Okul Ile Ilgili Şikayetler Nereye Yapılır?

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yani MEBİM, bir nevi MEB çağrı merkezi ya da MEB danışma hattı olarak hizmet veriyor. MEBİM’e ulaşmak için yapmanız gereken 444 0 632 (444 0 MEB) numaralı MEB numarasını aramaktır.

Okul öğretmeni nereye şikayet edebilir?

Milli Eğitim Bakanlığı onun yerine yeni bir şikayet hattı kurdu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada MEBİM Alo 147 Öğretmen Şikayet Hattı’nın yerinen MEBİM 444 0 632 hattının açıldığı belirtildi. Öğretmen, veli, öğrenciler ve eğitimle ilgili herkes bu hattı arayarak hizmet alabilir.

Özel kurslar nereye şikayet edilir?

Özel okullar her ne kadar kendine ait bir yönetim sistemi tarafından yönetiliyor olsa da Milli Eğitim Bakanlığının Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlıdırlar. Bu nedenle bir sorun yaşamanız halinde Milli Eğitimin şikayet hattını kullanabilirsiniz.

Öğretmen bimere şikayet edilirse ne olur?

şikayet edilen öğretmene ve şikayetçiye ne olur – Öğretmen Sözlük. Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

Rehabilitasyon merkezleri nereye şikayet edilir?

ALO 183: Alo 183 hattı aracılığıyla kadın, çocuk, engelli ve yaşlı, şehit yakınları ve gazilerle ilgili gelen çağrılar değerlendirilerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen nasıl şikayet edilir?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla Alo 147 hattı kamuoyunda şikâyet hattı olarak algılanan ve öğretmenlerin şikâyet konusu edildiği gerekçesiyle kaldırıldı. Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi 444 0 632 danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek.

Özel kreş nereye şikayet edilir?

Kreşlerdeki problemler ile alakalı bir şikayet söz konusu olduğu zaman en yakın il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurulabilir. Ya da bulunan il ve ilçedeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının herhangi bir birimine, şubesine başvuruda bulunabilir.

See also:  Izmir De Deniz Sezonu Ne Zaman Açılır?

Dershaneler hangi kuruma bağlı?

ı) Millî eğitim müdürlüğü: Özel dershanenin bağlı bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüğünü, i) Müdür: Dershane müdürünü, j) Öğrenci: Dershaneye kayıt olan kişiyi, ifade eder.

Dershane borcu ödenmezse ne olur?

Kişi belirtilen süre içinde borcunu yine ödemezse bu sefer hapis cezası verilebilir. Ancak hakkında ödeme belgesi çıkarılan kişi, borcu ödeyeceğine dair yeni bir taahhütte bulunursa hapis cezası verilmez. Alacaklı kişi alması gereken miktarı alamadığında icra dairesine giderek takip kararı çıkartır.

Cimere şikayetler nasıl sonuçlanır?

CİMER’e yapılan başvuru ne zaman sonuçlanır? Vatandaşlarımıza yaptıkları başvuruların sonucu veya yapılmakta olan işlemin durumu hakkında en geç 30 gün içinde gerekçeli olarak cevap verilmektedir. Bilgi Edinme Hakkı Kanununa göre yapılan başvurularda ise bu süre 15 iş günü olarak belirlenmiştir.

Cimere öğretmen şikayeti nasıl yapılır?

Başvuru sahibi ALO 150 telefon hattını arayarak CİMER başvurusu yapabilmektedir.

Öğretmen hangi durumlarda işten atılır?

Bir öğretmen öğrencisine kopya verirse, iffetsiz davranırsa, cinayet işlerse ve rüşvet, zimmet gibi suç işlediği netleşip, ceza alırsa ancak görevden alınabiliyor. Mesleğe başlarken aldığı sağlık raporu dışında öğretmenlik hayatı boyunca istemediği takdirde herhangi bir psikolojik teste tabii tutulmuyor.

Rehabilitasyon merkezleri ne kadar kazanıyor?

Tüm masraflar dahil edildiğinde kurumun aylık cirosu 90.000 TL civarında olsa da kârı en fazla 1000 (Bin) TL civarındadır.

Rehabilitasyon hangi çocuklar gider?

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde aşağıda sıralanan tanı gruplarına ilişkin eğitim verilir:

 • Zihinsel Yetersizlik.
 • İşitme Yetersizliği.
 • Bedensel Yetersizlik.
 • Görme Yetersizliği.
 • Otizm ve Spektrum Bozukluğu/Yaygın Gelişimsel Bozukluk.
 • Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Diskalkuli)
 • Dil Konuşma Güçlüğü
 • Özel rehabilitasyon merkezleri öğrenci başına ne kadar alıyor?

  Özel eğitim okulları ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, özel eğitime ihtiyaç duyan bireylere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı, 2021 yılı için yaklaşık yüzde 9 oranında KDV hariç olmak üzere bireysel eğitim için aylık 862 TL, grup eğitimi için aylık 241 TL olarak belirlendi.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector