2. universite olarak acikogretimde hangi bolumleri var?

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları

 • Acil Durum ve Afet Yönetimi *
 • Aşçılık.
 • Bankacılık ve Sigortacılık.
 • Bilgisayar Programcılığı
 • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
 • Coğrafi Bilgi Sistemleri.
 • Çağrı Merkezi Hizmetleri.
 • Dış Ticaret.
 • 2 üniversitede hangi bölümü seçmeliyim?

  Lisans olarak Havacılık Yönetimi, İletme, İktisat ve Maliye bölümleri okunabilir. 2- Devlet kurumunda KPSS ile memur olmak istiyorsanız yine belirli bir bölümün baskın farkı olmamakla birlikte Lisans bölümlerinden Sosyal Hizmet, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, İşletme, Maliye ve İktisat bölümleri okunabilir.

  Ikinci üniversite kaç yıl?

  2 yıllık tabir edilen ön lisans okuyorsanız ya da bitirmişseniz, ancak 2 yıllık bir – ikinci üniversite, lisans düzeyinde bir eğitim görmüşseniz, görüyorsanız, lisans ya da önlisans (4 yıllık ya da 2 yıllık) bir bölüm okumanız mümkündür. harçları bu bölümleri normal okuyanların 2 katıdır.

  Sınavsız ikinci üniversite nasıl oluyor?

  İkinci üniversite programlarına aynı alanda olmamak şartıyla herhangi bir lisans veya ön lisans programından mezun olan, okuyan ya da yeni başlayacak öğrenciler başvuru yapabiliyor. Ön lisans öğrencileri ve mezunları ön lisansa, lisans öğrencileri ve mezunları ise lisans programlarına başvuru yapabiliyorlar.

  2 üniversite ne işe yarar?

  Bir üniversiteden mezun ya da halen okumakta olanların herhangi bir sınava girmeden İstanbul Üniversitesi Açık öğretim Programlarına kayıt yaptırabileceği sisteme Sınavsız İkinci Üniversite diyoruz.

  Aynı anda 2 üniversite okumak mümkün mü?

  Aynı anda iki üniversite okunabilir mi

  Aynı anda iki örgün lisans ya da iki örgün önlisans bölümünde okunamaz. Fakat biri lisans, biri önlisans iki bölüm okunabilir. Biri uzaktan ya da açık, biri örgün olursa da olur. Yani sonuç olarak aynı anda örgün iki lisans ya da aynı anda örgün iki önlisans okunamaz.

  2022 ikinci üniversite kayıtları ne zaman?

  GÜZ DÖNEMİ
  Kayıt Türü İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi**
  YENİ KAYIT* – İkinci Üniversite 22 Ağustos 2022 Pazartesi 17 Ekim 2022 Pazartesi
  – ÖSYS Yeni Kayıt* ÖSYM tarafından belirlenecek tarihler geçerli olacaktır.
  – ANADOLUYÖS 22 Ağustos 2022 Pazartesi 17 Ekim 2022 Pazartesi
  See also:  Bursa Otogara Nasıl Gidilir?

  2 tane önlisans bitirmek lisans olur mu?

  Aynı durum birden fazla ön lisans mezuniyeti olan kişiler içinde geçerlidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken aynı düzeyden birden fazla mezuniyeti olanların bu haktan faydalanabileceği hususudur.

  Ikinci üniversite diplomasında ne yazar?

  Açıköğretim Fakültesi bünyesindeki önlisans ve lisans programlarından mezun olan öğrencilerin diplomalarında Açıköğretim Fakültesi ve programın adı yer almaktadır. İktisat Fakültesi bünyesindeki lisans programlarından mezun olan öğrencilerin diplomalarında İktisat Fakültesi ve programın adı yer almaktadır.

  Ikinci üniversite puansız mı?

  Sınavsız İkinci Üniversite, yükseköğretim kurumlarının aynı alanda olmamak şartıyla herhangi bir lisans veya önlisans programından mezun olan, okuyan ya da yeni başlayacak öğrenciler için ikinci diploma sahibi olma şansı veren kaçırılmayacak bir fırsattır.

  2 üniversitede okul puanı ekleniyor mu?

  Bölüm fark etmeksizin 2 yıllık ya da 4 yıllık eğitim sunan bir üniversiteye yerleştiyseniz ve bir sonraki sene yeniden sınava girmek isterseniz puan kesintisi yaşarsınız. Tüm bunlara rağmen istediğiniz bölüm için tercih yaparsanız ancak gelmezse hiçbir puan kesintiniz olmaz.

  Ikinci üniversite ücretli mi?

  Öğrencilerden, yeni kayıt ve kayıt yenileme sırasında katkı payı ve öğrenim ücreti dışında, açık öğretim ve uzaktan öğretim materyal ücreti hariç, her ne ad altında olursa olsun ücret alınmayacak.

  Ikinci üniversite okuyanlara burs veriliyor mu?

  Kredi ve Yurtlar Kurumu İkinci Üniversite Okuyanlara Kredi Yok.

  Ikinci bir üniversite nasıl okunur?

  Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Açıköğretim sistemi ile eğitime başlamak için üniversite sınavında ilgili puan türünde barajın üzerinde bir puan almak gerekir. Fakat halen bir üniversitede öğrenim gören öğrenciler ile mezun olan öğrenciler sınavsız ikinci üniversite imkanından yararlanabilirler.

  Üniversiteyi açıktan okumak için ne yapmalıyım?

  Açıköğretim üniversiteleri ilk olarak lise diplomasını talep ediyor. Lise diploması olmayan bireyler, açıktan üniversite okuyamıyor. Açıktan üniversite okumak için yatırılan bazı ödemeler bulunuyor. Ödemeler yapılarak, kişiler açık üniversite kayıt olabiliyor ve ders seçimlerini yapabiliyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector