kapatilan universite ogrencileri ne olacak?

‘Kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrenciler, yerleştirildikleri yükseköğretim kurumunun devlet veya vakıf üniversitesi olmasına bakılmaksızın ücret ödemeye devam edeceklerdir. Bu bağlamda, kuralın eğitim ve öğrenim hakkına sınırlama getirdiği anlaşılmaktadır.

Kapatılan Şehir Üniversitesi öğrencileri ne olacak?

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) 30 Haziran 2020 tarihli toplantısında İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni durdurulmuş ve öğrencilerin garantör üniversite olarak belirlenen Marmara Üniversitesi’ne aktarılmasına karar verilmişti.

Bir üniversite kapanırsa ne olur?

Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için giriş puanlarına göre tercih süreci gelecek hafta başlayacak. Yerleştirmeden sonra bulunduğu ilde okumak isteyen ‘özel öğrenci statüsü’ kullanabilecek, başka bir vakıf üniversitesine yatay geçiş yapabilecek.

Vakıf üniversitesi batarsa ne olur?

faaliyet izni kaldırılan vakıf yükseköğretim kurumunun yönetimi, tüzel kişiliğinin sona ereceği tarihe kadar garantör devlet üniversitesi veya yükseköğretim genel kurulu tarafından kapasitesi dikkate alınarak belirlenecek aynı ildeki bir devlet üniversitesine devredilir.

667 sayılı KHK ne demek?

23/07/2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 667 Karar Sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin 2 nci maddesi ile kapatılan vakıf yükseköğretim kurumları ile ilgili yürütülecek işlemlere ilişkin usül ve esasların 8 nci maddesi uyarınca kapatılan vakıf

Şehir Üniversitesi mezunları ne olacak?

Yükseköğretim (YÖK) Genel Kurulunun, faaliyet izni kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesindeki öğrencilerin garantör üniversite Marmara Üniversitesine aktarılmasına karar verdiği bildirildi.

Şehir üniversite öğrencileri ne olacak?

YÖK tarafından yapılan yeni bilgilendirmede, “Faaliyet izni kaldırılmış olan İstanbul Şehir Üniversitesi’nde kayıtlı öğrencilerin, garantör üniversite olan Marmara Üniversitesine aktarılmasına, Yükseköğretim Genel Kurulunun 30.06.2020 tarihli toplantısında karar verilmiştir” denildi.

Garantör Üniversite ne demek?

GARANTÖR ÜNİVERSİTE NE DEMEK? Güven veren anlamı taşıyan garantör, üniversite için sıfat olarak kullanıldığı zaman, güven veren üniversite anlamını taşımaktadır.

See also:  Ilk Örgün Eğitim Hangi Devlet?

677 sayılı KHK ne zaman yayınlandı?

22 Kasım 2016 tarihli ve 29896 sayılı Resmi Gazete’de “Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında 677 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname” (677 sayılı KHK) yayımlandı.

666 KHK ek ödeme ne demek?

2 kasım 2011 tarihinde çıkmış olan khk. özlük hakları ve hesap cetvelleri gibi mali konularda birçok düzenleme içerir. dün geceyi ctrl+f5 yaparak geçirme sebebidir, mükerrer’de yer almıştır. büyük ihtimal kültür, çevre ve şehircilik, orman ve su işleri gibi bakanlıklarda günün konusu durumdadır ayrıca.

671 sayılı KHK ne demek?

II. 671 Sayılı KHK

– KHK Md. 32/a uyarınca Denetimli Serbestlik süresi bir (1) yıldan iki (2) yıla çıkarılmıştır. – KHK Md. 32/b uyarınca cezalarının önceden 2/3 olan infaz süresi koşulu yerine 1/2 süresini infaz kurumunda dolduranlar koşullu salıverilme hükümlerinden yararlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector