27. Dönem Pomem Eğitim Süresi Ne Kadar?

POMEM eğitim süresi toplam 8 ay sürmektedir.

2021 POMEM eğitimi kaç ay?

Polis Akademisi (PA) başvuru süreci için gözler İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. 28. Dönem POMEM başvurularının alınacağı tarih merak ediliyor. Başvurusu kabul edilen adaylar, 6 aylık eğitim süreci sonrası göreve başlayacak.

27 dönem POMEM eğitimi ne zaman başlıyor?

14 Kasım 2021. 27.Dönem POMEM eğitimi kapsamında Müdürlüğümüze planlaması yapılan Polis Adayı Öğrencilerimizin kayıtları yapılarak eğitimlerine başlanmıştır.

28 dönem POMEM eğitimi kaç ay?

MADDE 7 – (1) POMEM’lerde eğitim-öğretim süresi mezun olma esası ile en az (Değişik ibare:RG-6/1/2017-29940) dört aydır.

POMEM eğitiminde maaş veriliyor mu?

Polis Meslek Eğitim Merkezi 4 yıllık lisans eğitimine denk bir eğitim verir. POMEM bünyesinde öğrenim gören öğrencilere aylık 430 TL harçlık verilmektedir. 22. dönemde de Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerine 430 TL aylık ücret ödenecektir. Öğrenciler, ancak intibak sonrasında maaşlarını alma hakkına sahiptirler.

POMEM eğitimi hangi ay başlar?

POMEM sonuçları açıklandıktan sonra intibak eğitimleri de başlayacak. Önceki sene 7 bin polis memuru alımları için 26. Dönem POMEM sınav sonuçlarını 30 Nisan 2020 tarihinde açıklanmıştı. Adayların eğitimleri de 4 Ekim 2020 tarihinde başlamıştı.

POMEM kaç ay sürer?

POMEM’lerde eğitim-öğretim süresi mezun olma esası ile en az dört aydır. Eğitim-öğretim ile sömestr izninin; süresi, başlama ve bitiş tarihleri Başkanlıkça belirlenir. Eğitim-öğretimin başlangıcında öğrencilere Başkanlıkça belirlenecek süreyle intibak eğitimi yaptırılır.

POMEM intibak eğitimi ne zaman başlar?

Polis Meslek Yüksek Okullarında eğitim almaya hak kazanan adaylar, kazanmış oldukları okullara en kısa sürede giderek, geçici kayıtlarını gerçekleştirirler. Geçici kayıtlarından ardından ise, ilk pazartesi günü intibak eğitimleri başlar.

POMEM’de staj ne zaman yapılır?

Bununla birlikte POMEM öğrencileri 3 ay eğitim gördükten sonra 1 ay staj yapmaktadır. Bu aşama tekrarlandıktan sonra öğrenciler 8. ayın sonunda mezun olmaktadır.

See also:  Ktü Fatih Eğitim Fakültesi Nerede?

27 dönem POMEM stajı ne zaman?

Daha önce yapılan açıklamada, 27. Dönem POMEM eğitim süresinin 1 Eylül 2022’de tamamlanacağı belirtilmişti. 3 ay eğitim, 1 ay staj, yeniden 3 ay eğitim ve 1 ay staj şeklinde yapılması planlanan 27. Dönem POMEM eğitimlerinin Haziran 2022’de tamamlanacağı iddia ediliyor.

POMEM eğitiminde neler var?

Ders İçerikleri

 • Adli Mevzuat ve Suç Soruşturmaları Bilgisi.
 • Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri Eğiticiliği.
 • Silah ve Taktik Atış
 • Temel Polislik I.
 • Temel Polislik II.
 • Uygulamalı Polislik I.
 • Uygulamalı Polislik II.
 • POMEM eğitiminden sonra ne oluyor?

  Her sene belirli sayıda öğrenci kabul eden POMEM’ler, polis memuru yetiştirmek için eğitim veren merkezlerdir. Buradan başarılı bir şekilde mezun olan eğitim almış adaylar polis memuru olarak görevlerini icra etmektedirler.

  POMEM okuluna giderken ne alınır?

  1. POMEM’e gelirken erkek adayların saç, sakal, bıyık tıraşlarını olmuş olarak okulumuza gelmesi gerekmektedir. 2. Aday öğrenciler yanlarında temizlik-tıraş malzemeleri, el sabunu, şampuan, terlik, tırnak çakısı, elbise askısı, yeteri kadar iç çamaşırı ve yatılı okul için gereken diğer eşyalarını getirmelidirler.

  POMEM eğitim kadın erkek karışık mı?

  Arkadaşlar bayan öğrenciler sınıflara dağıtılmış durumda oluyorlar yani bir sınıfta 10 tane bayan ve 30 erkek olabiliyor. Eğitimleri ve dersleri de gene Bay – Bayam karışık şekilde alıyorlar. Yatakhaneler ise bayan ve erkek olarak ayrılmış durumdadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector