Antalya Kepez Nerede?

Kepez Akdeniz bölgesinde yer almakta olup, Kepez ilçesi Antalya iline bağlıdır. Kepez yüzölçümü 292 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 741. en büyük ilçesidir. Kepez haritası konumu ise 36° 53′ 48.8148” Kuzey ve 30° 42′ 47.9664” Doğu gps koordinatlarıdır.

Antalya Kepez nereye yakın?

Kepez, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Antalya ilinin yaklaşık 471.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kepez ilçesi, Antalya’nın ilçelerinden kuzeyinde ve batısında Döşemealtı, doğusunda Aksu, güneyinde Muratpaşa ve güneybatısında da Konyaaltı ilçeleriyle komşudur.

Antalya Kepez hangi tarafta?

Kepez
Ülke Türkiye
İl Antalya
Coğrafi bölge Akdeniz Bölgesi
İdare

Kepez hangi ilçeye bağli?

Kepez Çanakkale ilinde yer almakta olup, Kepez Çanakkale Merkez ilçesine bağlıdır.

Antalya Kepez nasıl bir yer?

Kepez’in Coğrafyası

°20′-32°35′ doğu boylamları ile 36°07′-37°29′ kuzey enlemleri arasında yer alan bir ilçedir. Güneyinde Akdeniz bulunan ilçenin, kuzeyinde Toros dağları yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliğinin ortalama 20-39 metre arasında olduğu bilinmektedir.

Kepez Antalya arası kaç kilometredir?

Antalya ile Kepez arası kaç km yaklaşık olarak toplam 10 Kilometre mesafededir. Antalya Kepez arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 22 dakika sürecektir.

Kepez Antalya hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kepez Belediyesi yakınından geçiyor: 106, 511, 521A, MF40, VF63.

Kepez Antalya’nın ilçesi mi?

Antalya ilinin ilçeleri; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez’dir.

Kepez ismi nereden geliyor?

Köy Hamidiye ismini bu kişiden almıştır. Resmi kayıtlarda bu işin Kalabaklı Köyü’ne bağlı olarak kullanılmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra denize uzanan büyük kaya ve seyranlık anlamına gelen KEPEZ adını almıştır. Kepez ayrıca “Gelin duvağı” anlamındadır.

See also:  Okul Nakil Işlemi Nasıl Yapılır?

Antalya Kepez in neyi meşhur?

Kepez Gezilecek Yerler | En İyi Yerlerin Listesi!

 • Kepez.
 • Antalya Kepez.
 • antalya düden şelalesi.
 • düden şelalesi.
 • Düden Parkı
 • Antalya Hayvanat Bahçesi.
 • Antalya Müzesi.
 • Antalya Müzesi.
 • Varsak ilçe mi?

  Varsak beldesi, Antalya ilinin Kepez ilçesine bağlı olan ve il merkezine 11 kilometre, denize 13 kilometre uzakta yer alan bir semttir.

  Antalya Kepez nüfusu ne kadar?

  Kepez nüfusu 2021 yılına göre 591.895. Bu nüfus, 300.798 erkek ve 291.097 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,82 erkek, %49,18 kadındır.

  Antalya hangi ilçede yaşanır?

  Antalya’nın Muratpaşa ilçesi A derecesiyle Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 25 ilçesi arasına 22’nci sıradan girmeyi başardı. A- derecesi ile Antalya’nın en yaşanabilir ikinci ilçesi olan Kaş ise Türkiye genelinde 64’üncü oldu.

  Antalya’nın en güzel ilçesi hangisi?

  Kumluca, Antalya şehir merkezine 95 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Akdeniz’e kıyısı olan Kumluca, plajları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür.

  Antalya’nın en guzel ilcesi hangisi?

  Dar sokakları ile Bodrum’u andıran Kaş; eşsiz manzarası ile Antalya’nın en popüler turistik ilçelerinden yalnızca bir tanesi. Türkiye’nin en iyi su altı dalış bölgelerinden biri olan Kaş’ta yamaç paraşütü de yapabilir, dilerseniz Kaş’a oldukça yakın bir mesafede bulunan antik kentleri de ziyaret edebilirsiniz.

  Antalya pahalı mı?

  Genel yaşam maliyet endeksinin alt endekslerinden kira ve restoran fiyatlarında, listedeki beş şehir arasında en düşük maliyetli olan Antalya’nın, bakkaliye/yiyecek endeksinde İzmir’den daha maliyetli olduğu göze çarpmaktadır. Bu endeks sıralamasına göre Türkiye’de yaşam maliyeti en yüksek olan il, İstanbul’dur.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector