Izmir Seferihisar Nerede?

Seferihisar, İzmir ‘in güneybatısında, kuzeyde Urla ve Güzelbahçe, doğuda Menderes, batısı ve güneyde ise Ege Denizi ile çevrili bir tatil beldesi.

Izmir Seferihisar nereye yakın?

Seferihisar, limanın bulunduğu ve deniz kıyısında yer alan bir İzmir şehridir. İl merkezine uzaklığı 45 km’dir. İlçenin kuzeyinde Urla, kuzeydoğusunda Güzelbahçe ve Karabağlar, doğusunda Menderes ilçeleri, güneyinde ve batısında Ege Denizi bulunmaktadır. İlçe merkezi denizden 5 km içeride bulunmaktadır.

Izmir Seferihisar hangi ile bağlı?

Seferihisar hangi ilin ilçesidir? Seferihisar, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 36.000 nüfuslu bir ilçesidir. Seferihisar ilçesi, İzmir’in Menderes, Karabağlar, Güzelbahçe ve Urla ilçeleriyle komşudur ve İzmir’in Ege Denizi’ne kıyısı olan ilçelerindendir.

Seferihisar İzmir merkez kaç km?

İzmir şehir merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan Seferihisar ilçesine özel araba ile yolculuk ortalama 45-50 dakika sürmektedir.

Istanbul Seferihisar nerede?

Seferihisar, İzmir’in güneybatısında ve Ege Bölgesi’nde yer almaktadır.

Izmir Seferihisar Nerede Kalınır?

Popüler Seferihisar Otelleri

 • Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa. Sığacık, Seferihisar, İzmir.
 • Labranda Lebedos Princess Hotel. Seferihisar, İzmir.
 • Gümüldür Resort Hotel. Gümüldür, Menderes, İzmir.
 • Maya Bistro Hotel Beach.
 • Teos Ormancı Tatil Köyü
 • Club Resort Atlantis.
 • Santa Family Club.
 • Teos Village.
 • Seferihisar’ın eski adı nedir?

  Seferihisar adının Romalı General Tysaferin’den geldiği, Selçuklulara kadar Tysaferin veya Tysaferinopolis olarak anıldığı, Anadolu’nun Türkleşmesi sırasında adına eklenen hisar kelimesiyle Tysaferinhisar’a dönüştüğü sanılmaktadır. Yüzyıllar boyunca kullanılan bu ad, bugün Seferihisar olarak karşımızdadır.

  Seferihisar ne zaman belediye oldu?

  Izmir 1850 yilinda,Aydin vilayeti’nin merkezi olunca,Seferihisar nahiyesi de 1884 yilinda Belediye olmustur.

  Izmir Seferihisar denizi nasıl?

  İzmir’e 52 kilometre, şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta olan Akkum Plajı, Seferihisar’ın en çok tercih edilen halk plajlarından. Upuzun bir sahil bandına kurulu olan plaj taş ve kum karışımı. Mavi bayraklı, turkuaz renkli denizi pırıl pırıl, buz gibi ve sığ. Giriş için oldukça cüzi bir ücret alınmakta.

  See also:  Bursa Olay Tv Kimin?

  Izmir Seferihisar kaç para?

  Seferihisar – İzmir Otobüs Seferi

  En Ucuz Sefer 50,00 TL
  En Uygun Fiyatlı Firma Kamil Koç
  Seferihisar – İzmir Kaç Saat? 1s 10dk
  En Çok Sefer Yapan Firma Kamil Koç
  Ortalama Fiyat 50,00 TL

  Seferihisar Sığacık arası kaç kilometredir?

  Sığacık, Seferihisar merkezden 5 km uzakta, Kanuni’nin Rodos seferi için yaptırdığı kalenin surlarının içine saklanmış, Arnavut kaldırımlı sokaklara dizilmiş, avlulu, cumbalı, tahta panjurlu konaklarla dolu mükemmel korunmuş mimarisi, aydın sakinleri ve ruhu dinlendiren güzelliği ile film seti gibi bir sahil kasabası.

  Izmir Seferihisar nüfusu ne kadar?

  Seferihisar nüfusu 2021 yılına göre 52.507. Bu nüfus, 26.270 erkek ve 26.237 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,03 erkek, %49,97 kadındır.

  İzmir Sığacık a nasıl gidilir?

  İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor. F. Altay metro durağında inerek Üçkuyular’a geldikten sonra 985 numaralı otobüse binip Seferihsar’a gelebilirsiniz.

  İzmir otogardan Sığacık a nasıl gidilir?

  İzmir-Sığacık dolmuş: Üçkuyular İlçe Terminali ya da İzmir Otogarı’ndan kalkan Seferihisar dolmuşları ile Sığacık yol ayrımına kadar gelinebiliyor. Yol ayrımında indikten sonra Sığacık dolmuşları aracılığıyla bu şirin mahalleye gidebilirsiniz.

  İZBAN ile Gümüldür e nasıl gidilir?

  Havalimanından İZBAN trenini kullanarak Semt Garajı durağında indikten sonra Gaziemir Semt Garajı’ndan kalkan Gümüldür dolmuşları ile Gümüldür’e gidebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector