Antalya Kadriye Nasıl Bir Yer?

Antalya Kadriye Nasıl Bir Yer? Antalya’nın gözde beldelerinden biri olan Kadriye, Akdeniz doğasına ve tarihi değerlere sahip küçük bir tatil beldesidir. Göçmen halkın bölgeye yerleşmesinden sonra farklı bir kültür ortaya çıkmıştır. Kadriye bölgesinde çok fazla gezilecek yer ve yapılacak aktivite bulunmaktadır.

Belek Kadriye denizi nasıl?

Plaj ince kumlu. Deniz sabahları hariç dalgalı ve bulanık. Duru su sevenler hoşlanmayabilir. Kalabalık gibi görünse de aslında sakin bir yer.

Antalya Kadriye ismi nereden gelir?

İsmini Girit’ten (Heraklion) Kandiye’den almıştır. Daha önceleri ‘Akkınlar’ adında köy iken, 16 Kasım 1992 tarihinde ‘Kadriye’ adıyla belediye statüsü alarak beldeye dönüştü. 12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile mahalle oldu.

Antalya Kadriye Plajı Nerede?

Antalya’nın Serik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kadriye Plajı 2007 yılından bu yana mavi bayrak sahibidir. 300 metre uzunluğa sahip plajın genişli yaklaşık 50 metredir.

Antalya Kadriye arası kaç kilometredir?

Belek Kadriye arası kaç km; Kadriye Belek arası 10 km ve yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Antalya Belek Kurşunlu Şelalesi arası kaç km; 35 kilometre ve yaklaşık 45-50 dakika sürmektedir.

Belek denizi güzel mi?

Deniz turizminin de oldukça gelişmiş olduğu Belek’te, bitki örtüsünün Akdeniz’in maviliği ile birleştiği noktalarda birbirinden güzel plajlar yer almaktadır. Belek’in en ünlü plajları ise Belek Halk Plajı ve Kadriye Halk Plajı olarak sıralanmaktadır.

Antalya Belek sahili nasıl?

Belek Halk Plajı

İnce kumlu sahil şeridine ve sığ denize sahiptir. Çocuk misafirleri için plaj alanında bir adet çocuk parkı bulunmaktadır. Akdeniz ve Karadeniz’in güney kıyılarında yetişen kum zambağının en yoğun şekilde yetiştiği bölgedir. Nesli tükenmekte olduğu için zarar vermeme konusunda dikkat edilmelidir.

See also:  universite kayitlari nasil yapilacak?

Kadriye Arapça ne anlama gelir?

Kadriye “Değer, kıymet, onurla ilgili.” anlamına gelmektedir. Kökeni Arapça’dır. Kadriye Ece ve Kadriye Nur yanına isim olarak konulabilir.

Kadriye ismi ne anlama gelir?

Kadriye ismi, yağız, yiğit, benzeri olmayan el, eli çok güzel olan kimse, özgün, onurlu kimse, şan ve şeref taşıyan anlamına gelir. Bu güzel anlamları taşıyan isim uzun yıllardan beridir kız çocuklarına veriliyor.

Kadriye pazarı ne zaman?

Kadriye pazarı hangi gün? Turizm pazarcıları tarafından haftanın her Cuma günü saat 16:00 ila 24:00 arası kurulan gece pazarı ile Kadriye Mahallesine gelen turistlerin ilgi odağı oluyor.

Serikte nerede denize girilir?

Serik’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

 • Belek Halk Plajı Serik ilçe merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunan Belek Halk Plajı, ilçeye bağlı Belek beldesindedir.
 • Boğazkent Kadınlar Plajı
 • Kadriye Halk Plajı
 • Boğazkent Halk Plajı
 • Serik Beachleri.
 • Kadriye Beach (Plaj Kadriye)
 • Titanic Beach.
 • Serik denize kıyısı var mı?

  Antalya Serik deniz kenarında mı? Birçok otel bünyesinde oldukça geniş plajlara sahiptir. Serik ‘in 22 kilometrelik kıyı şeridi olmasına rağmen, bunun bir kısmı caretta carettaların doğal yaşam alanına, bir kısmı falezli kayalı alanlara, bir kısmı lüks otel plajlarına ve bir kısmı da halk plajlarına ayrılmıştır.

  Belek Halk plajı Nerede?

  Antalya’nın Serik ilçesi sınırlarında bulunan Belek plajı yaklaşık 300 metre uzunluğa sahip mavi bayraklı bir halk plajıdır.

  Antalya Belek arası kaç kilometredir?

  Antalya Merkez Belek Boğazkent arası kaç km; 42 kilometre ve 45 dakika sürmektedir. Antalya Belek Side arası kaç km; Side Belek arası 44,3 km ve yaklaşık 45-50 dakika arası sürmektedir.

  Serik Antalya arası kaç kilometredir?

  Antalya il merkezi ile Serik ilçesi arası mesafe 39 kilometredir. Antalya Otogarı’ndan her saat başı hareket eden Serik minibüsleriyle ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector