Okula Gitmeyen Öğrenciler Nasıl Eğitim Alacak?

Sadece Mazereti Olan Öğrenciler İçin Uzaktan Eğitim Devam Edecek! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime gidemeyecek öğrenciler için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) TRT üzerinden yayın yapılmaya devam edeceği bilgisi verdi.

Öğrencilerin okula gitmesi zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılı hakkında merak edilen konulara açıklık getirdi. Okullarla ilgili en çok merak edilen konu ise şu günlerde “Okula gitmek zorunlu mu?” sorusu olurken, Bakan Özer, yüz yüze eğitime katılımın zorunlu olduğunu açıkladı.

Çocuğu okula göndermek zorunlu mu?

İlköğretim zorunlu bir eğitimdir ve çocuğunuzu, okul yaşı geldiğinde okula kayıt yaptırmak zorundasınız. Keyfi bir şekilde çocuğumu okula göndermek istemiyorum diyemezsiniz. Okula göndermeme para cezası vardır.

Okula gitmeyenler yok yazılıyor mu?

OKULA GİTMEYENLER YOK YAZILACAK MI? Özürsüz/raporsuz yüz yüze eğitime katılmayan öğrencilerin devamsızlık verileri sisteme işlenecek.

Yuz yuze eğitim zorunlu mu?

YÜZ YÜZE EĞİTİM ZORUNLU MU? 2021-2022 eğitim öğretim yılında planlanmış online eğitim seçeneği bulunmuyor. Bu nedenle tüm kademelerde zorunlu yüz yüze eğitim uygulanacak. Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecek.

Öğrenci aşı zorunlu mu?

Öğrencilere yönelik aşı ve PCR testi zorunluluğu bulunmuyor. Sadece öğretmenler değil servis şoförlerinden, servislerde görevli yardımcı personel, okullardaki idari personel, kantin ve yemekhane çalışanlarına kadar eğitim-öğretim ortamına dahil olan tüm eğitim çalışanları aşı olmak istiyorlarsa aşı olacaklar.

Çocuğunu okula göndermeyen veliye hangi yaptırımlar uygulanır?

Çocuğunu okula göndermeyen veliye, çocuğun okula devam etmediği her gün için 15 TL. idari para cezası kesilir. Bu cezaya rağmen çocuğunu okula göndermemeye devam eden ya da göndermeme nedenlerini okul yönetimine bildirmeyen veliye 500 TL. idari para cezası kesilir.

See also:  Okul 1. Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

Çocuğumu okula göndermek istemiyorum ne yapmalıyım?

b) Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanları velisinin vereceği dilekçe; 69, 70 ve 71 aylık olanları ise ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir.

Liseyi okumamanın cezası var mı?

Mevcut mevzuata göre çocuğunu ilköğretime göndermeyen veliye, çocuğun okula devam etmediği her gün için 15 lira idari para cezası veriliyor. Bu para cezasına rağmen çocuğunu okula göndermeyen veya göndermeme sebeplerini okul idaresine bildirmeyen veliye, 500 lira idari para cezası veriliyor.

Okula göndermemek suç mu?

İlköğretim Kurumları yönetmeliğine göre, çocuğunu okula göndermeyen aile suç işlemiş kabul edilir ve yasalara göre cezalandırılır. Çocuklara ders diye anlatılan hikâyede, çocuğunu okula göndermeyen velinin bu davranışı ‘düşünce özgürlüğü’ olarak işleniyor.

Devamsızlık işlenecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından alınan kararla, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmalarına rağmen toplam devamsızlık süresini aşanlar, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak mezun edilecek.

Liselere okul zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitime geçiş süreci hakkında geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada; ‘Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak.

Kaç ders girersek yarım gün yok yazılır?

Okula Geç Kalma

Derse geç kalınması durumunda ilk dersin ilk 10 dakikasından sonra, ilk derse girmeyenlerle ilk derse girdiği hâlde arada bir veya daha fazla derse girmeyen veya geç gelen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır. Yine her 5 defa geç kalan öğrenci yarım gün yok yazılır.

See also:  Eğitim Iş Hangi Konfederasyona Bağlı?

2021 yüz yüze eğitim zorunlu mu?

OKULA GİTMEK ZORUNLU MU? Yeni eğitim yılı 6 Eylül’den itibaren tüm kademelerde yüz yüze olarak başladı. Eğitimin şekli ve formatı yalnızca yüz yüze olacağı için zorunlu kabul edilecek.

6 Eylül de yüz yüze eğitim zorunlu mu?

* Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için corona virüsüyle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız. * Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz; inşallah, 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.

Okula gitmemek için dilekçe zorunlu mu?

Haftada iki gün yapılacak olan yüz yüze eğitime Devam zorunluluğu bulunmuyor ancak okulun çocuğunu göndermek istemeyen velilerin mutlaka okula gitmeme dilekçesi yazması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector