Antalya Göynük Denizi Nasıl?

Merkeze 8 km uzaklığa sahip olan Göynük, mavi bayraklı bir plaja sahiptir. 2008 yılında mavi bayrak alan deniz bu şekilde temiz ve kullanılabilir deniz seçenekleri arasında gösterilir. Taşlı bir plaja sahip olan Göynük’ün denizi ise berraktır. Masmavi denize sahip olan Göynük denizi hafif dalgalıdır.
Göynük plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmakta. Mavi bayrağa sahip Göynük plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve başta deniz paraşütü olmak üzere çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca günübirlik tatilciler için bir de Göynük Halk Plajı bulunmakta.

Antalya Kemer Göynük nasıl bir yer?

Akdeniz’e kıyısı olan Göynük, yemyeşil ormanlık alanlarıyla da doğa severlerin tatil için yoğun ilgisini toplamaktadır. Kemer Göynük gezilecek yerler arasında hem tarihi hem de doğal güzellikleri bir arada barındırmaktadır. Kemer’de gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen güzergahlar arasındadır.

Kemerde en güzel deniz nerede?

Kemer’e bağlı Beldibi mevkiinde bulunan Göynük Halk Plajı, imkanları ve doğal güzellikleri ile birlikte bölgenin en popüler plajları arasındadır. Plaja ulaşımlar özel araçla veya Beldibi minibüsleri ile sağlanabilmektedir.

Kemer deniz sığ mı?

Genellikle dalgasız olan denizi sadece öğle saatlerinde dalgalıdır. Sığ denizi ve ince kumlu sahil şeridi çocukların vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturmuştur. Ayrıca sahil, caretta carettaların yumurtladığı bir alana da sahiptir.

Kemer’de ne zaman denize girilir?

İklim özellikleri sayesinde Kemer’de tatil sezonu erkenden açılır ve geç kapanır. Yılın sekiz ayı denize girilebilen ilçede deniz suyu sıcaklığı kışın 10-12 derece iken yazın 28 dereceye kadar çıkmaktadır. Kemer’de nisan ayından kasım ayına kadar denize rahatlıkla girebilirsiniz.

Göynük ne ile ünlü?

Göynük denildiğinde ilk karşınıza çıkan, ilçenin ikonikleşmiş Zafer Kulesi oluyor. Cumhuriyet Dönemi’nin ilk Kaymakamı Hurşit Bey tarafından yaptırılıyor. Cumhuriyet tarihinin de ilk eseri olduğu söyleniyor.

See also:  Izmir Sığırcık Adası Nerede?

Göynük Kanyonu giriş ücreti ne kadar?

Göynük Kanyonu Beydağları Sahili Milli Parkı olarak geçmektedir. Bunun yanında kanyonu özel bir işletme işletmeciliğini yapmaktadır. Göynük Kanyonu Giriş Ücreti? Göynük Kanyonuna Girişler de kişi başı 8 TL ücret alınmaktadır.

Antalya Belek denizi kum mu?

Antalya’nın gözde tatil beldelerinden biri olan Belek, keyifli kum plajlara sahip otelleriyle misafirlerini bekliyor. Belek denizi ince kumlu bir yapıya sahip, çok soğuk değil, genellikle sığ, temiz ve özellikle sabahları berrak bir görünüme sahiptir.

Kemerde hangi plaja gidilir?

Kemer’de Bulunan 10 Büyüleyici Koy ve Plaj

 • Phaselis Koyu. Kemer’in masalsı güzellikteki koylarından birisi olan Phaselis Koyu, Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesi sınırları içinde yer alır.
 • Ayışığı Koyu.
 • Maden (Atbükü Koyu)
 • Adrasan.
 • Alacasu Koyu.
 • Tekirova.
 • Çıralı
 • Olimpos.
 • Adrasan plajı Ücretli mi?

  Adrasan Plajı Giriş Ücreti

  Adrasan halk plajına girişler genel olarak ücretsizdir. Bu plaj boyunca bazı yerlerde şezlong ya da şemsiyeler gibi ihtiyaçlar için birkaç büfe yer almaktadır. Dileyen kişi özel işletmede bu şezlong ya da şemsiye kiralayabilir dileyen ise halk plajında yere havlunuzu serebilirsiniz.

  Antalya Lara denizi nasıl?

  Lara Plajı’nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Denizin suyu ise soğuktan ziyade daha ılıktır. Lara Plajının denizi ise yosunludur. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri plajlar arasında yer alıyor.

  Antalya Serik denizi nasıl?

  Berraklığı ile dikkat çeken denize sahip ve mavi bayraklı bir plajdır. Zemini kum ile çakıl karışımıdır. Bu kadar kısa bir uzunluğu olmasının sebebi, Boğazkent sahilinin bir kısmının otellere tahsis edilmesinden kaynaklıdır. Boğazkent Halk Plajı’na girişler ücretsizdir.

  Side nin denizi nasıl?

  Mavi Bayrak statüsüne sahip olan denizi, oldukça berrak ve temizdir. Kumla karışık çakıl taşlarının oluşturduğu sahili, geniş bir alanı kapsamaktadır. Denizinin sığ olduğu plaj, aile ve profesyonel olmayan yüzücüler için uygundur.

  See also:  Antalya En Güzel Deniz Nerede?

  Antalya deniz suyu ne zaman ısınır?

  Genelde yüzme sezonu biter aralıkta. Kıyıda ortalama yıllık su sıcaklığı in Antalya’da dır-dir 22.5°C, mevsimlere göre: kışın 18.5°C, baharda 18.8°C, yazın 27.3°C, sonbaharda 25.3°C. Minimum su sıcaklığı (16.0°C) in Antalya’da olur martta, maksimum (30.0°C) ağustosda.

  Kiriş denizi nasıl?

  Kiriş plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmakta. Kiriş plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kiriş’in yaklaşık 2,1 km.lik kumsalı oldukça uzun ve aynı zamanda denize sıfır otellerin kendi plajları bulunmakta.

  Ayışığı Plajı nasıl?

  Bu plaj Ayışığı Parkı’nın deniz kenarında bulunmaktadır. Koyun etrafının büyük kısmı Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı ile çevrili durumdadır. Denizi Turkuaz renginde görülmeye değerdir. Sahilde denize giriş kısmı kumdur fakat bunun yanında az miktarda da olsa çakıl taşları mevcuttur.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector