Antalya Kumköy Denizi Nasıl?

Antalya Kumköy denizi nasıl? Side’de denizin en sığ olduğu noktalardan birinde bulunan Kumköy Plajı, aileler ve iyi derecede yüzme bilmeyenler için oldukça uygundur. Temiz bir kumsala sahip olan plajın denizi hemen her gün berrak ve dalgasızdır.
Kumköy Plajı Temiz bir kumsala sahip olan plajın denizi hemen her gün berrak ve dalgasızdır. Derinliğin bir anda artmaması sebebiyle, bölgenin en çok tercih edilen plajları arasında bulunan Kumköy Plajı’nın çevresinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfe bulunmaktadır.

Antalya Side Kızılot denizi nasıl?

Sakin, sessiz, kafa dinlemek icin ideal bir plaj. Deniz girisi ise cakilli ve biraz ayak acitiyor. Deniz, girdikten sonra hemen derinlesiyor.

Antalya denizi dalgalı mı?

Bölge genel olarak sürekli rüzgarlı olduğundan dolayı genellikle dalgalı denize sahiptir. Ayrıca su sporlarından hoşlananlar için rüzgar sörfüne elverişli bir noktadır.

Antalya Side denizi derin mi?

Çolaklı Plajı

Side merkeze ise ortalama 9 km uzaklıktadır. Yaklaşık olarak 30 metreye kadar derinliği 1.80 metreyi geçmez. Yüzme için daha çok tercih edilen plaj, yaz aylarında biraz daha dalgalı denizde yüzmek isteyenler tarafından akına uğrar.

Evrenseki denizi nasıl?

Evrenseki Büyük Halk Plajı

Genel itibariyle temiz ve berrak bir denize sahip olan plajın sahil uzunluğu ise 150 metredir. Mavi Bayrak statüsüne sahip bir denizi olan plajın çevresinde hizmet veren kafeterya ve restoranlar da bulunmaktadır.

Side Antik Kenti denize girilir mi?

Antalya’nın doğu bölümünden başlayarak tarihi antik kent Side’ye kadar bu özel ince kumlu, uzun sahil şeridi olan büyüleyici plajlar devam ediyor. Özellikle Side küçük ve büyük plajları tertemiz ince kumlu plajlar olarak oldukça ilgi görüyor.

Alanya denizi dalgalı mı?

Kestel Plajı

Karayolu kenarında konuşlanmış 2 km uzunluğundaki sahil şeridi, Alanya’nın tüm plajlarında olduğu gibi tertemiz, incecik kumlarla kaplıdır. Çok kalabalık olmayan plajın denizi tertemizdir ama oldukça da dalgalıdır.

See also:  Izmir Bodrum Bileti Ne Kadar?

Antalya Serik denizi nasıl?

Berraklığı ile dikkat çeken denize sahip ve mavi bayraklı bir plajdır. Zemini kum ile çakıl karışımıdır. Bu kadar kısa bir uzunluğu olmasının sebebi, Boğazkent sahilinin bir kısmının otellere tahsis edilmesinden kaynaklıdır. Boğazkent Halk Plajı’na girişler ücretsizdir.

En dalgasız deniz nerede?

3- ÖLÜDENİZ

Burası Belcekız Koyu’dur. Koyun içinden uzanan kumsalı yürüdüğünüzde ise eşsiz Ölüdeniz’i görürsünüz. Çarşaf gibi dalgasız denizi, etrafındaki yeşilliği ve incecik kumuyla eşsiz bir plaja sahip.

Side denizi kum mu?

Daha uzağa gidebilenler için Side küçük plaj ve Side büyük plaj ince kumlu yapısı olan temiz plajlardır. Side plajlarının güzel bir yönü hemen derinleşmeyen plaj olmasıdır.

Antalya deniz suyu tuzlu mu?

denizi derindir. sen gelme, yüzme ulan ayı. akdeniz tuz oranı bakımından, ülkemizdeki denizler arasında en yoğundur.

Antalya Lara Kundu denizi nasıl?

Lara Plajı’nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Denizin suyu ise soğuktan ziyade daha ılıktır. Lara Plajının denizi ise yosunludur. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri plajlar arasında yer alıyor.

Evrenseki plajı nerede?

Antalya ili Evrenseki ilçesi kıyısında bulunan Evrenseki Büyük Halk Plajı harika plaj yapısı, mavi bayraklı denizi ve muhteşem kumsalı ile yerli ve yabancı bir çok turistin ilgisini çekiyor.

Manavgat Çolaklı denizi nasıl?

Çolaklı Halk Plajı

Mavi bayraklı bir plaj olarak oldukça berrak sulara sahiptir. Plaj yol kenarında olduğu için ulaşımı oldukça kolay sağlanabilmektedir. Ayrıca denizin derinliği birden artmadığı için Manavgat genelinde yüzmeyi yeni öğrenenler için en çok tercih edilen yerlerden birisidir.

Antalya Kemer Göynük denizi nasıl?

Göynük plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmakta. Mavi bayrağa sahip Göynük plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve başta deniz paraşütü olmak üzere çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca günübirlik tatilciler için bir de Göynük Halk Plajı bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector