Antalya Demre Nasıl Gidilir?

Demre Nerede Nasıl Gidilir? Demre, Antalya’nın batısında, Finike ve Kaş ilçelerinin arasında bulunuyor. Hava ve kara yoluyla ulaşılabilen ilçeye en yakın havalimanı Antalya’da. Antalya kent merkezine 147 km uzaklıkta bulunan Demre’ye Antalya şehir merkezinden D400 Karayolu’nu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Antalya Demre arası otobüsle kaç saat?

Otobüs seyahatlerinde seferler Antalya Otogarı üzerinden gerçekleştirilmektedir. İki mesafe arası günde yaklaşık 40 sefer düzenlenirken, bu seyahatler yaklaşık 8 saat sürmektedir.

Demreye hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya-Demre Otogari yakınından geçiyor: AK03, ANTALYA – KAŞ, ANTALYA – KINIK.

Antalya Demre nereye yakın?

Demre, Antalya körfezinin batısında Teke Yarımadası’nın güneyinde yer alan bir ilçe olup, doğusunda Finike İlçesi, batısında Kaş İlçesi, güneyinde ise Akdeniz ile sınırdır.

Antalya Demre ne kadar?

Demre Otobüs Bileti

Demre Otobüs Bileti Bilgileri
Kalkış Yeri Demre Otogar
En Ucuz Otobüs Bileti 40 TL
En Popüler Güzergah Demre > Antalya
Popüler Otobüs Bileti Fiyatı 50 TL

Antalya Kaş otobüs bileti ne kadar?

Kaş Otobüs Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı: Fethiye-Kalkan (Kaş, Antalya) 40,00 TL
En Ucuz Ay: Temmuz
En Popüler Otobüs Firması: Pamukkale Turizm

Antalyadan Serike Son otobüs kaçta?

BA22 otobüs hattı (Boğazkent), 42998 – Meydan Depolama Serik durağından başlayıp Boğazkent Terminal durağına gidene kadar 58 duraklartan geçiyor. BA22 otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:20’da çalışmaya başlıyor ve 21:30’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

Serik Antalya arası kaç TL?

Serik – Antalya Otobüs Seferi

En Ucuz Sefer 70,00 TL
Günlük Sefer Sayısı 1
En Uygun Fiyatlı Firma Ali Osman Ulusoy
Serik – Antalya Kaç Saat? 1s 30dk
En Çok Sefer Yapan Firma Ali Osman Ulusoy
See also:  Paem Eğitim Süresi Ne Kadar?

Kaputaştan Pataraya nasıl gidilir?

Kaş otogardan yazın 20 dakikada bir hareket eden minibüsler ile sırasıyla Kaputaj Plajı, Kalkan, Patara ve Kınık’a (Xanthos Antik Kenti) ulaşabilirsiniz. Bu minibüs Patara Antik Kenti’ne direk gitmiyor, kavşakta inip bir diğer servise binmeniz gerekiyor.

Antalya Demre ilçe mi?

Osmanlı İmparatorluğu döneminde, 1904 yılında Eynihal adıyla köy statüsüne kavuşan Demre, Cumhuriyet Döneminde ise 6 Haziran 1968 tarihinde 4 köyün birleşmesiyle Belde Belediyesi, 4 Temmuz 1987 gün ve 3392 sayılı Yasa ile de Kale adıyla ilçe olmuştur.

Kale mi Demre mi?

Antalya İli Kaş İlçesine bağlı bir belde iken, 1987 yılında bir Kanunla ilçe olarak yeniden düzenlenen Demre Beldesinin ismi de bu değişiklikle “Kale” olarak değiştirilmiştir.

Demre nin nüfusu ne kadar?

TÜİK verilerine göre, Demre’nin nüfusu 254 kişi artarak 27 bin 150 oldu. Demre’nin nüfusu 31 Aralık 2020 tarihinde 26 bin 896’ydı. Demre’nin nüfusunun 13 bin 204’ü kadınlardan, 13 bin 946’sı erkeklerden oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector