Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Kim?

HSK kararnamesi ile Zafer Koç, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı; Yakup Ali Kahveci ise Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili oldu. Bu isimlerin, Antalya’ya atanması dikkat çekiciydi.
HSK kararnamesine göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanırken, yerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zafer Koç getirildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı nereli?

01.09.1960 tarihinde Antalya ili Serik İlçesi Yukarıkocayatak köyünde doğmuştur.

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı vekilleri kimlerdir?

İdare Mahkemesi Başkanı Kamil Ergün, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Mehmet Karakaya, Hayrettin Tızlak, Ali Güllü, hakim ve savcılar ile adalet personeli katıldı. Programda konuşan Halil İnal, tüm yargı teşkilatı mensupları ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Rıza Can Kimdir?

1987 yılında Ordu’da doğdu. Orta öğretim ve liseyi Ordu’da tamamladıktan sonra, 2011 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarından mezun oldu. Okul yıllarında İtü TMDK Halk Müziği ve Halk Oyunları topluluklarında aktif olarak yer aldı.

Antalya bam Başkanı kim?

Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Ali Nevzat AÇIKGÖZ’ün Mesajı

Cumhuriyet savcıları ne kadar maaş alıyor?

Derecelerine Göre Hakim ve Savcı Maaşı

8. derece: Bu grupta, mesleğe yeni başlayan hakimler ve savcılar yer alır. Maaşları 2022 yılında yaklaşık 12 bin 500 TL’dir. 7. derece: 3 yıl deneyimi olan 7. derecedeki hakimlerin ve savcıların maaşları, yaklaşık 13 bin TL’dir.

Antalya’da kaç savcı var?

HSK yayınladığı kararname ile Antalya’da 11 hakim ve savcının görev yeri değişti. 334’ü adli yargı, 25’i ise idari yargı olmak üzere toplam 359 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1.

Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Kimdir?

15.12.2014 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Rıdvan Gündoğdu Yargıtay Yirminci Ceza Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen adaylar arasından, Cumhurbaşkanınca 4 Nisan 2020 tarihinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atanmıştır. Evlidir.

See also:  Okul Kayıtlarına Nasıl Bakılır?

Başsavcı vekili ne demek?

Cumhuriyet Başsavcılığında, bir Cumhuriyet başsavcısı ve yeteri kadar Cumhuriyet savcısı bulunur. Gerekli görülen yerlerde Adalet Bakanlığının önerisi üzerine Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun kararıyla bir veya birden fazla Cumhuriyet başsavcı vekili atanır.

Şu anki Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı kimdir?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Bekir Şahin, Özbekistan Cumhuriyeti Başsavcısı Sayın Yuldashev Nigmatilla Tulkinovich’in davetine icabetle 23-26 Mayıs 2022 tarihlerinde Özbekistan’a resmi ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Hakim Orhan Özdemir kimdir?

1992 yılında Isparta Hakim ve Savcı adayı olarak göreve başlayan Özdemir, sırasıyla Denizli ili Çal İlçesi, Muş ili Korkut ilçesi, Isparta ili Sütçüler İlçesi, Muğla ili Köyceğiz ilçesinde hakim olarak görev yaptıktan sonra Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun 28.06.2008 gün ve 8 sayılı kararı ile Antalya Hakimi olarak

Antalya 10 ağır ceza mahkemesi başkanı kimdir?

MAHKEME HAKİM AYRILIŞ TARİHİ
ANTALYA 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ HÂKİMİ CANAN KARCI 10.7.2017
ANTALYA 3.TÜKETİCİ MAHKEMESİ HAKİMİ GÜLAY POLATKAN 10.7.2017
ANTALYA 3.İCRA MAHKEMESİ HAKİMİ KEMAL SARI 10.7.2017
ANTALYA 10.AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANI İBRAHİM ALTINKAYNAK 10.7.2017

Antalya istinaf mahkemesi ne kadar sürer?

İstinaf süresi hukuk davalarında gerekçeli kararın tebliğinden itibaren iki haftadır. Ceza istinaf süresi; kararın açıklandığı duruşmaya katılan taraflar için karar tarihinden itibaren 7 gündür. Tarafların yokluğunda karar verilmesi halinde istinaf süresi gerekçeli kararın tebliğinden itibaren başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector