Antalya Kleopatra Plajı Nerede?

Kleopatra Plajı Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunuyor. Alanya tarihi yarımadasında bulunan Kleopatra Plajı, Damlataş Mağarasının da bitiminin ardından başlıyor. Bu plaj aynı zamanda 2 kilometrelik bir uzunluğa sahip olarak biliniyor. Altın sarısı sahili bulunan bu plaj oldukça güzel olması ile bilinir.

Kleopatra Plajı hangi ilde?

Hatta derler ki Kleopatra’nın plaja inmek için bir tüneli varmış. 2 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan ünlü Kleopatra Plajı, Alanya’nın tarihi yarım adası olarak bilinen yerin batısındaki Damlataş Plajı’nın sonundan başlar.

Alanya Kleopatra Plajı kum mu?

Alanya’nın batısında 2 kilometrelik uzunlunluğa sahip Kleopatra Plajı, ince kumlu ve alabildiğine geniş bir plaj. Adını mısır Kraliçesi Kleopatra’dan alan plajın bir diğer özelliği de denizin sığ olmasıdır.

Kleopatra Koyu nerede?

Kleopatra Koyu, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 89 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kleopatra Koyu ve Plajı’na herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Buraya hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kleopatra Plajı giriş ücreti ne kadar?

Kleopatra Plajı’na giriş için herhangi bir ücret ödenmemekte yani ücretsiz bir şekilde plaja girilebilmektedir. Bununla birlikte plaj sahasında bulunan şezlong, şemsiye gibi deniz ekipmanları için ortalama olarak 20-30-TL arasında değişen ücretler ödenmektedir.

Kleopatra Plajı Ücretli mı?

Aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli anlar geçirebileceğiniz, Kleopatra Plajı’na girişlerde ücret alınmamaktadır. Ancak plajda şezlong, plaj şemsiyesi gibi malzemeleri ücret vererek satın alabilir veya bölgede bulunan işletmelerden kiralayabilirsiniz. Plaj bölgesinde büfeler bulunmaktadır.

Alanya sahili kum mu?

Akdeniz’in en güzel kıyılarından biri Alanya’dadır. Kilometrelerce uzanan sahil, genellikle kumdur. Kimi yerlerde öylesine ince bir kum vardır ki, vücuda yapışmaz Alanya’ya doğru rengi maviden turkuaza dönüşen Akdeniz’de durgun havalarda dipteki balıkları, çıplak gözle görmek olasıdır.

See also:  Bursa Geçit Mahallesi Nereye Bağlı?

Alanya Kleopatra ne alaka?

Kleopatra plajı adını M.Ö.69 -M.Ö.30 yılları arasında yaşamış Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra’dan almıştır. Efsaneye göre Roma generali Antony, Alanya ve çevresini Mısır kraliçesi Kleopatra’ya hediye ettiğinde, Kleopatra her gün kale yamacında banyo yapmak için Kleopatra plajına inermiş.

Kleopatra Plajı sığ mı?

Yaklaşık 2 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan plajın, mavi bayraklı denizi sığ ve genellikle dalgalı. Masmavi denizinde yüzen balıkları izleyebileceğiniz Kleopatra Plajı, Alanya’nın batısında Damlataş Plajı’nın devamında yer alıyor.

Kleopatra Hamamı nerede?

Muğla Göcek’te bulunan Kleopatra Hamamı Koyu yat turlarının en çok tercih ettiği koylardan biridir. Bölgede Likyalılar döneminden tarihi kalıntılar yer almaktadır. Koyun sularının altında tarihi hamam kalıntılarına rastlanmaktadır.

Alaçatı Kleopatra arası kaç km?

Özpamir Sitesi Alaçatı’dan 12 km, Çeşme’den 12 km, İzmir’den 89 km uzaklıkta.

Kleopatra Koyu soğuk mu?

deniz temizliği muhteşem, soğukluğu klasik çeşme denizi soğukluğunda.

Sedir Adası müze kart geçerli mi?

Yiyecek içecek noktasında tedarikli gelin zira burada bulunan işletmede fiyatlar oldukça pahalı. Müze kartınız varsa adayı ücretsiz şekilde ziyaret edebiliyordunuz fakat 2022 itibariyle artık müze kart geçerli değil.

Sedir Adası’na nasıl gidilir 2021?

Günümüzde de adaya en hızlı ulaşım Çamlı Köyü limanından sağlanmaktadır. Sedir Adasına ulaşım Muğla İli, Ula İlçesi, Akyaka Mahallesinden günü birlik gezi tekneleri ile ya da Marmaris İlçesi, Çamlı Köyünde bulunan teknelerle sağlanmaktadır.

Sedir adasına arabayla gidilir mi?

Marmaris’e bağlı Çamlı köyünden teknelerle ulaşılan Sedir Adası’na arabayla gitmek için Marmaris-Muğla Karayolu’nun 12. kilometresinde bulunan yol ayrımından Çamlı yönüne doğru sapmanız ve 6 km giderek Çamlı iskelesine varmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector