Antalya Kaş Hangi Havaalanına Yakın?

Antalya Havalimanı Kaş ‘a 220 km uzaklıktayken Dalaman Havalimanı 150 km mesafede yer alıyor. Bu nedenle her iki havalimanını da Kaş ‘a ulaşmak için kullanabilirsiniz. Ancak Dalaman üzerinden Kaş ‘a ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.
Antalya Havalimanı Kaş’a 220 km uzaklıktayken Dalaman Havalimanı 150 km mesafede yer alıyor. Bu nedenle her iki havalimanını da Kaş’a ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Kaş’a en yakın havalimanı hangisi?

Kaş’a havayolu ile ulaşım için, Kaş en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Kaş merkez ile Dalaman Havalimanı arasındaki mesafe 150 km’dir. Bu havalimanına uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanabilirsiniz.

Antalya Kaş nereye yakın?

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya’nın küçük bir ilçesi olan Kaş, doğal ve tarihi eserler açısından ülkemizin önemli adreslerinden bir tanesi. Antalya şehir merkezine yaklaşık olarak 170 kilometre uzaklıkta bulunan Kaş’ın batısında Eşen Çayı bulunurken doğusunda ise Demre ilçesi yer alıyor.

Kaş için Dalaman mı Antalya mı?

Kaş’ın Antalya’ya bağlı olduğunu duyduğunuz için ilk eğilim genelde Antalya uçak seferlerine bakmak oluyor. Ama Kaş’a en rahat ve hızlı ulaşabileceğiniz havaalanı Dalaman.

Kaş için hangi Havalimanı?

Kaş’a Havayolu ile Ulaşım

Kaş’a olan yakınlığı sebebiyle daha çok Dalaman Havalimanı kullanılmaktadır. Dalaman Havalimanı’nın Kaş’a olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 150 kilometredir. Havalimanına iniş yaptıktan sonra bölgedeki servis araçları ile Fethiye ilçe merkezine gidilip, buradan Kaş otobüslerine binilmelidir.

Dalamandan kaşa Havaş var mı?

Dalaman İle Kaş arası Havaş yada Belediye otobüsleri maalesef yoktur. Havalimanı ile Kaş arası ulaşımınızı Havaş yada Muttaş ile yapmak isterseniz; Havalimanı otoparkında bulunan Havaş yada Muttaş araçları ile Fethiye otogarına kadar gidebilir buradan sahilden Antalya otobüsleri ile kaşa ulaşabilirsiniz.

See also:  Izmir De Ne Zaman Kar Yağacak 2022?

Ankara Kaş arası nasıl gidilir?

Ankara’dan Kaş’a Ulaşım

Ankara’dan doğrudan Kaş’a bir otobüs seferi bulunmamaktadır. Ankara, Afyon ve Antalya yol güzergahı tercih edilerek önce Antalya’ya ulaşım sağlanır. Yolculuk yaklaşık olarak 9 saat sürer. Antalya otogarından ise belirli bir firma aracılığıyla yaklaşık üç saat sonra Kaş’a ulaşılır.

Antalya Kaş hangi bölgede?

Kaş hangi bölgede diye merak ediyorsanız Antalya ilinin en batısında Akdeniz kıyısında yer alıyor.

Antalya Kaş hangi yoldan gidilir?

Antalya’dan Kaş’a nasıl gidilir? Kemer-Kumluca-Finike-Demre rotasını izleyin. Antalya-Kaş arası 170 km. 3 saat yolculuk sürüyor. Eşsiz manzaralar sunan virajlı yoldan, Ağullu Köy’ünü geçtikten sonra, Kaş’a 7-8 km kala karşınıza eşsiz bir Kaş manzarası çıkıyor.

Antalya Kaş yolu tehlikeli mi?

1.1 Antalya-Kaş Sahil Yolu

Bu soruya verilebilecek en doğru cevap, yolun oldukça virajlı ama yeterli genişliğe sahip olduğundan bir o kadar da güvenli olmasıdır. Yolculuğunuz boyunca solunuzda Akdeniz, sağ kolunuz üzerindeyse rengarenk büyüleyici bir doğa ile karşılaşacaksınız.

Antalyadan Kaşa otobüsle nasıl gidilir?

Antalya otogardan kalkan Kaş otobüsleriyle ilçeye gidilebilir. Antalya Kaş otobüs bileti ise Batı Antalya firmasında 28 TL. Batı Antalya telefon (0242) 3314081. Batı Antalya Kaş otogar telefon (242) 8363677.

Antalya Otogar Kaş arası kaç saat?

Antalya – Kaş arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Muğladan kaşa nasıl gidilir?

Ucuz Muğla – Kaş Otobüs Seferleri

  1. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 03:15. 07:30.
  2. Pamukkale Turizm 2+1. Muğla. Kaş 03:45. 08:15.
  3. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 04:30. 08:30.
  4. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 09:30. 13:45.
  5. Pamukkale Turizm 2+1. Muğla. Kaş 13:00.
  6. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 13:10.
  7. Pamukkale Turizm 2+1. Muğla. Kaş 15:30.
  8. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 03:15.
See also:  Bursa Öğretmen Kartı Ne Kadar Çekiyor?

Dalaman Kaş kaç saat?

Kaş – Dalaman arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 3 saat 1 dakika sürmektedir.

Kaş havaalanı ne zaman yapılacak?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun duyurduğu, Antalya’nın Kaş ilçesine yapılması planlanan Batı Antalya Havalimanı’nın 2021’in sonunda açılması planlanıyor. Havalimanına gidecek yol, kentteki tarım arazilerinin üzerinden geçecek.

Kaş hangi coğrafi bölgede?

İlçemiz Kaş, Antalya İli’nin batısında, Akdeniz kıyısında turistik bir merkezdir. Kaş İlçesi yüzölçümü; 1750 km² olup; toprak yönünden Antalya’nın 4. büyük ilçesidir. Kıyısı, batıda Eşen çayından başlayarak, doğuda Üçağız merkezine kadar uzanır.

Antalya Kaş arası kaç kilometredir?

Antalya Kaş, Antalya arası mesafe : 188 kilometre. Antalya Kaş, Antalya arası süre : 2 saat 58 dakika.

Kaşın en güzel plajı hangisi?

1) Kaputaş Plajı

Kaş plajlarının belki de en bilineni Kaputaş Plajı. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Kaputaş Plajı, bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Kaş’a 20, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıkta yer alan bu güzel plaj, coğrafi oluşumundan dolayı “Kanyonağzı Plajı” olarak da isimlendiriliyor.

Antalya Kaş ne kadar?

Kaş Otobüs Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı: Fethiye-Kalkan (Kaş, Antalya) 40,00 TL
En Ucuz Ay: Haziran
En Popüler Otobüs Firması: Batı Antalya Tur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector