Antalya Havalimanından Demre’Ye Nasıl Gidilir?

Antalya Havalimanından Demre’ye nasıl gidilir: Antalya kent merkezine 10 km mesafedeki Antalya Havalimanından merkeze tramvay, otobüs, taksi, havalimanı servisi ve araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. 600A Nolu belediye otobüsü ya da tramvayla havalimanından şehir merkezinden geçerek Antalya Otobüs Terminaline ulaşabilirsiniz.

Antalya Demre nereye yakın?

Demre, Antalya körfezinin batısında Teke Yarımadası’nın güneyinde yer alan bir ilçe olup, doğusunda Finike İlçesi, batısında Kaş İlçesi, güneyinde ise Akdeniz ile sınırdır.

Antalya Demre ne tarafta?

Antalya Körfezi’nin batısında, Antalya kent merkezinin batısında konumlanan Demre, Teke Yarımadası’nın güneyinde yer alıyor. İlçenin güneyinde Akdeniz bulunuyor.

Antalya Demre arası otobüsle kaç saat?

Otobüs seyahatlerinde seferler Antalya Otogarı üzerinden gerçekleştirilmektedir. İki mesafe arası günde yaklaşık 40 sefer düzenlenirken, bu seyahatler yaklaşık 8 saat sürmektedir.

Demre Antalya Havalimanı arası kaç kilometre?

Antalya Havaalanı Demre Arası Kaç Km’dir? Antalya havaalanı Demre arası ortalama 2 saat 30 dakikadır. Bu yolculuk boyunca ister çay-kahve içebilir ister kitap okuyabilir ister interneti kullanabilirsiniz. Lüks araçlarımızın sunduğu imkânlar doğrultusunda 156 kilometrelik yol boyunca hiç canınız sıkılmayacaktır.

Demre ilçesi hangi ile bağlıdır?

Üç tarafı dağlarla çevrili bulunan ilçenin kurulduğu arazi Demre Çayı’nın getirmiş olduğu verimli alüvyonlu topraklardan meydana gelmiştir. Antalya İl Merkezine 150 km.uzaklıktadır.

Kale mi Demre mi?

Antalya İli Kaş İlçesine bağlı bir belde iken, 1987 yılında bir Kanunla ilçe olarak yeniden düzenlenen Demre Beldesinin ismi de bu değişiklikle “Kale” olarak değiştirilmiştir.

Antalya Demre ne kadar?

Demre Otobüs Bileti

Demre Otobüs Bileti Bilgileri
Kalkış Yeri Demre Otogar
En Ucuz Otobüs Bileti 40 TL
En Popüler Güzergah Demre > Antalya
Popüler Otobüs Bileti Fiyatı 50 TL

Demre ismi ne anlama gelir?

Antalya’nın turistlik yerlerinden biri, Noel Baba’nın doğduğuna inanılan tarihi yer.

See also:  Avşa Adası'Na Nasıl Gidilir Istanbul?

Demre Çayı nerede?

Demre Çayı, Antalya’nın doğusunda, Finike, Kaş ilçeleri arasındaki alanın sularını Akdeniz’e taşıyan akarsu. Demre Ovası’ndan, Demre ilçe merkezi doğusundan denize ulaşır. Su toplama havzası 1000 km², uzunluğu 65 km’dir.

Antalya Kaş otobüs bileti ne kadar?

Kaş Otobüs Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı: Fethiye-Kalkan (Kaş, Antalya) 40,00 TL
En Ucuz Ay: Ağustos
En Popüler Otobüs Firması: Pamukkale Turizm

Antalya merkez ile havaalanı arası kaç km?

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezi olan mesafe 12 kilometredir ve yolculuk trafiğin yoğunluğuna göre yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir.

Lara Havalimanı arası kaç km?

Antalya Havalimanı Lara arası kaç km; 18 kilometredir.

Antalya Lara merkeze ne kadar uzak?

Antalya ile Lara arasındaki mesafe karayoluyla 20 kilometre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector