universite e kayit nasil yapilir?

Elektronik kayıt zorunlu değildir ancak birebir başvuru ile asıl kayıt zorunludur. Elektronik kayıtlar e-Devlet üzerinden alınıyor. YÖK’ün e-Devlet üzerinden sunduğu “turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” adresi üzerinden üniversite e-kayıt işlemi gerçekleştirilir.

E devletten e kayıt nasıl yapılır?

www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra, sitede bulunan arama kutucuğuna üniversite ‘e-Kayıt’ yazarak kayıt işlem sayfasına erişebilirsiniz. Kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için kişisel bilgilerinizin e-posta veya telefon numarası ile onaylanmış olmalıdır.

Üniversitelere e kayıt nasıl yapılır?

Elektronik kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler (https://www.turkiye.gov.tr/) adresinde ‘e-hizmetler’ bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altında ilgilki tarihlerde açılacak ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

E kayıt için ne gerekli?

e-Devlet Kapısı’nın adresi www.turkiye.gov.tr’dir.

 • Adresi Kendiniz Yazın.
 • Güvenli Bağlantı Simgesi.
 • 1) e-Devlet Kapısı
 • 2) Kimlik Doğrulama Sistemi.
 • 3) Kimlik Doğrulama Yöntemi.
 • Yok e kayıt nasıl yapılır?

  E-KAYIT NASIL YAPILIR? e-Kayıt yaptırmak isteyen adaylar, YÖK’ün e-Devlet üzerinden sunduğu birçok hizmetin yer aldığı sayfada bulunan ‘Üniversite e-Kayıt’ uygulamasını tıklayarak, ‘https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit’ adresi üzerinden elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

  E kayıt nasıl yapılır 2021?

  Elektronik kayıtlar ise 4 -8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. E-KAYIT NASIL YAPILIR? Yerleşen adaylar e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemleri yapabileceklerdir.

  Üniversite e kayıt nasıl yapılır 2021?

  Elektronik kayıt zorunlu değildir ancak birebir başvuru ile asıl kayıt zorunludur. Elektronik kayıtlar e-Devlet üzerinden alınıyor. YÖK’ün e-Devlet üzerinden sunduğu “turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” adresi üzerinden üniversite e-kayıt işlemi gerçekleştirilir.

  E kayıt yaptıktan sonra universiteye gitmeye gerek var mı?

  Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler yerleştiği yükseköğretim kurumuna başvuracaktır. E-kayıt yaptıran öğrencinin üniversiteye giderek bizzat kayıt yaptırmasına ise gerek yoktur.

  See also:  Yüzyüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

  Üniversite e kayıt telefondan yapılır mı?

  Elektronik kayıt nasıl yapılır? www.turkiye.gov.tr adresine e-devlet şifreniz ile giriş yaparak ve sitede yer alan arama kutucuğuna ”Üniversite e- Kayıt” yazarak kayıt işlemleri sayfasına ulaşabilirsiniz. Kayıt işlemlerini yapabilmek için kişisel bilgilerinizin (e-posta, telefon) onaylanmış olması gerekmektedir.

  Üniversite kayıt işlemleri için ne gerekli?

  Üniversite kayıt için gereken belgeler listesi

  -Adayın YKS tercih sonuç belgesinin internet çıktısı. -Nüfus cüzdan fotokopisi. -Askerlik durum belgesi. (Erkek adayların askerlik durumları MSB aracılığıyla sorgulanacaktır. İhtiyaç duyulduğu takdirde kayıt esnasında askerlik durum belgesi istenilecektir.

  E kayıt ne işe yarar?

  Elektronik kayıt veya bir diğer ismiyle e-kayıt, bir üniversite programına yerleşen öğrencilerin e-devlet sistemi üzerinden ön kaydını yaptırması anlamına geliyor. Üniversite adayları e-devlet sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapıp kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

  E kayıt olup olmadığımı nasıl anlarım?

  Öğrenciler E-Devlet platformundaki Üniversite e kayıt sorgulama “turkiye.gov.tr/yuksekogretim-kurulu-universite-e-kayit-belge-sorgulama” sayfasına E-devlet şifreleri ile giriş yapıp öğrenci belgesi sorgulama işlemi yapabilecekler. Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

  E kayıt başladı mı?

  Elektronik kayıtlar ise 26 – 31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

  E kayıt ne zaman?

  Üniversite elektronik kayıt işlemlerini 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında, okulda kayıt işlemlerini ise 6-10 Eylül’de gerçekleştirecek. E-KAYIT NEDİR, NASIL YAPILIR? Zorunlu olmayan e kayıt, ilk kayıt yerine geçiyor. Elektronik kayıt olarak da adlandırılan e kayıt, online ya da internetten kayıt olarak da adlandırılır.

  Yok e dilekçe nereden gönderilir?

  PTT ile YÖK dilekçesi gönderimi gerçekleştirebilir ya da elden teslim edebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector