Antalya Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır?

İşlemlerinizi CK Akdeniz müşteri merkezlerinde tamamlayacaksınız. CK Akdeniz’in Antalya, Isparta, Burdur illerinde toplam 16 ilçede müşteri merkezi bulunmaktadır. Size en yakın müşteri merkezini, CK Akdeniz’in internet sitesinden ya da 0 850 226 07 07 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Elektrik abonelik ücreti nasıl alınır?

Elektrik alacağınız satış şirketinin müşteri hizmetlerine başvurduğunuzda sözleşmenizin tamamlanması için bazı bedeller ödemeniz gereklidir. Aşağıdaki bedeller tüm başvurularda nakit alınır: Başvuru sırasında ödenen bedellerle ilgili daha detaylı bilgi için elektrik abonelik ücreti yazısından faydalanabilirsiniz.

Elektrik aboneliği için gerekli belgeler?

Elektrik aboneliği için gerekli belgeler. Eviniz için. Nüfus cüzdanı. Mülkiyet belirten bir belge (tapu, kira sözleşmesi, lojman tahsis belgesi vb.) Varsa kullanım yerinin abone ya da tesisat numarası (eski bir fatura) Kiracılar için, Mülk sahibinin adı ve soyadı. Mülk sahibi tüzel kişiyse (şirket) vergi numarası, ad,

1 elektrik aboneliği üzerine alma?

Elektrik Aboneliği Üzerine Alma 1 Elektrik kesikse, bir yetkilinin sayacınızı açması gerekmektedir. Kendi adınıza sözleşmeyi ne kadar hızlı yaparsanız 2 Elektrik açıksa, usulsüz kulllanım yapmamak için, elektrik sözleşmesi yaparak faturayı kendi adınıza ödemeye More

Antalya elektrik aboneliği internetten yapılır mı?

Web şubemiz üzerinden online tahliye yapabilir veya bağlı bulunduğunuz Müşteri Hizmetleri Merkezlerimize (MÜHİM) aşağıdaki bilgiler ve abone hesap numaranızla birlikte bizzat başvurabilirsiniz.

Antalya elektrik aboneliği ne kadar?

CK Akdeniz Elektrik Abonelik Ücreti 2022

Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Damga Vergisi Güvence Bedeli
Mesken (5 kW) 1,56 TL 165 TL
Mesken (6 kW) 1,88 TL 198 TL
Mesken (9 kW) 8 TL 843,3 TL

Elektrik aboneliği ücreti ne kadar?

Elektrik ilk abonelik ücreti her yıl EPDK tarafından Elektrik Piyasası Kanunu’na göre belirlenir. Ücretler sözleşme gücündeki her kW başına 69.3 TL’dir. Ortalama bir mesken için elektrik ilk abonelik ücreti 349.5 Türk Lirasıdır.

See also:  116. Jandarma Er Eğitim Alayı Çanakkale Nereye Gönderiyor?

Elektrik aboneliği almak için ne gerekli?

Başvuru Evrakları

 • Tesisat Numarası / Sayaç Barkod Numarası / Abone olunacak yere ait eski bir fatura.
 • Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı Aslı (Yalnızca kimlik doğrulama için kontrol edilerek geri verilecektir.)
 • Mal sahibi Ad Soyad / Unvan (Şahıs ise T.C.
 • Vergi Levhası (Vergi no., vergi dairesi, ticaret unvanı),
 • Elektrik aboneliği internet üzerinden yapılıyor mu?

  Ayrıca elektrik abonelik sözleşmesi yapmak için hizmet alacağınız elektrik firmasının internet sitesinde bulunan “Online İşlemler” bölümünden de gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

  E-devlet üzerinden elektrik aboneliği nasıl yapılır?

  E-DEVLET ELEKTRİK ABONELİĞİ NASIL YAPILIR? E-devlet adresi üzerinden TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek açılan sayfaya bulunduğunuz bölgenin elektrik şirketi ismini yazarak Bireysel Abonelik Başvurusu bölümüne ardından ‘ Yeni Başvuru’ kutucuğuna tıklamanız gerekiyor.

  Elektrik abonelik ücreti 2021 ne kadar?

  ELEKTRİK GÜVENCE BEDELİ 2021

  Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 165 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (198 TL) civarındadır.

  Abonelik üstüne alma ne kadar 2021?

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre, ilk kez elektrik aboneliği açtıracak kişilerden elektrik üzerine alma ücreti alınır. Meskenlerin, 5kW sözleşme gücü üzerinden hesaplandığında elektrik üzerine alma ücreti 2021 yılı için 165 TL’dir.

  Elektrik ustune almak kac tl 2022?

  2022 yılı için bu ücretler her 1 kW başına evler için 37,6 TL iken ticarethaneler için 106,9 TL’dir. Sözleşmedeki meskenin veya ticarethanenin gücü 5 kW altında olsa bile hesaplama işlemi 5 kW üzerinden yapılır. Yani ödenecek elektrik güvence birimi mesken için minimum 188 TL, ticarethane için minimum 534,5 TL’dir.

  See also:  Antalya Havalimanından Kalkan'A Nasıl Gidilir?

  Elektrik ve su aboneliği ücreti ne kadar?

  Elektrik abonelik ücreti güvence bedeli baz alınarak belirlenmektedir. Ortalama olarak Elektik abonelik bedeli 800 TL civarındadır. Teminat olarak abonelik yaptıran vatandaşlardan oturduğunuz yer için sözleşme gücü kWh başına 33 TL olarak hesaplanmaktadır.

  Kiracı için elektrik abonesi ne kadar?

  Bunlardan yola çıkarak kiracı elektrik aboneliği güvence bedelleri, konut abonelikleri için kW başına 29,8TL, ticarethaneler için ise 84,8 TL’dir. Buradan yola çıkarsak, konutlar için en düşük güvence bedeli 149, ticarethaneler için ise en düşük 424 TL’dir. kW başına belirlenen bedeller her yıl değişmektedir.

  2021 doğalgaz abonelik ücreti ne kadar?

  Fiyatlar 1 Ocak 2021’den itibaren geçerli olacak. Resmi Gazete’de yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararına göre, yeni yılda doğalgaz bağlantı bedeli 656,70 liradan, 749 liraya yükseldi. Ön ödemeli değişim bedeli ise 268,7 liradan 306 liraya artarken, güvence bedeli ise 60 lira zamlanarak 620 lira oldu.

  Yeni eve elektrik aboneliği nasıl alınır?

  Yeni Elektrik Aboneliği Oluşturma

  1. Mevcut bir elektrik abonelik yoksa gerekli belgelerle elektrik dağıtım şirketinin şube ve bölge müdürlüklerine giderek başvuru oluşturulur.
  2. Başvurudan önce ilgili kurumun internet sitesi ve müşteri hizmetleri numarası üzerinden randevu oluşturarak sıra beklemeden başvuru yapılabilir.

  Elektrik aboneliği almak için nereye başvurulur?

  Elektrik abonelik başvurusunu, tüketim noktasının bağlı bulunduğu bölgedeki görevli tedarik şirketine yapmanız gereklidir. Bunun için size en yakın müşteri hizmet merkezine gidebilirsiniz.

  Elektrik aboneliği başvurusu nasıl yapılır?

  Başvurunuzu dijital kanallar üzerinden yapmak isterseniz; Online İşlem Merkezimiz veya mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz. Online İşlem Merkezimiz üzerinden aboneliğinizi hızlıca yapmak için buraya tıklayabilir, mobil uygulamalarımızı (iOS – Android) linklerinden indirebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector