Antalya Mersin Arası Yol Yapımı Ne Zaman Bitecek?

Türkiye’nin iki önemli turizm kenti Mersin ve Antalya’yı birbirine bağlayacak olan ‘Akdeniz Sahil Yolu’ projesi 2023 yılında bitecek. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından 2003 yılında yapımı başlatılan proje 20’nci yılın sonunda bitirilecek.
Akdeniz Sahil Yolu Projesi 2019’da açılacak! 2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor.

Mersin Antalya arası kaç tünel açıldı?

ANTALYA – MERSİN ARASINDAKİ 6 TÜNEL VE 1 VİYADÜK HİZMETE AÇILDI. Mersin – Antalya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan 6 tünel ile 1 viyadük törenle hizmete açıldı.

Mersin Antalya yeni yol açıldı mı?

AA muhabirinin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğünden derlediği bilgiye göre, Mersin ile Antalya arasında planlanan 440 kilometrelik yolun 394 kilometresi tamamlanarak bölünmüş yol olarak trafiğe açıldı.

Mersin Antalya arası otoban var mı?

100 kilometre uzunluğunda yapımı gerçekleştirilecek otoyolun tamamlanmasıyla Mersin’in en uzak ilçesi Anamur’dan kent merkezine iki saatte gidilebilecek. Akdeniz oto yol projesini kapsamında yapılacak olan oto yolun bitirilmesinin ardından Bölge turizminde de büyük gelişme sağlanacak.

Mersin Antalya yolu ne zaman açılacak?

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, gerçekleştirilen yol çalışmalarıyla Antalya – Mersin arasının 8 saatten 5 saate düşeceğini ve çalışmaların bir ay sonra tamamlanacağını ifade etti

Mersin-Antalya arası kaç tane tünel var?

ANTALYA-MERSİN ARASINDAKİ 6 TÜNEL VE 1 VİYADÜK HİZMETE AÇILDI. Mersin-Antalya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan 6 tünel ile 1 viyadük törenle hizmete açıldı.

Akdeniz sahil yolunda kaç tünel var?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Akdeniz Sahil Yolu projesi kapsamında yapımı tamamlanan Silifke ilçesindeki Boğsak Tüneli’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada yol üzerinde 22 tünelin olacağını söyledi

Mersin-Antalya yolu kötü mü?

türkiye’nin en az kaza yapılan karayoludur. zira sürekli virajlar olduğu için hız yapılamaz. midesi kolayca bulananlara tavsiye edilmez ama manzası pek güzeldir.

See also:  Bursa Şevket Yılmaz Hastanesine Metro Ile Nasıl Gidilir?

Antalya Mersin arası hangi iller var?

Mersin ile Antalya arasındaki mesafe karayoluyla 467 kilometre. Yol yaklaşık olarak 5 saat ve 36 dakika zaman alır ve Mezitli, Yenişehir, Erdemli, Akkum, Susanoğlu, Atayurt ve Sayağzı Mahallesi üzerinden geçer.

Antalya Mersin arası hangi yol?

Mersin-Antalya D-400 Karayolunda 11 saat süren yolculuk, Akdeniz sahil projesinin tamamlanmasıyla 5 saate inecek.

Mersin Antalya arası sahil yolu kaç km?

Mersin- Antalya arasının 460 kilometre olduğunu ve bu yolların 350 kilometresinin artık çift şeritli olarak kullanıldığını belirten Elmacı, ‘Şu anda Antalya bölgeye kadar buradaki 12 kilometrelik yapılmayan, ihalesine daha çıkılmayan proje kısımları kaldı. Mersin’den Antalya’ya kadar 25 adet tünel bulunmakta.

Mersin giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul – Mersin arası mesafe ise ortalama 946 km olup, bu yolculuk yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir. Seyahat sırasında Aksaray, Pozantı, Tarsus’tan geçilmektedir.

Mersin Antalya Konya üzeri arası kaç km?

Antalya Konya arası özel araçla yapılan yolculuklarda birden fazla güzergâh tercih edilmektedir. Antalya Konya arası yolculuk özel araçla Mersin- Antalya Yolu/D400 üzerinden yapıldığında 302, 9 km olacaktır. Her iki şehir arası mesafe D300 üzerinden ise 364,0 kilometre olacaktır.

Anamur tünelleri açıldı mı?

AKDENİZ SAHİL YOLU PROJESİ İLERLİYOR02.01.2018Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden Mersin ve Antalya’yı birbirine bağlayacak Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında, Mersin’in Anamur ilçesinde inşası tamamlanan viyadük ve tünel trafiğe açıldı.

Aydıncık tünelleri ne zaman açılacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, Güzeldere Tünellerini 2022’ye kadar tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Antalya Alanya otobanı ne zaman yapılacak?

Afyon-Antalya-Alanya Otoyolu, 2023 hedefleri çerçevesinde planlanan bir otoyoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector