Antalya Havalimanından Kaşa Nasıl Gidilir?

Havalimanı Kaş arası, sahil yolundan gittiğinizde 203 km. Kemer, Kumluca, Finike, Demre rotasını izleyip Kaş’a gidebilirsiniz. Sarp yarların kenarlarından giden dolambaçlı yoldan Kaş’a ulaşmak en az üç saat alıyor. Antalya merkez ve Kaş arası ise 170 km ve yolculuk 3 saat sürüyor.
Antalya Havaalanı’ndan Kaş’a ulaşım için farklı seçenekleriniz bulunuyor: Otobüsle gelmek isteyenler önce havaalanından Antalya otogarına gelmeliler. Bunun için Havaş, metro ya da otobüse binmeleri gerekiyor. Bir saatte otogara ulaştıktan sonra buradan Batı Antalya minibüsleri ile direk, 4 saatte Kaş’a ulaşabilirler.

Kaşa gitmek için hangi havaalanı?

Kaş’a havayolu ile ulaşım için, Kaş en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Kaş merkez ile Dalaman Havalimanı arasındaki mesafe 150 km’dir. Bu havalimanına uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanabilirsiniz.

Kaşa uçakla nasıl gidilir?

Kaş’a Havayolu ile Ulaşım

Kaş ilçesi sınırları içerisinde havalimanı bulunmadığından ötürü bölgeye havayolu ile yapılabilecek olan seyahatler, Dalaman ve Antalya Havalimanı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Kaş’a olan yakınlığı sebebiyle daha çok Dalaman Havalimanı kullanılmaktadır.

Antalya Kaş nereye yakın?

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya’nın küçük bir ilçesi olan Kaş, doğal ve tarihi eserler açısından ülkemizin önemli adreslerinden bir tanesi. Antalya şehir merkezine yaklaşık olarak 170 kilometre uzaklıkta bulunan Kaş’ın batısında Eşen Çayı bulunurken doğusunda ise Demre ilçesi yer alıyor.

Muğladan kaşa nasıl gidilir?

Ucuz Muğla – Kaş Otobüs Seferleri

  1. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 03:15. 07:30.
  2. Pamukkale Turizm 2+1. Muğla. Kaş 03:45. 08:15.
  3. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 04:30. 08:30.
  4. Pamukkale Turizm 2+1. Muğla. Kaş 13:00. 17:30.
  5. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 13:10. 17:30.
  6. Pamukkale Turizm 2+1. Muğla. Kaş 15:30. 19:45.
  7. Kamil Koç 2+1. Muğla. Kaş 03:15. 07:30.
See also:  1 Haftalık Okul Tatili Ne Zaman 2022?

Dalamandan kaşa Havaş var mı?

Dalaman İle Kaş arası Havaş yada Belediye otobüsleri maalesef yoktur. Havalimanı ile Kaş arası ulaşımınızı Havaş yada Muttaş ile yapmak isterseniz; Havalimanı otoparkında bulunan Havaş yada Muttaş araçları ile Fethiye otogarına kadar gidebilir buradan sahilden Antalya otobüsleri ile kaşa ulaşabilirsiniz.

Ankara Kaş arası nasıl gidilir?

Ankara’dan Kaş’a Ulaşım

Ankara’dan doğrudan Kaş’a bir otobüs seferi bulunmamaktadır. Ankara, Afyon ve Antalya yol güzergahı tercih edilerek önce Antalya’ya ulaşım sağlanır. Yolculuk yaklaşık olarak 9 saat sürer. Antalya otogarından ise belirli bir firma aracılığıyla yaklaşık üç saat sonra Kaş’a ulaşılır.

Antalya Kaş havalimanı var mı?

Antalya Havalimanı Kaş’a 220 km uzaklıktayken Dalaman Havalimanı 150 km mesafede yer alıyor. Bu nedenle her iki havalimanını da Kaş’a ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Kaş havaalanı nereye yapılacak?

Kaş-Demre bölgesine hizmet verecek havalimanının, Sarılar-Gökçeyazı arasındaki alana yapılması planlanıyor. Havalimanı Antalya merkeze 200, Dalaman Havalimanı’na ise 190 kilometre uzaklıkta yer alacak.

Kemer ve Kaş arası kaç km?

Kemer ve Kaş arasındaki mesafe karayoluyla 234 km. Bu hesaplama için karayollarının kesin uydu koordinatları kullanılmıştır.

Kuşadasından kaşa nasıl gidilir?

Navigate forward to interact with the calendar and select a date.

Otobüs bileti bul.

Yaklaşık Seyahat Mesafesi 348 km
Yaklaşık Sefer Süresi 5 sa 15 dk
En Son Satış 2 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer 160 TL
Günlük Sefer Sayısı 2 Sefer noktası

Antalya Kaş hangi bölgede?

Kaş hangi bölgede diye merak ediyorsanız Antalya ilinin en batısında Akdeniz kıyısında yer alıyor.

Antalya Kaş yolu tehlikeli mi?

1.1 Antalya-Kaş Sahil Yolu

Bu soruya verilebilecek en doğru cevap, yolun oldukça virajlı ama yeterli genişliğe sahip olduğundan bir o kadar da güvenli olmasıdır. Yolculuğunuz boyunca solunuzda Akdeniz, sağ kolunuz üzerindeyse rengarenk büyüleyici bir doğa ile karşılaşacaksınız.

See also:  Bursa Dan Erdek'E Nasıl Gidilir?

Kaş nerede nereye bağlı?

Kaş, Antalya ilinin en batısında yer alan turistik ilçe.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector