevkinde yer alır. Plaja bir liman kenti olan Olympos Antik Kenti içinden dere boyunca yürüyerek ulaşılır. Varılan koyun sol tarafındaki uzun kumsal Caretta’ların yumurtlama bölgelerinden biri olan Çıralı Plajıdır.

See also:  Izmir Aydın Ücretli Yol Ne Kadar?

Olimpos a nasıl gidilir otobüsle?

Antalya Havalimanı’na gelenlerin tramvayla Otogar’a ulaşmaları, otobüsle gelenlerin ise Antalya Otogarı’ndan aktarma yapmaları şart. Antalya Otogarı’ndan Kumluca-Fethiye yönüne giden tüm otobüs ve minibüsler Olimpos’a ulaşım için kullanılabiliyor.

Antalya Olympos Antik Kenti arası kaç km?

Antalya Olimpos arası 85 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. İstanbul Olimpos arası 806 kilometredir.

Olimpos ta nerelere gidilir?

Olimpos ve Çevresinde Gezilecek Yerler

 • Beydağları Milli Parkı Antalya Kemer ilçesi sınırları içerisinde yer alan Beydağları Milli Parkı, 1972 senesinden beri “milli park” statüsüne sahip.
 • Olimpos Antik Kenti.
 • Yanartaş
 • Tahtalı Dağı
 • Molla Deliği Mağarası
 • Likya Yolu.
 • Gelidonya Feneri.
 • Ulupınar.
 • Yanartaş ücretli mi?

  Yanartaş Milli Parkı giriş ücreti 9 TL ücret alınıyor. Müze kart ile giriş var. Yani müze kartı olanlar için giriş ücretsiz.

  Çıralı Plajı Ücretli mi?

  Çıralı Plajı Giriş Ücreti

  Çıralı Plajı’na giriş ücretlidir. Plaja ulaşmak için bilet almak gerekmektedir. Müze Müdürlüklerine bağlı olan gişelerden 3 TL karşılığında bilet alınmalıdır.

  Adrasan Plajı Ücretli mi?

  Adrasan Plajı Giriş Ücreti

  Adrasan halk plajına girişler genel olarak ücretsizdir. Bu plaj boyunca bazı yerlerde şezlong ya da şemsiyeler gibi ihtiyaçlar için birkaç büfe yer almaktadır. Dileyen kişi özel işletmede bu şezlong ya da şemsiye kiralayabilir dileyen ise halk plajında yere havlunuzu serebilirsiniz.

  Ankaradan Antalya Olimpos a nasıl gidilir?

  İstanbul – Antalya arası uçakla 1 saat 10 dakika, Ankara – Antalya ile İzmir – Antalya arası ise uçakla 1 saat sürmektedir. Antalya Havalimanı’ndan araç kiralayabileceğiniz gibi Havaş ile de Antalya Otogarı’na ulaşabilir, buradan Kumluca minibüslerine binerek Olimpos’a gelebilirsiniz.

  Antalya Alanya arası kaç kilometredir?

  Antalya ile Alanya arası karadan 135 km sürmektedir. Bu zaman dilimi kara taşıtları ile 2 ile 2 buçuk saat arası sürmektedir.

  See also:  Çorum Milli Eğitim Müdürü Kim?

  Antalya Kumluca arası otobüsle kaç saat?

  Kumluca – Antalya arası otobüs ile ne kadar sürüyor? Kumluca – Antalya arası otobüs yolculuğu ortalama 2sa 30dk sürmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector