Antalya Manavgat Yangın Kim Yaptı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangını 12 yaşındaki M.A.T. adlı çocuğun çıkardığı tespit edildi. Gözaltına alınan çocuk, ifadesinde ormanı yaktığını kabul ederek, ‘Annem ve babam ayrılacaklarını söylediği için psikolojim bozulmuştu, kafamda ormanı yakma planım vardı” dedi.

Manavgat yangınlarını kim yaptı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi.

Manavgat ateşi kim yaktı?

Manavgat’ta Merkez Kavaklı Mahallesi’nde çıkan yangınla ilgili 30 Temmuz’da gözaltına alınan 16 yaşındaki C.Y. ‘kasten orman yakmak’ suçundan tutuklanmıştı. Akseki’de ise yangını çıkardığı şüphesiyle gözaltına alınan Ali Y. isimli şüpheli de 9 Ağustos’ta çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince aynı suçtan tutuklanmıştı.

Manavgat ormanını yakan kim?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde aynı bölgede üç yangın çıkartıp dördüncü noktayı yakmaya çalışırken suçüstü yakalanan 31 yaşındaki Semih K., bugün çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Yangını PKK mı?

‘Yangınları PKK başlattı’ iddiası

Manisa Valiliği bu haberi yalanladı. Valilik’in Cuma günü yaptığı yazılı açıklamada, ‘Gözaltına alınan şahısların devam eden orman yangınlarıyla irtibatlı olduklarına dair herhangi bir bilgi ya da bulgu söz konusu değildir’ denildi.

Manavgat yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde beş gündür süren orman yangınında Kalemler Mahallesi’nde bir çift evinde ölü bulundu. Fahri Yiğitokur ve eşi Alman asıllı Andrea Hartmann Yiğitokur’un ağır hasar gören evlerinde cansız bedenlerine ulaşıldı.

Ormanı kim yaktı?

Belen ilçesinde çıkan ve İskenderun ile Arsuz ilçelerine de yayılan orman yangınlarıyla ilgili tutuklanan Erman K. (31) ve Hakan D. (31) hakkında Hatay Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

Orman yangını kim söndürür?

Günday, ‘Orman yangınlarını söndürmek görevi tarım ve orman bakanlığına aittir.

Manavgat yangını ne zaman çıktı?

28 Temmuz 2021 tarihinde öğle saatlerinde Antalya Manavgat ilçesinde 4 farklı noktada yangın çıkmıştır. Yangına havadan ve karadan müdahale edilmektedir. Yürütülmekte olan söndürme çalışmalarında 1 uçak, 1 İHA, 19 helikopter, 192 arazöz, 30 iş makinası, 960 personel ve 30 su ikmal aracı görev yapmaktadır.

See also:  Venezia Mall Istanbul Nasıl Gidilir?

Yangın neden çıktı?

Dr. Doğanay Tolunay: “İnsanlar kasıtlı ya da ihmal / kaza gibi nedenlerle yangınlara yol açabilmektedir. Kasıtlı yangınlar yerleşim yeri ya da tarla açmak, terör ve kargaşa çıkarmak gibi nedenlerle çıkarılmaktadır. Uzun süreli yangın istatistiklerine göre tüm yangınların yüzde 10’u kasıtlı nedenlerle çıkarılmaktadır.

Manavgat neden yaniyor?

Antalya’nın Manavgat ilçesi Yeniköy Mahallesi çöplük yolunda saat 12.00’de çıkan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan orman yangını büyüyerek devam ediyor. Manavgat’taki yangının 4 farklı noktada başladığı ve poyraz nedeniyle hızla mahallelere ilerlediği bildirildi.

Manavgat kontrol altına alındı mı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Altınkaya Mahallesi’nin Zerk mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. İhbar üzerine Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi.

Yangınlar nasıl başladı?

Nedenlerine baktığımızda yüzde 89’u insan, yüzde 11’i ise yıldırım gibi doğa olaylarından kaynaklı. İnsan kaynaklı olanlarda bahçe temizliği ve anız yakmak gibi faaliyetler öne çıkıyor. Ancak ormanda bırakılan bir cam parçası veya iyice söndürülmeyen bir sigara izmariti bile yangını başlatabiliyor.

Manavgat yakan kişi yakalandı mı?

Yapılan açıklamada ‘Manavgat’ta 28 Temmuz’da Merkez Kavaklı Mahallesinde çıkan yangınla ilgili gözaltına alınan C.Y. isimli şüpheli, bugün çıkartıldığı adli makamlarca ‘kasten orman yakmak’ suçundan tutuklandı’ denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector