Antalya Maldivler Nerede?

Antalya Adrasan’da bulunan Suluadaya Türkiye’nin Maldivleri deniliyor.
Antalya’nın Kumluca ilçesinde Adrasan ile Gelidonya Burnu arasında kıyıdan yaklaşık 1.5- 2 kilometre uzaklıkta bulunan, antik çağda ‘Krambusa’ adıyla anılan, üzerinde yerleşim alanı bulunmayan Suluada’nın en önemli özelliği, tatlı su kaynağına sahip olması.

Suluada Antalya nerede?

Suluada, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı küçük bir köy olan Adrasan’ın karşısında kalan bir Akdeniz Adası. Suluada, Adrasan sahilinden 15 km uzaklıkta. Suluada’ya gitmek için Adrasan iskelesinden kalkan tekneleri kullanıyorsunuz.

Suluada ya nasıl gidilir?

Antalya’ya bağlı Kumluca ilçesi Adrasan’ın hemen karşısındaki küçük bir ada Suluada. Tek ulaşımı Adrasan sahilden kalkan gezi tekneleriyle olan ve üzerinde hiçbir yerleşimi olmayan Suluada, 15 km kadar bir uzaklıkta. Gezi tekneleri mis gibi Akdeniz havasında yaklaşık 1 saatte varıyor. Gezinmek için ok tuşlarına basın.

Suluada nasıl bir yer?

Suluada’ya Türkiye’nin Maldivleri denilmektedir. Tatlı su kaynakları dolayısıyla, tarih boyunca denizcilerin uğrak noktası olmuştur. Çevresi su altı mağaralarıyla dolu olup, akvaryum güzelliğindedir. Suluada’nın en güzel taraflarından birisi de iki tane harika kumsalı olmasıdır.

Türkiye’nin maldivleri Suluada nerede?

Adrasan Suluada, Antalya ilinin Kumluca mevkiinde Adrasan’da bulunmaktadır. Suluada, Turkuaz Mavisi Denizi ve Güzel Kumsalı ile Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmektedir. Ülkemizin az bilinen güzelliklerinden olan bu yer Mavinin her tonuyla bir doğa harikasıdır.

Adrasan Suluada Nerede Kalınır?

Suluada’nın elektrik ve su altyapısı olmadığından adada otel ve pansiyon da bulunmuyor. Konaklama seçenekleri için Adrasan veya Olimpos’taki butik otelleri, bungalovları ve ağaç evleri tavsiye ederiz.

Hacivat köyü nerede?

Hacivat Burnu Koyu olarak da anılan koy, Adrasan açıklarında, Suluada üzerinde yer alıyor. Suluada’ya ve Hacivat Adrasan Koyuna karadan ulaşım bulunmuyor. Ulaşım, gezginler ve turistler için özellikle tekne turları ile sağlanıyor. Hacivat Burnu Koyu, Adrasan’dan 5-6 km uzaklıkta bulunuyor.

See also:  Osmaniye Halk Eğitim Merkezinde Hangi Kurslar Var?

Suluada kaç dk?

Adrasan Suluada arası tekne ile ulaşım yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Adrasan Suluada arasındaki yolculuğu toriklerin balık avı gösterileri ile caretta caretta’lar renklendirmektedir. Tekne turunda adada bulunan 2 plaj ile tatlı su kaynağında ve mağaralar bölgesi olmak üzere 4 noktada duruş yapılmaktadır.

Suluada da Kamp yapılır mı?

Antalya kamp yerleri için listesinde bulunan Suluada’yı kamp yapmak tercih edebilirsiniz. Suluada kamp ve su sporları yapmak için oldukça idealdir.

Suluada köşem kayalıkları nerede?

Antalya’nın Kumluca ilçesinde beyaz kumsalı ve turkuaz suyuyla dikkat çeken ve sadece tekneyle ulaşımın olduğu Suluada, yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğruyor.

Adrasan tekne turu nerelere gidiyor?

Adrasan Tekne Turu Rotaları

 • Adrasan Koyları Rotası: Akseki Koyu. Sazak Koyu. Ceneviz Koyu. Korsan Koyu.
 • Suluada Rotası: Suluada Plajı Suluada Suyun Kaynadığı Bölge. Aşk Mağarası Amerikan Plajı Fener Koyu.
 • Adrasan kalabalık mı?

  Plajda aşırı kalabalık ve gürültü yok. Temmuz ve ağustos aylarında hafta sonları kalabalık olsa da plajın sakin yerlerinde havlu serebilecek yer bulmak mümkün. Sahilin orta kısmında ise günübirlik turlar yapan Adrasan tekneleri sıralanıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector