Antalya Mazıdağı Nereye Bağlı?

Mazıdağı ilçesi Mardin iline bağlıdır. Mardin Mazıdağı arası 49 Km’dir. Bu mesafe 42 dakika sürmektedir. Lütfen Mazıdağı ilçesinden gitmek istediğiniz şehri seçin.
Antalya kepez ilçesinde bulunan bu muhteşem manzaralı mazı dağını tarif etmek için öncelikle buraya ulaşım için belediyenin yeni yollar açmış ve devam etmekte olan yol çalışmalarının bitiminin ardından çok daha kolay olacağı bilgisini söylemek isteriz.

Antalya Masa Dağı hangi ilçeye bağlı?

Kepez
İlçe
Tarihi Elmalı sokakları
Ülke Türkiye
İl Antalya

Mazıdağı hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Mazıdağı yakınından geçiyor: MK80, MZ78, VC53, VC56, VC57, VF66.

Masa Dağı mı Mazı Dağı mı?

Dağın şeklinin masaya benzemesinden dolayı adına “Masa Dağı” denmiştir. Halk arasında söylenmesi daha kolay olduğu ve ağızdan ağıza geçtiği için “Mazı Dağı” şekline dönüşmüştür. Şimdi ise ismi eskiye oranla daha çok duyulduğu ve kullanıldığı için “Mazı Dağı” terimi yerleşmeye başlamıştır.

Masa Dağı Antalya hangi mahallede?

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Masa Dağı bölgesindeki Çankaya Mahallesi’nin doğu bölümünü, şehir merkezine bağlayan mevcut 5 metre genişliğindeki yolu, 20 metrelik yol haline getirdi. Kayalık alan olmasına rağmen, yol genişletme çalışması 1 aylık bir sürede tamamlandı.

Antalya hangi ilçede yaşanır?

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi A derecesiyle Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 25 ilçesi arasına 22’nci sıradan girmeyi başardı. A- derecesi ile Antalya’nın en yaşanabilir ikinci ilçesi olan Kaş ise Türkiye genelinde 64’üncü oldu.

Antalya Kepez Merkez ilçe mi?

Kepez, Antalya’nın merkez ilçelerinden olup; şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktadır.

KL08 saat kaça kadar?

KL08 otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 00:00’da çalışmaya başlıyor ve 23:40’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

LF09 nereden geçer?

Varış yeri: Ünsal Depolama (80 durak)

See also:  acikogretim universite kayitlari nasil yapilir?
 • 13009 – Güzeloba Depolama. Saatler.
 • 10090 – Lara Cd-10. Saatler.
 • 10092 – Menekşe Cd-1. Saatler.
 • 12109 – Menekşe Cd-2. Saatler.
 • 10094 – Bayındırlık Cd-1. Saatler.
 • 10095 – Lara Cd-12. Saatler.
 • 10097 – Havaalanı Cd-1. Saatler.
 • 10099 – Havaalanı Cd-2. Saatler.
 • Kunduya hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Lara – Kundu yakınından geçiyor: 800, FL82, KC34, KL08, LF10, TC16, TC16A, VC56, VML55A.

  Antalya Masa Dağı mı Mazı Dağı mı?

  mazı dağıdır. ayrıca, düden köprüsü değil cırnık köprüsüdür. ek olarak teyzeye de değze deriz. tapularda da konyaltı değil koyaltı olarak geçer. antalya yat limanını koy olarak kabul eder bugün konyaaltı denilen yeri de bazı tapularda koyunaltı bazı tapularda koyaltı olarak görürüz.

  Mazı Dağı nasıl bir yer?

  Mazıdağı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümünde Mardin ilinin 47 km kuzeybatısında,1030-1090 metre yükseklikte ve adını aldığı dairesel dağlar serisinin orta yerindeki düzlükte kurulmuştur. Daha önceleri sırasıyla Savur ve Derik ilçelerine bağlı bir bucak iken 9 Haziran 1937 tarihinde ilçe olmuştur.

  Masa Dağı Nerede?

  EKŞ Ekşioğlu, Antalya’nın Kepez ilçesinde şehir içerisindeki yerleşime açık en yüksek tepe noktası olan Masa Dağı bölgesinde 2 yeni proje hayata geçiriyor.

  Antalya Masa Dağı nasıl bir yer?

  Masa Dağı, her bakımından çok avantajlı bir bölge; şehir, deniz ve Bey Dağları manzarası var. Havadar bir yer. Bölgeye yapılan Antalya Şehir Hastanesi de mahallelerimize katma değer sağlayacak. Bu avantajlara baktığımızda Masa Dağı’nın eteklerindeki mahallelerimizin çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz.

  Kepez ilçesi nereye bağlı?

  Kepez, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Antalya ilinin yaklaşık 471.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kepez ilçesi, Antalya’nın ilçelerinden kuzeyinde ve batısında Döşemealtı, doğusunda Aksu, güneyinde Muratpaşa ve güneybatısında da Konyaaltı ilçeleriyle komşudur.

  See also:  Kemerden Antalya Otogara Nasıl Gidilir?

  Kepez’de kaç tane mahalle var?

  Kepez Belediye Meclisi aldığı kararla 40 bine yakın nüfusuyla birçok ilden büyük olan Varsak Karşıyaka Mahallesi’ni, hizmetlerin daha hızlı yapılabilmesi amacıyla 3 mahalleye böldü. Böylece Kepez’in 66 olan mahalle sayısı 68’e çıkmış oldu.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector