Antalya Havalimanı Ihalesi Ne Zaman?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından 31 Ocak 2020’de yapılacağı duyurulan Antalya Havalimanı ihalesi ertelendi.

Antalya Havalimanı ihalesini kim aldı?

Antalya Havalimanı’nın terminallerinin işletmesi için Mayıs 2007’de gerçekleşen ihaleyi Fraport AG ve Ic İçtaş ortak teşebbüsü 2,4 milyar Euro imtiyaz ödemesi ile kazandı.

Antalya Havalimanını kim yapacak?

Antalya Havalimanı’nın kapasite artırımı ve 25 yıllığına kiralanması ihalesini, TAV Havalimanları AŞ-Fraport AG kazandı. TAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, bugün DHMİ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen ihaleye TAV ve Fraport ortaklığının yanı sıra Vnukovo-INTEKAR Yapı ortaklığı katıldı.

Antalya Havalimanı kac yilligina Kiralandi?

Antalya Havalimanı’nın kapasite artırımı ve 25 yıllığına kiralanması ihalesini kazanan TAV ve Fraport ortaklığı ilk taksiti ödedi. İhale, mevcut anlaşmanın sonlanacağı Ocak 2027’den Aralık 2051’e kadar olan 25 yıllık dönemi kapsıyordu.

Antalya 3 Havalimanı nereye yapılacak?

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Antalya’da yapılacak 3’üncü havalimanının Kaş ile Demre arasında yer alacağını açıkladı.

Antalya Havalimanı ihalesi ne oldu?

İSTANBUL (AA) – TAV Havalimanları ve Fraport ortaklığının, Antalya Havalimanı’nın kapasitesinin artırılması ve 25 yıllık işletme hakkı için gerçekleştirilen ihalede 7 milyar 250 milyon avro ile en iyi teklifi vererek ihaleyi kazandığı bildirildi.

TAV Fraport kime ait?

TAV Havalimanları, 1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali ihalesini kazanan Bilkent Holding ve Akfen Holding ortaklığında kurulan holding. Günümüzde Fransız Groupe ADP ortaklığında birçok ülkede havalimanı hizmetleri sunmaktadır.

Antalya Havalimanı satildi mi?

Antalya Havalimanı satılıyor mu Haberi

Türkiye’nin havacılık sektöründeki küresel markası TAV Havalimanları, IC İçtaş şirketinin yüzde 49’luk payının tamamını satın alarak Antalya Havalimanı’nı portföyüne eklemek üzere anlaştı.

Havalimanı ihalesi kimin?

12 tur sonunda 7 milyar 250 milyon euro ile en yüksek teklifin TAV Havalimanları AŞ-Fraport AG iş ortaklığından geldiğini, bu bedelin KDV ile birlikte 8 milyar 555 milyon euro olduğuna dikkati çeken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “25 yıllık kira bedelinin yüzde 25’i peşin ödenecek.

See also:  Izmir Izban Ne Kadar?

Antalya Havalimanı ne zaman yenilendi?

Bu konsorsiyum, mevcut iç hatlar terminalini 100 milyon avroluk yatırım ile yenilemiş ve yenilenen terminal, inşaatına başlandıktan 11 ay sonra, Nisan 2010’da hizmet vermeye başlamıştır.

Antalya Havalimanı kim Kiraladi?

TAV Havalimanları ve Fraport’un oluşturduğu ortak girişim, düzenlediği ‘Antalya Havalimanı Projesi Kamu-Özel İşbirliği İhalesi Kira Peşinatı Ödeme Töreni’ ile havalimanın 2052’ye kadar işletme hakkı için belirlenen 7 milyar 250 milyon euroluk kira bedelinin yüzde 25’ini ödedi.

Antalya havaalanı ne zaman açılacak?

Antalya’nın 3. havalimanı olacak projenin 2022’de açılacağı kaydedildi.

Antalya Batı havalimanı nereye yapılacak?

Batı Antalya Havalimanı nereye inşa edilecek Haberi

Hazırlanan raporda havalimanının yapılması için en uygun alanın Kaş-Demre karayolu üzerinde yer alan Sarılar-Çerler bölgesi olduğu belirtildi.

Antalya 2 havalimanı nerede?

Antalya Havalimanı (AYT) – Yenigöl – Yenigöl Mah. Serik Cad. No:100.

Antalya Havalimanı Antalya Kaş arası kaç km?

Kaş’a Hava Yoluyla Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Kaş’a 220 km uzaklıktayken Dalaman Havalimanı 150 km mesafede yer alıyor. Bu nedenle her iki havalimanını da Kaş’a ulaşmak için kullanabilirsiniz. Ancak Dalaman üzerinden Kaş’a ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector