Antalya Kızıltoprak Nerede?

Kızıltoprak Antalya ilinde yer almakta olup, Kızıltoprak semtinde bulunan Kızıltoprak Muratpaşa ilçesine bağlıdır. Kızıltoprak haritası konumu ise 36° 53′ 33.4752” Kuzey ve 30° 43′ 34.9464” Doğu gps koordinatlarıdır. Kızıltoprak bağlı olduğu Muratpaşa ilçe merkezine 4 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Kızıltoprak nerede bulunur?

Kızıltoprak, İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy ilçesinde bir semttir. Semtte sağlık ve ticarî alanlarda faaliyet gösteren dükkânlar yoğun olarak bulunur.

Antalya Kızıltoprak hangi otobüs gider belediye otobüsü?

Bu Otobüs hatları Kızıltoprak Mahallesi yakınından geçiyor: 511, 600, AC03, DC15A, KC35A, MD25, ML22, VML55A.

Kızıltoprak ismi nereden gelir?

rivayet odur ki; semtin toprağı * kizil renkli olduğundan halk arasında ”kızıltoprak” denmiştir 1786 yılında yapılan bir istanbul haritasında da bu yer için ”kızıltoprak” adı kullanılmıştır kızıltoprak mahallesinin yerleşimi ise yaklaşık 1869 yılına rastlar

Bağdat Caddesi hangi mahalleye bağlı?

Bağdat Caddesi ya da kısaca ‘Cadde’ İstanbul’un Asya kıtasında bulunan; Kadıköy Belediyesi sınırları içerisinde; Kızıltoprak’tan başlayarak Maltepe Belediyesi sınırlarındaki Cevizli’ye kadar uzanan ünlü bir caddedir.

Medstar Topçular Hastanesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Medstar Hastanesi Topcular yakınından geçiyor: 511, VML54A.

Beach Park Antalya hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Beach Park yakınından geçiyor: MC58, ML22, VF66, VS18.

Atilla Nizam semt polikliniği hangi Otobüs?

Bu Otobüs hatları 9 Nolu Şehit Dr. Atilla Nizam Aile Sağlığı Merkezi ANTALYA MERKEZ LABORATUVARI yakınından geçiyor: 511, AF04, CV48, GM24, VC59.

Feneryolu ismi nereden geliyor?

Ankara’ya giden demiryolu hattından Fenerbahçe’ye yönelen bir yol ayrımı yapıyorlar. Feneryolu ismi Fenerbahçe’ye giden yolun ayrıldığı yer anlamına gelir.

Acıbadem semtinin adı nereden geliyor?

Padişah I. Murat, acıbadem kurabiyesine, aşçısından yola çıkarak “Hacıbadem” ismini verir. Zamanla baştaki H harfi yitip gider ve geriye acıbadem kalır. İsmi nereden geliyor olursa olsun, acıbadem kurabiyesi kültürümüzde önemli bir yer tutuyor.

See also:  Izmir Fuar Nasıl Gidilir Gaziemir?

Cihangir ismi nereden gelir?

Beyoğlu’nda bulunan bu semtin tarihi boyunca ünlü simaların ve sanatçıların uğrak noktası olduğu biliniyor, günümüzde ise gençler tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor. Cihangir semtinin adını Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Cihangir’den aldığı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector