Izmir Şahin Dere Kanyonu Nerede?

Şahinderesi Kanyonu Hakkında Bilgiler Balıkesir sınırları içerisinde Kaz Dağları Milli Parkı’nda bulunan Edremit ilçesi Altınoluk beldesine bağlıdır. Balıkesir şehir merkezinden yaklaşık olarak 115 km uzaklıktadır.

Şahindere kanyonuna nasıl gidilir?

Kaz Dağları Milli Parkına da oldukça yakın bir yerdedir. Şahindere Kanyonuna Nasıl Gidilir? Kanyona gitmek için Altınoluk merkezde bulunan marketten karşıya geçerek Yapı Kredi sokağından ilerlemeniz gerekmektedir. Tabelaları takip ederek yaklaşık 2 km sonra kanyona ulaşabilirsiniz.

Şahin Deresi Kanyonu kapalı mı?

Şahinderesi kanyonu haftanın her günü ziyaretçileri ağırlamaktadır. Kanyonu her gün saat 8:00 ile 18:00 arasında ziyaret etmek mümkündür.

Şahinderesi cam teras nasıl gidilir?

Yaklaşık 2 saatlik yolculuk için ister kendi aracınızı ister toplu taşımayı tercih edebilirsiniz. Nasıl gidilir?: Altınoluk Sahil Yolu üzerinde Altınoluk Amfi Tiyatro tarafına doğru sağa dönerek Şahindere Kanyonu Piknik Alanı sağınızda kalacak şekilde yolu takip etmelisiniz.

Kaz Dağları nereler gezilir?

Kaz Dağları Gezilecek Yerler Listesi

 • Şahinderesi Kanyonu.
 • Darıdere Tabiat Parkı
 • Tahtakuşlar Etnografya Müzesi.
 • Zeus Altarı
 • Sütuven Şelalesi -Kaz dağları görülmesi gereken yerler.
 • Adatepe Zeytinyağı Müzesi.
 • Sarıkız Türbesi.
 • Adatepe Köyü
 • Şahinbey kanyonu nerede?

  Vezirköprü İlçesi’nde Altınkaya Baraj Gölü’nde bulunan Şahinkaya Kanyonu, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. 3 bin 250 metre uzunluktaki kanyonda su derinliğinin ortalama 106 metre olduğu kanyon yüksekliğinin ise 340 metreye kadar çıktığı belirtildi.

  Cam Teras Balıkesir nerede?

  Cam Seyir Terası, Balıkesir ilinin Edremit İlçesinde Altınoluk – Doyran Mahallesine yakın bir konumdadır. Her iki mahalleden de gidiş bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarının gitmediğini belirtelim.

  Cam Teras nerede var?

  Türkiye’deki Cam Teraslar ve Seyir Terasları

  1. 1-Kristal Teras / SAFRANBOLU.
  2. 2-Hatila Vadisi Cam Teras / ARTVİN.
  3. 3-Ulubey Cam Teras / UŞAK.
  4. 4-Çatak Kanyonu Cam Teras / KASTAMONU.
  5. 5-Tillo Kalesi Cam Teras / SİİRT.
  6. 6-Çankırı Cam Teras / ÇANKIRI.
  7. 7-Valla Kanyonu Seyir Terası / KASTAMONU.
  8. 8-Levent Vadisi Seyir Terası / MALATYA.
  See also:  universite kayitlari ne zaman 2017 2018?

  Kaz Dağları Neyi Meşhur?

  Bitki ve hayvan türleri açısından zengin olan Kaz Dağları Milli Parkı’nda yürek burkan aşk hikayesiyle doğa harikası Hasan Boğuldu, hoş bir mesire yeri olan Sutüven Şelalesi, Mıhlı Şelalesi, Ayı Deresi ve Vallah Şelalesi, Subaşı, Güre Pınarbaşı, Sarıkızın Türbesi, Yeşilyurt köyü, Adatepe Köyü ve Zeus Altarı mutlaka

  Kaz Dağları kıvrım mı kırık mı?

  Ülkemizde Toroslar ve Kuzey Anadolu Dağları kıvrım dağlara örnektir. Kırık Dağlar. Kazdağı, Madra Dağı, Yunt Dağı, Bozdağlar, Aydın Dağları ve Menteşe Dağları horsttur.

  Kaz Dağları güzel mi?

  Çanakkale ve Balıkesir şehirleri arasında bulunan Kazdağları, tertemiz bol oksijenli havası ve cennet gibi doğası ile ülkemizin en güzel yerlerinden biridir. Huzurlu bir tatil fırsatı arayanlar için ideal olan Kazdağları otelleri farklı konseptlerde hizmet verir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector