Antalya Ilim Ve Kültür Derneği Hangi Cemaatin?

ANTALYA İLİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ KİMİN, HANGİ CEMAATE AİT? Halk TV’nin iddisına göre yerel kaynaklar ALİMDER olarak bilinen derneğin Erenköy Cemaati’ne bağlı Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’yla yakın olduğunu aktardı.

Ilim ve kültür derneği hangi tarikata ait?

ERENKÖY CEMAATİNE BAĞLI

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre; ALİMDER olarak bilinen dernek, Erenköy Cemaati’ne bağlı Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na yakın olan bir tarikat derneği.

Antalya ilim ve kültür derneği hangi tarikat?

Yurdun, Nakşibendi Tarikatı’nın Erenköy Cemaati koluna ve Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’yla bağlı olduğu iddia edilirken yurdu işleten Antalya İlim ve Kültür Derneği’nin tüzüğünde bu konuda yapılacak faaliyetler olarak ‘yurt, pansiyon ve misafirhane işletmek’ sıralandı.

Mehmet Sami Tugrul kim?

Mehmet Sami Tuğrul’un, kendi halinde sessiz bir öğrenci olduğu kaydedildi. MEHMET SAMİ TUĞRUL KİMDİR? 18 yaşında olan üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul Antalya’da eğitimine devam ediyordu. Kaldığı özel yurdun aşçısı tarafından katledilen genç öğrencinin ölümü yakınlarını yasa boğdu.

Bariş Kaplan Kimdir?

Antalya İlim ve Kültür Derneği’nin yurdunda çalışan aşçı İhsan G’nin, öğrenci Mehmet Sami Tuğrul’u katletmesi, skandal zincirini de gün yüzüne çıkardı. Derneğin başkanı Barış Kaplan’ın, aktif olarak bir devlet okulunda müdür yardımcısı olduğu öğrenildi.

Antalyadaki Yurt hangi tarikatın?

Antalya’da İlim ve Kültür Derneği’nin Erenköy tarikatına kiraladığı kaçak öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney’in 18 yaşındaki Mehmet Sami Tuğrul’u vahşice katletmesinin ardından, yurt binasının emniyet müdürüne ait olduğu iddia edildi.

Antalya Alimder Yurdu kimin?

Antalya’da Erenköy Cemaati ile bağlantılı olduğu söylenen ALİMDER’e ait yurtta, üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u vahşice katleden İhsan Güney tutuklandı. Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan, Antalya İlim ve Kültür Derneğine (Alim Derneği) ait 4 katlı öğrenci yurdunda bir öğrenci katledildi.

See also:  Amerika Da Eğitim Sistemi Nasıl?

Ihsan Güney kimdir?

Bir yurtta aşçılık yapan İhsan Güney, öğrenci Mehmet Sami Tuğrul’un başını kesti. Güney, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Antalya Valiliği’nden de katille ilgili açıklama geldi. İşte son dakika gelişmeleri

Mehmet Sami Tuğrul aslen nereli?

Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi olan Mehmet Sami Tuğrul 18 yaşındaydı. Aslen Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesine bağlı Alişar Mahallesi’nde dünyaya geldi. Çukurova Anadolu Elektrik Lisesi’ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı.

Ihsan guney nereli?

Antalya’da özel bir öğrenci yurdunda aşçılık yapan 38 yaşındaki İhsan Güney, üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’un başını satırla kesti.

Tuğrul nasıl öldü?

Eşini kaybetmekten derin üzüntü duymuş olan Tuğrul Bey, eşinin cesedini Büyük Selçuklu Devleti’nin başkenti Rey kentine getirtirmiş ve orada defnettirmiştir. Tuğrul Bey 4 Eylül 1063 tarihinde 73 yaşındayken çocuksuz olarak İran’ın Rey kentinde vefat etmiş ve yerine yeğeni Alp Arslan geçmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector