Antalya Konyaaltı Plajı Nerede?

Antalya’da bulunan Konyaaltı Plajı şehir merkezinin batısında yer alıyor. Konyaaltı Plajı aynı zamanda mavi bayraklı plajlar arasında yer alıyor.

Antalya Konyaaltı Plajı hangi ilçeye bağlı?

Antalya Merkez’e bağlı Konyaaltı Merkez ilçesinde bulunan Antalya Konyaaltı Plajı halk plajı olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilen bir plajdır. Bu sebeple özellikle bölgede yaşayan halk en çok Konyaaltı plajını tercih eder.

Antalya Konyaaltı Plajı hangi mahallede?

Konyaaltı’nın Kuşkavağı mahallesinde yer almaktadır. Konyaaltı plajına gitmek için ulaşım son derecede kolaydır. Konyaaltı merkeze oldukça yakın bir konumda olmasından ötürü ulaşım toplu taşıma araçları ile kolayca sağlanmaktadır.

Konyaaltı nerede denize girilir?

Konyaaltı’nın güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Konyaaltı Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

 • Konyaaltı Plajı
 • Sarısu Kadınlar Plajı
 • Topçam Plajı
 • Büyük Çaltıcak Plajı
 • Küçük Çaltıcak Plajı
 • Çakıl Beach.
 • Meating Beach Club.
 • Antalya Konyaaltı Plajı hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Antalya Konyaaltı yakınından geçiyor: 503, AF04, KC35A, TK36, VS18.

  Konyaaltı sahili dubalar kaç metre?

  Yaklaşık olarak 1000 metrelik uzunluğu ve 100 metre sahil genişliği bulunmaktadır. Plajın asıl özelliği sadece kadınlara özgü olmasından kaynaklıdır. Kısa bir süre öncesinde açılan plajda yaklaşık 300 şezlong ve 150 şemsiye bulunmaktadır.

  Konyaaltı hangi beach?

  Çakıl Beach, Antalya’nın merkezine en yakın plaj olan Konyaaltı’nda yer alıyor. Bu bölgenin en popüler beach club’larından biri. Çakıllı sahili, romantik locaları, kıyıdaki salıncakları ile nezih, huzurlu ve romantik bir mekân.

  Konyaaltı sahil boyu kaç km?

  Dünyanın en büyük tatlı su traverteni olan Antalya Traverten Platosu’nun güneybatısında, falezlerin geriye çekildiği Konyaaltı Varyantı’ndan Antalya limanına kadar uzanan 7 km uzunluğundaki sahil, Konyaaltı plajıdır. Bu çakıllı sahilin; 4,5 km uzunluk, 70 m genişliğe sahip kısmı mavi bayrak sahibi halk plajıdır.

  See also:  Bursa Uludağ Nereye Bağlı?

  Konyaaltı sahili adı nereden geliyor?

  Antalya – Kemer karayolu üzerinde bulunur ve yerli-yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Bugün Konyaaltı olarak adlandırılan bölgenin, yakın tarihimize kadar, Antalya’nın falezler üzerinde yer almasından dolayı ‘Koyaltı’ biçiminde anıldığı ve halk dilinde söylene söylene Konyaaltı’na dönüştüğü belirtilmektedir.

  Konyaaltı Sahili Yürüyüş Yolu kaç km?

  Sahil şeridinin 4,5 kilometre uzunluk ve 70 metre genişliğe sahip olan bölümü halk plajı olmasının yanı sıra mavi bayrak sahibidir. Alanda ücretsiz halk plajı ve ücretli bölümler bir aradadır.

  Antalyada en temiz deniz nerede?

  Lara plajları ve Kundu plajları Antalya’ merkez sınırları içerisinde kumluk plajlardar. Biraz daha ileriye gidebiliriz diyenler için Kadriye ve Belek kumsallarını tavsiye ederiz. Daha uzağa gidebilenler için Side küçük plaj ve Side büyük plaj ince kumlu yapısı olan temiz plajlardır.

  Antalya’nın en güzel denizi neresi?

  Antalya’nın en popüler plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında yer almaktadır. Plaj, şehir merkezine 200 kilometre uzaklıkta Kaş ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

  Antalya Lara Plajı hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Lara Plajı yakınından geçiyor: GCK76A, GM24, KL08, LF09, VL13, VL13A.

  Deepo hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları DEEPO AVM yakınından geçiyor: MK80, MZ78, VC56, VF66.

  Kaleiçine hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Antalya kaleiçi yakınından geçiyor: 503, KC33, MD25, MF40, MZ78, TC16A, TK51, UC11, VC53.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector