Konya-Antalya Yolu Nasıl?

Konya – Antalya arası mesafe yaklaşık olarak 302 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 3 saat 58 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 192 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 45 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 16.61 Lt, benzinli bir araç ise 24.16 Lt yakıt tüketir.

Konya Antalya hangi yoldan gidilir?

Kardeş Konyadan Antalyaya şu an kullanılabilecek tek yol Konya – seydişehir manavgat- antalya güzergahı yol gayet temiz hiç bir problem yok

Konya Antalya yolu duble mi?

Böylelikle dik yokuş ve keskin virajla aşılan Eğiste Deresi`nde ulaşımı önemli ölçüde rahatlatacak proje ile mesafe 4 bin 400 metre kısalacak. Viyadük, 12,50 metre gabarili çift yol platformunda inşa edilerek duble gidiş-geliş yol özelliğiyle faaliyet gösterecek.

Konya Antalya yolu trafiğe acık mı?

Konya Antalya yolunun halen kapalı olduğu öğrenildi. Yola çıkacak olan sürücülerin son bilgileri aldıktan sonra yola çıkmalarında fayda var.

Antalya-Konya yolu açıldı mı?

Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan, Akdeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan Antalya-Konya kara yolu, ekiplerin çalışması sonucu ulaşıma açıldı. Antalya’nın kuzeyindeki Akseki ilçesinde gece saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışının ardından 1825 rakımlı Alacabel mevkisinde görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü.

Antalyaya giderken nerelerden geçilir?

Özel araçla İstanbul’dan yola çıkıp Antalya’ya ulaşmak isteyen ziyaretçilerin, seyahatlerine Anadolu Otoyolu üzerinden çıkmaları gerekmektedir. Gebze’yi geçtikten sonra sırasıyla; Bursa, Bozüyük, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur ve Antalya tabelaları izlenmelidir.

Konya giderken hangi illerden geçilir?

Konya’ya Özel Araç ile Ulaşım

İstanbul’dan Konya’ya aracı ile gitmek isteyenler için takip edilmesi gereken güzergâh İstanbul – Gebze – Bilecik – Bozüyük – Eskişehir – Sivrihisar – Kadınhanı – Konya şeklindedir. Ankara ile Konya arası toplam mesafe 262 km’dir.

See also:  Izmir Nereye Gidilir?

Konya Antalya hızlı tren var mı?

Kayseri-Nevşehir-Aksaray-Konya-Antalya Hızlı Treni başlıyor!

Kayseri-Nevşehir-Aksaray-Konya-Antalya Hızlı Tren Demiryolu projesi için düğmeye basıldı. Hat, Antalya Manavgat’tan başlayarak, Kayseri Kocasinan’da son buluyor

Alacabel Tüneli yolu ne kadar kısaltacak?

Aydın, tünelin tamamlanmasıyla Antalya-Konya karayolunun yaklaşık 100 km kısalacağını belirtti

Konya Antalya Tüneli nerede?

Tünel. Antalya-Manavgat Ayrımı–Taşağıl–Derebucak Yolu güzergahında inşa edilen Demirkapı Tüneli 5 kilometre uzunluğa sahip. Çift tüplü inşa edilen tünel, taşıt trafiğine 2×2 şeritli, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet verecek.

Konya yolu ulaşıma Açıldı mı?

Kara yolları ekiplerinin aralıksız çalışması neticesinde Konya-Adana kara yolu da araç trafiğine açıldı. Böylece kenti çevre illere bağlayan tüm kara yolları ulaşıma açılmış oldu. Polis ekipleri, sürücüleri hız ve ani manevra yapmamaları, emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıyor.

Konya yolu ne zaman açılacak?

İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en önemli güzergah olan ve dün saat 20.30 sıralarında araç trafiğine kapatılan Antalya-Konya yolu, bugün saat 17.30 sıralarında açıldı.

Akseki yolu neden kapalı?

Antalya-Konya yolu araç trafiğine kapatıldıAntalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir yolu, yoğun kar yağışı, buzlanma ve tipi nedeniyle araç trafiğine kapatıldı.

Alanya Konya yolu açıldı mı?

ALANYA’yıKonya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolunda bin 825 metre rakımlı Alacabel’de Karayolları ekipleri kar temizleme çalışması yapıyor.

Antalya Seydişehir yolu açıldı mı?

Konya. Konya’yı Antalya’ya bağlayan ve yoğun kar nedeniyle dün ulaşıma kapanan Seydişehir-Antalya kara yolu, tuzlama ve kar kürüme çalışmalarının ardından küçük araçların geçişine açıldı.

Seydişehir Konya yolu açıldı mı?

Seydişehir-Antalya kara yolunun Alacabel mevki dün saat 18.00 sıralarında yoğun kar ve tipi nedeniyle araç trafiğine kapatıldı. Seydişehir-Antalya yolu, yapılan çalışmalar sonucu 14 saat sonra bugün saat 08.00 sıralarında tamamen trafiğe açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector