Antalya Merkezden Olimposa Nasıl Gidilir?

Antalya merkez ile Olimpos Plajı arasındaki mesafe 85 km. 74 km’si ana yol 11 km’si ara yoldan oluşan bu mesafe özel araçla 1,5 saatte gidilirken; otobüs ve minibüs aktarması ile 2 saati buluyor.
Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Antalya Olimpos giriş ücreti ne kadar?

Olimpos (Olympos) Ören Yeri Giriş Ücreti

Olimpos Ören yeri giriş ücreti 2021 yılında 30 TL’dir. Burada 1 hafta geçirecek bir çift her gün birer kez sahile giderse, günlük 60 liradan 7 günde toplamda 420 lira para harcayacaktır.

Antalya otogardan Olimpos kaç saat?

Otogar/Olimpos Ulaşım

Otogardan Olimpos kavşağında otobüs ile yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Otobüsler her yarım saatte bir hareket etmektedir. Olimpos kavşağına vardıktan sonra tatil beldesine giden minibüsler mevcuttur.

Antalya Olimpos neresi?

Antalya Körfezinin batısında, Kemer ile Kumluca ilçeleri sınırlarında bir vadide kurulmuştur. Antalya ilinin beğenilen bu tatil yerlerinden Olimpos, Kemer ilçesinden yaklaşık olarak 28 km batıda olan, bağlı olduğu Kumluca ilçesine de yaklaşık olarak 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Olimpos Plajı Ücretli mi?

Olimpos Plajı Giriş Ücreti

Plaj antik kent içinde yer aldığından dolayı plaja girişlerde ücret alınmaktadır. Olimpos Antik Kenti giriş 2020 yılında 30 TL olarak belirlenmiştir. Müze kartı olanlar için Antik Kent girişi ücretsizdir.

Olimpos ta müze kart geçerli mi?

Olimpos Giriş Ücreti 2022

Olimpos’da Müzekart geçerli. Tek giriş için kişi başı 70 TL ödemek yerine Müzekart almanız en mantıklısı.

Antalya Olimpos arası otobüsle kaç saat?

¥ Antalya – Olimpos arası 85 kilometre ve araçla 1 buçuk saat sürmektedir. ¥ Bursa – Olimpos arası 620 kilometre ve araçla 8 saat sürmektedir.

See also:  Istinyepark Izmir Nerede?

Antalya Havalimanı Olimpos arası kaç saat?

Havalimanı Olimpos transfer süresi normal hava koşullarında ortalama 1 saat 38 dakika sürmektedir. Havalimanı Olimpos arası kaç km diye merak ediyorsanız bunun cevabı 98-105 km olarak, Olympos Otelleri’ne göre değişmektedir.

Olimpos hangi bolgede?

Olimpos antik kenti, Antalya’nın batısında Kumluca İlçesi Tahtalı dağının 10 km kuzeyinde kalan Likya yerleşimidir.

Antalya Olimpos nasıl?

Olimpos’a nasıl gidilir

Kumluca sınırlarında yer alan Olimpos, Antalya’dan Finike, Kaş yönüne uzanan sahil yolu üzerinde konumlanıyor. Antalya merkezden 85 km uzaklıkta yer alan Olimpos’a, Kemer’i geçtikten sonra 29 km sonraki yol ayrımından sola dönerek 11 km ilerledikten sonra ulaşabilirsiniz.

Antalya Olimpos Nerede Kalınır?

El değmemiş bir doğa, nefis bir hava, muhteşem bir deniz ve doğaya saygılı insanlar arayan tatilcilerin mutlaka görmesi gereken bir tatil beldesi olan Olimpos, çam ağaçlarının çevrelediği bir cennet adeta.

Denize yakın tesisler

 • Sheriff Pansiyon.
 • Altaris Pansiyon.
 • Olympos Doğa Pansiyon.
 • Yalın Ayak Olympos.
 • Antalyadan Olimpos a nasıl gidilir 2022?

  Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz.

  Ankaradan Antalya Olimpos a nasıl gidilir?

  İstanbul – Antalya arası uçakla 1 saat 10 dakika, Ankara – Antalya ile İzmir – Antalya arası ise uçakla 1 saat sürmektedir. Antalya Havalimanı’ndan araç kiralayabileceğiniz gibi Havaş ile de Antalya Otogarı’na ulaşabilir, buradan Kumluca minibüslerine binerek Olimpos’a gelebilirsiniz.

  Çıralıdan Olimpos a nasıl gidilir?

  Olimpos’a nasıl gidilir? Çıralı sahilinden Olimpos antik kenti harabelerine yaklaşık 15–20 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Giriş ücretli, ancak müze kartınız varsa ücret talep edilmiyor. Antik şehir, Musa dağı ve Omurga dağı arasında kalan vadiye inşa edilmiş ve ortasından Olimpos çayı akıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector