Ankara Dan Bursa Ya Nasıl Gidilir?

Ankara ’dan gidecek olanlar da aynı şekilde İzmit otobanından ilerleyerek Bursa’ya bağlanabilmektedir. Aynı zamanda Yüksek Hızlı Tren tercih edilirse 4 saat gibi kısa bir sürede Bursa terminaline ulaşmak mümkün. Şehir merkezine giden otobüsler de terminalden kalktığı için buradan kolaylıkla aktarma yapılabilir.

Bursa Ankara yolu hangi şehirlerden geçeriz?

Bursa ile Ankara arasındaki mesafe, otoyollarda 479 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 434 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 4 saat ve 52 dakika zaman alır ve Kocaeli, Ovaakça Çeşmebaşı, Altınova, Dilovası, Körfez, Çınarlı ve Sapanca üzerinden geçer.

Ankara Bursa arası bilet fiyatı ne kadar?

En ucuz Ankara – Bursa otobüs bileti 70,00 TL’dir.

Bursa’ya en uygun nasıl gidilir?

Bursa’ya en uygun nasıl gidilir? Bunun için Mudanya’ya İDO, Güzelyalı’ya ise BUDO’nun feribotları ile ulaşabilirsiniz. Oradan şehir içi ulaşım ile Bursa merkeze gelebilirsiniz. İsterseniz İstanbul’dan, Bursa Gemlik’e gelen deniz uçakları ile de Bursa ‘ya ulaşabilirsiniz.

Bursa Ankara Özel araçla kaç saat?

Özel araçla bu mesafe 4-5 saat arasında sürecektir. Eğer havayoluyla gidilecekse bu seyahat yaklaşık olarak 56 dakikalık bir uçak yolculuğu ile tamamlanacaktır.

Bursa Ankara arası dizel ne kadar yakar?

ANKARA İLE BURSA ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ

Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 21.19 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 30.82 LİTRE yakıt tüketir.

Ankara Bursa hızlı tren var mı?

ANKARA – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2016 yılında faaliyete geçmesi gereken Ankara-Bursa Hızlı Tren projesinin 2020 yılı son çeyreğinde tamamlanıp 2021 yılında işletmeye alınacağını söyledi.

Ankara Bursa arası otobüsle kaç saat sürer?

Ankara – Bursa arası toplam 400 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 5 saat 30 dakika sürüyor.

See also:  Özel Eğitim Sınıfları Ne Zaman Açılacak?

Ankara Bursa arası uçak var mı?

Ankara – Bursa rotasında uçuşu bulunan en popüler 3 havayolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AnadoluJet.

Bursa nasıl bir yer?

Bursa ili okadar geniş iş imkanlarına sahiptir ki bu şehirde çalışmayan insan ayıplanır Büyük küçük her türlü her çeşit iş bulabilirsiniz Mahalle aralarındakiler hariç,25tane Organize Sanayi Bölgesine sahiptir. Ülkemizin ilk Sanayii Bölgesidir ve En büyüklerden bitanesidir

Bursa Feribot ne kadar?

Bursa Arabalı feribot fiyatları İstanbul Bursa vapuru 2022 yılında ekonomi sınıfı biletlerde 289 TL’den başlamaktadır. Business 349 TL, First class 650 TL’dir.

Bursaya hangi otobüs gidiyor?

Gün içinde yarım saatte bir, gece saatlerinde ise belirli aralıklarda düzenlenen otobüs seferleriyle Bursa’nın birçok ilçesine ulaşabilirsiniz. F/1, 17/C, 17, 38/B, 38/D, 38/G, 91, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ve 99 numaralı otobüslere binerek Nilüfer, Uludağ, Kestel, Beşevler, Emek, Çekirge gibi semtlere gidebilirsiniz.

Bursa kaç saat sürüyor?

İstanbul ve Bursa arasının kaç kilometre olduğu ve araçla yolun kaç saate katedildiği, İstanbul Bursa arasının uçakla kaç saat sürdüğü ve yol haritası

İstanbul Bursa Arası

Taşıt Otomobil Otobüs
Mesafe 154 km 160 km
Süre 2 sa. 3 dk. 2 sa. 45 dk.
Başlangıç Yenikapı Esenler Otogar
Varış Bursa Merkez Bursa Otogar

Bursa ulaşım nasıl?

Bursa, şehir içi ulaşım seçenekleri arasında otobüs, minibüs, taksi, metro, tramvay ve teleferik bulunmaktadır. Raylı sistem üzerinden ulaşım seçeneği sunan Bursaray, 1998 yılında hizmete sunulmuştur. Şehrin içinde doğu ve batı olmak üzere iki hat şeklinde hizmet vermektedir.

Bursa’nın turizmi nedir?

Özellikle kayak turizminin ön planda olduğu Bursa Türkiye’nin dördüncü büyüğüdür. Dünyaca ünlü ipeği, havlusu, tekstil ürünleri, İznik çinisi, Bursa bıçağı, kestane şekeri, şeftalisi, kebabı,Uludağ’ı, şifalı termal suları ve hamamları ile turizm açısından marka olmuş bir şehirdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector