Antalya Masa Dağı Hangi Mahallede?

Masa Dağı Antalya hangi mahallede? Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Masa Dağı bölgesindeki Çankaya Mahallesi’nin doğu bölümünü, şehir merkezine bağlayan mevcut 5 metre genişliğindeki yolu, 20 metrelik yol haline getirdi. Kayalık alan olmasına rağmen, yol genişletme çalışması 1 aylık bir sürede tamamlandı.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Masa Dağı bölgesindeki Çankaya Mahallesi’nin doğu bölümünü, şehir merkezine bağlayan mevcut 5 metre genişliğindeki yolu, 20 metrelik yol haline getirdi. Kayalık alan olmasına rağmen, yol genişletme çalışması 1 aylık bir sürede tamamlandı.

Antalya Masa Dağı hangi ilçede?

EKŞ Ekşioğlu, Antalya’nın Kepez ilçesinde şehir içerisindeki yerleşime açık en yüksek tepe noktası olan Masa Dağı bölgesinde 2 yeni proje hayata geçiriyor.

Antalya Mazı Dağı nereye bağlı?

Antalya kepez ilçesinde bulunan bu muhteşem manzaralı mazı dağını tarif etmek için öncelikle buraya ulaşım için belediyenin yeni yollar açmış ve devam etmekte olan yol çalışmalarının bitiminin ardından çok daha kolay olacağı bilgisini söylemek isteriz.

Antalya Masa Dağı nasıl bir yer?

Masa Dağı, her bakımından çok avantajlı bir bölge; şehir, deniz ve Bey Dağları manzarası var. Havadar bir yer. Bölgeye yapılan Antalya Şehir Hastanesi de mahallelerimize katma değer sağlayacak. Bu avantajlara baktığımızda Masa Dağı’nın eteklerindeki mahallelerimizin çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz.

Masa Dağı mı Mazı Dağı mı?

Dağın şeklinin masaya benzemesinden dolayı adına “Masa Dağı” denmiştir. Halk arasında söylenmesi daha kolay olduğu ve ağızdan ağıza geçtiği için “Mazı Dağı” şekline dönüşmüştür. Şimdi ise ismi eskiye oranla daha çok duyulduğu ve kullanıldığı için “Mazı Dağı” terimi yerleşmeye başlamıştır.

Antalya hangi ilçede yaşanır?

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi A derecesiyle Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 25 ilçesi arasına 22’nci sıradan girmeyi başardı. A- derecesi ile Antalya’nın en yaşanabilir ikinci ilçesi olan Kaş ise Türkiye genelinde 64’üncü oldu.

See also:  universite kayitlari ne zaman son?

Antalya Kepez Merkez ilçe mi?

Kepez, Antalya’nın merkez ilçelerinden olup; şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktadır.

Antalya Mazıdağı hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Mazıdağı yakınından geçiyor: MK80, MZ78, VC56, VF66.

Antalya Kepez nereye bağlı?

Kepez, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Antalya ilinin yaklaşık 471.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kepez ilçesi, Antalya’nın ilçelerinden kuzeyinde ve batısında Döşemealtı, doğusunda Aksu, güneyinde Muratpaşa ve güneybatısında da Konyaaltı ilçeleriyle komşudur.

Antalya Altınova Mahallesi hangi ilçeye bağlı?

Altınova Antalya ilinde yer almakta olup, Altınova Kepez ilçesine bağlıdır. Altınova haritası konumu ise 36° 55′ 22.9800” Kuzey ve 30° 44′ 56.5476” Doğu gps koordinatlarıdır. Altınova bağlı olduğu Kepez ilçe merkezine 4 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Antalya Masa Dağı mı Mazı Dağı mı?

mazı dağıdır. ayrıca, düden köprüsü değil cırnık köprüsüdür. ek olarak teyzeye de değze deriz. tapularda da konyaltı değil koyaltı olarak geçer. antalya yat limanını koy olarak kabul eder bugün konyaaltı denilen yeri de bazı tapularda koyunaltı bazı tapularda koyaltı olarak görürüz.

Masa Dağı ne demek?

güney afrikanın güzeller güzel cape townşehrine arka fon olan ve şekli nedeniyle bu isim verilen dağ. genelde dağın üzerinde bir sis tabakası olur buna da yerel halk “masa örtüsü” diyor. cape town’ın simgesi olan dağdır. zirveye yürüyerek çıkmak ortalama 2 saat, inmek ise 1,5 saat sürer.

Mazıdağ eskiden nereye bağlıydı?

Mazıdağı ilçesi daha önce Savur ilçesine,ardından da Derik ilçesine bağlı bir nahiye iken 9 Haziran 1937 yılında ilçe statüsüne getirtilmiştir. İlçe ‘Şamrah’ ismini Diyarbakır dan Şam’a giden kervan yolu üzerinde oluşu nedeni ile almıştır. ‘ Şamrah ‘ Kelimesi Şam’a giden yol anlamındadır.

Mazı Dağı nasıl bir yer?

Mazıdağı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümünde Mardin ilinin 47 km kuzeybatısında,1030-1090 metre yükseklikte ve adını aldığı dairesel dağlar serisinin orta yerindeki düzlükte kurulmuştur. Daha önceleri sırasıyla Savur ve Derik ilçelerine bağlı bir bucak iken 9 Haziran 1937 tarihinde ilçe olmuştur.

See also:  Yatılı Okul Ne Demek?

Mazıdağının Neyi Meşhur?

Mazıdağı’nda Gezilecek Yerler

 • Mazıdağı
 • Mazıdağı Mardin.
 • Dermetinan Kalesi.
 • Sultan Şeyhmus Ezzuli Turbesi.
 • Pir Hattap türbesi.
 • Zerzevan Kalesi.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector