Antalya Olimpos Nerede?

Antalya Körfezinin batısında, Kemer ile Kumluca ilçeleri sınırlarında bir vadide kurulmuştur. Antalya ilinin beğenilen bu tatil yerlerinden Olimpos, Kemer ilçesinden yaklaşık olarak 28 km batıda olan, bağlı olduğu Kumluca ilçesine de yaklaşık olarak 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Olimpos Antalya merkez arası kaç km?

¥ Antalya – Olimpos arası 85 kilometre ve araçla 1 buçuk saat sürmektedir.

Antalya otogarından Olimpos a nasıl gidilir?

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Antalya Olimpos Nerede Kalınır?

El değmemiş bir doğa, nefis bir hava, muhteşem bir deniz ve doğaya saygılı insanlar arayan tatilcilerin mutlaka görmesi gereken bir tatil beldesi olan Olimpos, çam ağaçlarının çevrelediği bir cennet adeta.

Denize yakın tesisler

 • Sheriff Pansiyon.
 • Altaris Pansiyon.
 • Olympos Doğa Pansiyon.
 • Yalın Ayak Olympos.
 • Ankaradan Antalya Olimpos a nasıl gidilir?

  İstanbul – Antalya arası uçakla 1 saat 10 dakika, Ankara – Antalya ile İzmir – Antalya arası ise uçakla 1 saat sürmektedir. Antalya Havalimanı’ndan araç kiralayabileceğiniz gibi Havaş ile de Antalya Otogarı’na ulaşabilir, buradan Kumluca minibüslerine binerek Olimpos’a gelebilirsiniz.

  Antalya Otogar Olimpos arası ne kadar sürüyor?

  Otogar/Olimpos Ulaşım

  Otogardan Olimpos kavşağında otobüs ile yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Otobüsler her yarım saatte bir hareket etmektedir.

  Antalya Olimpos arası kaç para?

  Antalya’dan Olimpos’a otobüsle ulaşım

  Antalya-Olimpos otobüs bilet ücreti 15 TL.

  Antalya Olimpos nasıl?

  Olimpos’a nasıl gidilir

  Kumluca sınırlarında yer alan Olimpos, Antalya’dan Finike, Kaş yönüne uzanan sahil yolu üzerinde konumlanıyor. Antalya merkezden 85 km uzaklıkta yer alan Olimpos’a, Kemer’i geçtikten sonra 29 km sonraki yol ayrımından sola dönerek 11 km ilerledikten sonra ulaşabilirsiniz.

  See also:  Izmir Öğrenci Kartı Ne Kadar Basıyor?

  Olimpos a nasıl gidilir otobüsle?

  Antalya Havalimanı’na gelenlerin tramvayla Otogar’a ulaşmaları, otobüsle gelenlerin ise Antalya Otogarı’ndan aktarma yapmaları şart. Antalya Otogarı’ndan Kumluca-Fethiye yönüne giden tüm otobüs ve minibüsler Olimpos’a ulaşım için kullanılabiliyor.

  Olimpos a nasıl gidilir 2021?

  Antalyadan Olimposa nasıl gidilir 2021? Olimpos Plajı’na ulaşım, Antalya’dan Kumluca istikametine giden kara yolundan Çıralı sapağını takip ederek sağlanır. Olimpos Plajı giriş ücreti 2021 yılında da sadece antik kenti gezenlerden alınmaktadır. Antik kent bilet ücreti ise 40 liradır.

  Olimpos ta nerelere gidilir?

  Kiriş, Arslanbucak, Kuzdere, Beycik, Çamyuva, Göynük, Beldibi, Çıralı gibi turizm açısından Antalya’nın en önemli yerleri arasında yerini alıyor. Olimpos Antik Kenti, Yanartaş, Adrasan Koyu, Beldibi Mağarası, Göynük Kanyonu, Tahtalı Dağı, Üçoluk Yaylası ve daha fazlasını yazımız içerisinde bahsettik.

  Olimpos a ne zaman gidilir?

  Denize girmek için en ideal dönem yaz ayları arasında olsa da Olimpos’ta sonbaharın tadı bir başkadır. Kalabalıktan uzak, sakinlik içerisinde tatilinizin tadını çıkarmak ve doğanın en güzel halini görmek isterseniz eylül-ekim aylarında da Olimpos’u ziyaret edebilirsiniz.

  Adrasan Olimpos arası ne kadar?

  Adrasan Olimpos arası 12 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Kemer Olimpos arası 40 kilometredir.

  Olimpos sahili nerede?

  Olimpos Plajı Antalya Kumluca ilçesinde bulunur. Kemer’den yaklaşık 28 kilometre batıda bundan Kumluca ilçesine plajın uzaklığı ise 40 dakika kadardır. Bölgeye Havaalanı’nda gelmek isteyenler için en yakın havalimanı Antalya’da yer alır.

  Antalya Olimpos Adrasan arası kaç km?

  ANTALYANIN KUMLUCA İLÇESİNE BAĞLI BİR SAHİL BELDESİ OLAN ADRASAN, ANTALYA’YA 95 KM, KEMER’E 55 KM, ÇIRALI’YA 24 KM VE OLYMPOS’A 8 KM MESAFEDEDİR.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector