Adana Karagöl Nerede?

Karagöl-Çiniligöl, Bolkar Dağları’nda Niğde ili Ulukışla ilçesi sınırları içerisinde yer alırNiğdede 2.600 m yükseklikte yer alan 100 m derinliğe sahip buzul gölüdür. Yeraltı suları ve karların erimesi ile beslenir. Suyu içmeye elverişlidir.

Bolkar Karagöl e nasıl gidilir?

BOLKARLAR’A NASIL GİDİLİR? Bolkarlar’a, Adana-Konya-Ankara D-100 karayolu üzerinden gidilerek ulaşılabiliyor. Eğer Adana-Ankara otobanından gitmek isterseniz de Ulukışla kavşağından çıkabilirsiniz.

Niğde Çinili Göl nerede?

2.600 metre rakımdaki göl, Niğde ili Ulukışla ilçesi sınırları içerisinde yer alır. Niğde ili göller bakımından zengin olmamakla beraber oluşum ve gelişimleri birbirinden farklı göllere de sahiptir.

Karagöl hangi şehirde?

Artvin’in Borçka ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Karagöl, doğaseverlerin akınına uğruyor.

Niğde Karagöl nerede?

Çinili Göl, Niğde ilinin Ulukışla ilçesi sınırları içerisinde 2600 metre yükseklikte bulunan bu göl, Bolkar Dağları’nda bulunan en önemli buzul göllerinden biri olarak söyleniyor.

Karagöl kaç metre?

Karagöl (Borçka)

Karagöl
Göl türü Heyelan set gölü
Yüzölçümü 0.05 km² (5 hektar)
En derin noktası 25 metre
Yüzey rakımı 1450-1480 m

Karagöl ve Çinili Göl nerede?

Niğde’ye 75 km. Ulukişla ilçesine Bağli kirazi ile Ünlü Darbogaz Köyünden Çikilan Toroslar Ve Aladağlarin 2320 m.Rakimli Bir Meydan Yaylası. Yayladan Medetsiz Zirvesi 3524 metre ile Dağcilarin Bolkarlar Çikiş Noktasi Olarak Bilinir.Buzul Göllerden Olan Çinili Göl 2678m.Ve Karağöl 2598m.

Niğde çinili göle nasıl gidilir?

Çinili Göl’e toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Bu yüzden kendi aracınız ile gitmeniz gerekecektir. Niğde – Ulukışlar – Darboğaz güzergahı kullanarak ulaşabileceğiniz, Çinili Göl’de çadır kampı ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Pilot Tepe nerede?

Pilot Tepe zirvesi:

Bolkar Dağlarının Kuzey doğu bölgesinde Karagöl ‘ün hemen arkasında (güneyinde )yer alan zirvedir. Ulaşımı kolay manzarası da bir o kadar muhteşemdir.

See also:  Antalya Olimposa Nasıl Gidilir?

Ötmeyen kurbağa nerede?

DÜNYANIN tek ötmeyen kurbağa türü olan Toros Kurbağası’nın (Rana Holtzi), ve Ulukışla İlçesi sınırlarında bulunan Bolkar Dağları’ndaki Karagöl ve Çiniligöl’de yaşayan koruma altındaki bu canlılar dağcılar kadar turistlerin de büyük ilgisini çekiyor.

Karagöl hangi ilçeye bağlı?

Karagöl – İzmir ili, Menemen ilçesinde Yamanlar Dağı’nda bulunan heyelan set gölü ve aynı adlı tabiat parkı.

Izmir Karagöl hangi ilçede var?

Karagöl Tabiat Parkı, İzmir ilinin Menemen ilçesinde Karagöl mevkiinde yer almaktadır. 18,92 hektar (46,8 akre) bir alanı kaplamaktadır. Karşıyaka ilçesine 27 kilometre (17 mi) uzaklıkta bulunmaktadır.

Kaç tane Karagöl var?

Artvin’de iki Karagöl var; biri Borçka, diğeri Şavşat’ta yer alıyor.

Karagöl Sahara Milli Parkı nerede?

Karagöl-Sahara Millî Parkı, Türkiye’deki millî park alanlarından birisidir. Artvin’in Şavşat ilçesi sınırları içerisinde yer alan park, Karagöl ve Sahara Yaylası olmak üzere iki ayrı sahadan oluşur. Karagöl, Şavşat ilçe merkezinin 45 km. kuzeyinde yer almaktadır. Sahara yaylası ise ilçe merkezine 17 km. uzaklıktadır.

Karagöl buzul gölü nerede?

Niğde, Konya ve Mersin sınırında yer alan Bolkar Dağları’nın yaklaşık 2 bin 650 metre yüksekliğindeki buzul gölleri Karagöl ve Çinili, kış güzelliğini yansıtıyor.

Karagöl Gölü nerede?

Karadeniz Bölgesinin cenneti olarak adlandırılan Karagöl, Artvin iline ait olan Borçka ilçesinde bulunmaktadır. İçerisinde bulunduğu bölge ise tabiat parkı ilan edilmiştir. Karagöl, Borçka merkezine toplamda 26 km, Artvin il merkezine ise 60 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector