Antalya Lara Plajı Nasıl?

Lara Plajı Antalya iline bağlı Lara semtinde yer almaktadır. Lara Plajı Nasıl Gidilir Antalya otogarından kalkan servisler ve dolmuşlar ile Lara bölgesine ulaşıp buradan yaklaşık 5 -10 dakika yürüyerek Lara Plajına ulaş abilirsiniz.
Lara Plajı’nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Denizin suyu ise soğuktan ziyade daha ılıktır. Lara Plajının denizi ise yosunludur. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri plajlar arasında yer alıyor.

Lara denizi dalgalı mı?

Bölge genel olarak sürekli rüzgarlı olduğundan dolayı genellikle dalgalı denize sahiptir.

Konyaaltı Plajı mı Lara Plajı mı?

lara plajında daha çok zobar varken konyaaltında durum sadece pazar günleri eşitlenir. lara plajının büyük bölümü paralı şezlonglarla kaplıdır, konyaaltı plajı ise gerçek halk plajı olarak geneli anonimdir.

Lara nasıl bir yer?

Şehir Hakkında; Antalya’nın en güzel ve hızla gelişmekte olan bölgesi Lara, hem plajı hem de muhteşem doğasıyla fazla ilgi görmektedir. Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alması ve bölgede konaklama seçeneklerinin çok fazla olması da, etkileyici bir özelliğidir.

Antalya Lara Plajı hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Lara Plajı yakınından geçiyor: GCK76A, GM24, KL08, LF09, VL13, VL13A.

En dalgasız deniz nerede?

Temiz dalgasız sığ deniz: Karaincir Plajı, Akyarlar, Türkiye – Tripadvisor.

Konyaaltı plajı güzel mi?

Konyaaltı Plajı aynı zamanda mavi bayraklı plajlar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra Konyaaltı sadece gündüz değil gece de oldukça hareketlidir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Konyaaltı Plajı Antalya’nın en çok tercih edilen plajları arasında yer alıyor.

Konyaaltı Plajı sığ mı?

Konyaaltı Plajı derinliği ise Antalya’daki diğer plajlarla hemen hemen benzeşir. Sığ başlayan deniz adım atıldıkça derinleşir. Ülkemizin güney kesiminde yer alması sebebiyle su sıcaklığı ve tuzluluk oranı diğer denizlere göre fazladır.

See also:  Adnan Menderes Adana Hangi Otobüs Gider?

Konyaaltı Plajı doğal mı?

Konyaaltı Plajı

Bir kısmı ince kumlardan oluşsa da, çoğu kısmı ince çakıllı taşlarla kaplı bir kumsalı vardır. Yer yer 2 – 3 metrede derinlik gösteren bir deniz zeminine ev sahipliği yapar. Ancak bazı noktalarda derinlik doğrudan artmaz ve yüzme bilmeyen kişilerce de tercih edilmektedir.

Antalya Lara’da ne yapilir?

Lara’da gezilecek yerler

 • Düden Şelalesi0. Lara’nın gözde ziyaret noktaları arasında ilk sıralarda gelen Düden Şelalesi, tüm yıl boyunca serin.
 • Altınkum Plajı0.
 • Perge Antik Kenti0.
 • Kaleiçi0.
 • Tarihi Saat Kulesi0.
 • Aya Yorgi Kilisesi0.
 • Hadrian Kapısı0.
 • Mermerli Plajı0.
 • Lara bölgesi neresi?

  Türkiye’nin en büyük plajlarını arasında yer almakta olan Lara Plajı Antalya’nın Serik ilçesinde yer almakta. Bununla birlikte Lara Plajının konumu Antalya’nın merkezine on sekiz kilometrede bulunmaktadır. Lara Plajı Antalya’nın güneydoğusunda yer almaktadır.

  Lara Türkiyede nerede?

  Lara Plajı, Konyaaltı Sahili ile birlikte Antalya’nın en önemli iki plajından biridir. Şehrin güneydoğusunda Türkiye’nin en uzun kumsalı ve hızla gelişen bir turizm bölgesidir. Muratpaşa ilçe sınırları içindedir.

  Kepezden Laraya hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları antalya lara yakınından geçiyor: GM24, MC12, MF40.

  Antalya merkezden Lara plajına nasıl gidilir?

  Antalya Otogarından 94 Numaralı Otobüs ve kalkan servisler ile Lara Plajlar bölgesine ulaşabilirsiniz. Konyaaltı’ndan Kalkan LF10-LF9 Otobüslerine binerek direkt olarak plaja ulaşabilirsiniz. Plaj Antalya otogarına ise 23 kilometre mesafededir. Antalya Merkez – Konyaaltı (LF10-LF9) Otobüsleri direkt Plajlara götürüyor.

  Antalya Otogar lara nasıl gidilir?

  Antalya Otogar – Şehirlerarası Otobüs Terminali

  Antalya otogardan Liberty Hotels Lara otelimize aktarmalı olarak gelebilirsiniz. Otogarın içinde bulunan otobüs duraktan, 600 otobüse binin ve Terra City AVM ‘de otobüs durağında inin. LC 07’ye binin ve yirmi dakika sonra Liberty Hotels Lara otelimize vardınız.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector