Izmir Sasalı Doğal Yaşam Parkına Nasıl Gidilir?

Nasıl gidilir?: İzmir merkeze 28 km, Çiğli’ye 10 km uzaklıkta bulunan parka ulaşım çok kolay. Araç ile gelmek isteyenler; Çevre yolu Çİğli istikametinde Sasalı yol ayrımına girerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir Doğal Yaşam Parkı hangi otobüs gider?

Karşıyaka Vapur İskelesi’nden hareket eden 777 numaralı otobüsler ve Çiğli Aktarma Merkezi’nden hareket eden 751 numaralı otobüsler ile ulaşabilir. İzban’ı kullanan ziyaretçilerimiz Çiğli Aktarma Merkezi’nden hareket eden 751 nolu otobüslerle İzmir Doğal Yaşam Parkı’na ulaşabilirler.

Konaktan Sasalıya hangi otobüsle gidilir?

Konaktan ya da Üçkuyulardan ulaşmak isteyenler vapurla Bostanlı’ya geçerek 777 numaralı otobüse binmeli -ki bu otobüs Karşıyaka İskele kalkışlı isterseniz Karşıyaka’dan da binersiniz(ha benim tavsiyem Bostanlı’dan binin o ayrı -sebebi yok-). Bu otobüs hafta sonları en son 19.24 gidiş, 20.15 geliş aklınızda olsun.

Sasalı açık mı?

İzmir Doğal Yaşam Parkı 365 gün, haftanın 7 günü ziyarete açıktır. Hafta sonları, özel günlerde, bayramlarda ve resmi tatillerde de İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. PARK HER GÜN SABAH 09.00’da AÇILIR. TROPİK MERKEZ PAZARTESİ GÜNLERİ BAKIM DOLAYISIYLA KAPALIDIR.

Sasalı hayvanat bahçesi giriş ücreti ne kadar?

Tam (Yetişkin) girişi: 10 TL. ÜCRETSİZ GİRİŞLER: 0-6 yaş grubu çocuklar için parkımız her gün ücretsizdir.

Sasalı hayvanat bahçesi hangi Eshot gider?

777 (ESHOT)

777 (Doğal Yaşam Parkı), her gün çalışıyor.

751 Eshot kaç dakika?

751 (ESHOT)

Ek bilgi: 751 hattında 29 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 40 dakika.

751 Eshot nereden kalkıyor?

751 (ESHOT)

751 otobüs hattının ilk durağı Tuz İşletmesi Lokali olup son durağı Çiğli Aktarma Merkezi durağıdır. 751 (Çiğli Akt.), her gün çalışıyor.

Bornova metrodan Sasalıya nasıl gidilir?

Parkı hiç oturmadan gezmeye kalksan en az 3 saat sürüyor. 330 veya 130 ile ya da metro+vapur ile KSK iskeleye, oradan da 777 numaralı otobüsle Sasalı’ ya gidebilirsin. İskele’ den Sasalı’ ya kadar 45 dk. sürüyor. Hafta sonu gitmeni önermem çok kalabalık oluyor.

See also:  Bursa Hürriyet Nereye Bağlı?

Sasalıda hangi hayvanlar var?

Hayvanat bahçesi çeşitli alanlara ayrılmış ve bunlar: kanatlı barınağı, Afrika savanı, gölet, maymun adaları, tropikal merkez, Asya filleri, çocuk hayvanat bahçesi, yırtıcı kuşlar, diğer memeliler ve diğer kuşlar şeklindedir. Afrika savanı kısmında zürafalar, su aygırları, zebralar ve deve kuşları yer almaktadır.

Sasali nereye bağlı?

Sasalı Merkez, İzmir ilinin Çiğli ilçesine bağlı bir mahalledir. Çamaltı Tuzlası, İzmir Kuş Cenneti ve İzmir Doğal Yaşam Parkı mahallede yer almaktadır.

Sasalı Piknik Alanı Açık mı?

777 Numaralı otobüsle ulaşabileceğiniz gibi ücretsiz olarak araçla da giriş yapabilirsiniz. 10:00 ile 19:00 saatleri arasında açık olduğunu belirtelim.

İzmir hayvanat bahçesi giriş ücreti ne kadar 2021?

İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücreti öğrenciler için 5 TL, yetişkinler için ise 10 TL. Parka çarşamba ve cuma günleri okul ziyaretleri ile gelen öğrenciler ve öğretmenlerden ücret alınmıyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı’na girişler gişelerden alınan park jetonu ve İzmirim Kart ile yapılıyor.

Sasalı’da ne yapılır?

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı

Alan sadece Piknik, mangal gibi hizmetler için hizmet etmemekle birlikte içerisinde bulunan basketbol ve voleybol sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları yanı sıra çocuk oyun alanları ile spor severlerinde sıkça ziyaretine uğramaktadır.

Hayvanat bahçesi saat kaça kadar açık?

Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri
Yaz Sezonu (Nisan-Eylül) Kış Sezonu (Ekim-Mart)
Açılış : 08:00
Kapanış : 17:00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector