Antalya 3. Etap Tramvay Ne Zaman Açılacak?

Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım ağına güç kazandıracak Varsak’ı Otogar, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Müze ile şehir merkezine bağlayan 3. Etap Raylı Sistem Projesi tamamlanarak bugün saat 05.30 itibariyle tramvay seferleri başladı.

Antalya yeni tramvay hattı nereden geçecek?

Atatürk Durağı, Sakarya, Batıgar, Yenidoğan, Kültür, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze Durağı arasındaki güzergahtaki test sürüşlerinin ardından, hat hizmete açılacak. Böylece, Varsak-Müze arasında kesintisiz ulaşım sağlanabilecek.

AntRay saat kaçta başlıyor?

T1A tramvay hattı (Fatih), 15209 – Dış Hatlar 1-Antalya H.Limanı ✈ durağından başlayıp 15161 – Fatih durağına gidene kadar 25 duraklartan geçiyor. T1A tramvay hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 00:05’da çalışmaya başlıyor ve 23:44’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

Varsak tramvay hattı açıldı mı?

Antalya 3. Etap raylı sistem hattında seferler başlıyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 3. Etap Raylı Sistem Hattı’nın Varsak-Otogar bölümünün 17 Mart’tan sonra yolculu seferlere başlayacağını açıkladı.

AntRay ne zaman açıldı?

AntRay, Türkiye’nin Antalya kentinde bulunan bir tramvay sistemidir. Sistem, ilk olarak 1999 yılında nostaljik tramvay hattı (T2) ile açılmış olup çağdaş (modern) tramvay hatları (T1A ve T1B) ise Aralık 2009 tarihinde açılmıştır. Sistem toplam 48 km. uzunlukta olup, 69 istasyona sahiptir. Antalya Ulaşım A.Ş.

Antalya tramvay nereye kadar gidiyor?

Tramvay İki önemli hattan oluşmaktadır: 1. Havalimanı Hattı; Fatih Durağı ile başlayıp şehrin önemli yerlerinden geçerek Antalya Havalimanı durağında son bulmaktadır. 2.Expo hattı; yine Fatih durağında başlayıp Expo durağında son bulmaktadır.

Tramvay saat kaçta başlıyor Antalya?

Her gün 07:00 ile 21:00 saatleri arasında faaliyet gösteren nostaljik tramvayın güzergahında toplam 10 adet durak bulunmaktadır.

See also:  Izmir Sivas Uçak Bileti Ne Kadar?

Antalya Havalimanı tramvay saat kaça kadar?

Antaya HALİMANI Tramvay ilk hareket ve son sefer saatleri:

ANTALYA HAVALİMANI ÇIKIŞLI TRAMVAY SEFERLERİ
ANTALYA HAVALİMANI KALKIŞ MEYDAN FATİH DURAĞI
06:03 06:25 07:01
06:40 07:02 07:38
07:00 07:22 07:58

Tramvay sabah kaçta başlıyor?

T1 tramvay hattı saat kaçta çalışmaya başlıyor? T1 tramvay hattı, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri 00:00’da başlar.

Antalya metro yapılacak mı?

​Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları yürütülen Ulaşım Master Planı kapsamında Antalya’da Kepez ve Konyaaltı ve Muratpaşa ilçeleri ile Muratpaşa ilçesinin Lara Bölgesi ve Aksu ilçesinin Kundu Bölgesine metro hatları yapılacak.

Varsak tramvay kaça kadar çalışıyor?

T3 tramvay hattı (Varsak), 15158 – Müze durağından başlayıp 15102 – Varsak durağına gidene kadar 29 duraklartan geçiyor. T3 tramvay hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:29’da çalışmaya başlıyor ve 23:45’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

Antalyada neden metro yok?

geçmişte coğrafya kitaplarında antalya’nın demiryoluna uygun olmayışı antalya ovası’yla konya ovası’nı birbirinden ayıran toroslar sebebiyledir. yoksa şehir içinde tramvay kullanıyoruz. yani kısacası, yerin altında mağaralar, boşluklar ve göçükler bulunduğu için zemin metro tüneli geçirmeye uygun değildir.

Antalya tramvay hattı ne zaman bitecek?

~13km hat (depo bağlantısı dahil), 21 hemzemin istasyon ve 2 yaya üst geçidinin kullanıma açılması planlanmıştır. İkinci etapta Batı Gar-Zerdalilik arası ~12km’lik hat, 17 hemzemin istasyon, 1 yeraltı istasyon, 2 yaya üst geçidi, 1 karayolu alt geçidinin Nisan 2020’de tamamlanması hedeflenmektedir.

Antalya Otogar Kavşağı ne zaman bitecek?

Tünel çalışması nedeniyle Antalya Bulvarı’nın Otogar Kavşağı (Terminal otobüs girişi) ile Anadolu Kavşağı arasında kalan kısmının batı aksı ve Anadolu Kavşağı’nın batı aksı (güneye iniş kolu) 18 Eylül Cuma 2020 tarihinden itibaren 7 ay süre ile trafiğe kapatılacak.

See also:  Bursa Antalya Hangi Yoldan Gidilir?

Mall of Antalya hangi tramvay durağında?

Kepez bölgesinde bulunan MALL OF ANTALYA konumuna en yakın tramvay durağı hangisidir? 15204 – Sinan (Deepo) durak, Kepez içindeki MALL OF ANTALYA konumuna en yakındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector