Izmir Kınık Nerede Harita?

Kınık Merkez İzmir ilinde yer almakta olup, Kınık Merkez Kınık ilçesine bağlıdır. Kınık Merkez haritası konumu ise 39° 5′ 9.2364” Kuzey ve 27° 22′ 54.4800” Doğu gps koordinatlarıdır. Kınık Merkez bağlı olduğu Kınık ilçe merkezine 0 kilometre mesafe uzaklıktadır.

İzmir Kınık nerede kalıyor?

Kınık, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 28.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kınık ilçesi, kuzey ve batısında İzmir’in Bergama ilçesiyle, doğusunda ve güneyinde de Manisa’nın Soma, Akhisar ve Saruhanlı ilçeleriyle komşudur ve denizden yaklaşık 30 km içeridedir.

İzmir Kınık nereye yakın?

Kınık, İzmir’in kuzeyinde yer alır. İl merkezine uzaklığı 120 km’dir. Kuzeyinde ve batısında Bergama; doğusunda ve güneyinde Manisa ili topraklarıyla çevrelenir. İlçenin yüzölçümü 446 km2’dir. 2 beldesi (Poyracık ve Yayakent) ve 29 köyü bulunmaktadır.

Soma Kınık nerede?

Manisa’nın Soma ilçesi güneyinde ve doğusunda yer almaktadır. Akhisar ve Saruhanlı ilçeleri de Kınık ilçesine komşuluk etmektedir. Kınık ilçesi denizden yaklaşık olarak 30 kilometre kadar içeride yer almaktadır.

Kınık nüfusu ne kadar?

Kınık, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında ve kuzeyinde Bergama ilçesi, doğusunda ve güneyinde Manisa ili bulunmaktadır. Nüfusu 2020 yılı itibarıyla 28.691 kişidir.

İzmir Kınık Neyi Meşhur?

Kınık Seyahatinde Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 • Karadere Köyü Karadere Köyü, Kınık’a bağlı bir köydür ve ilçe merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta yer almaktadır.
 • Boncuk Göl.
 • Asar Kale.
 • Sibel Tapınağı Kalıntıları (Karadere Ormanları)
 • Yıldırım Cami.
 • Kınık Semt Pazarı
 • İzmir Kınık hangi madeni?

  İZMİR KINIK MADEN OCAĞI SON DURUM

  İzmir’in Kınık ilçesinde 50’ye yakın işçinin çalıştığı bir kömür madeninde göçük medyana geldi. Akşam saatlerinde meydana gelen göçüğün ardından olay yerine sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.

  See also:  Izmir Sarnıç Nereye Bağlı?

  Kınık Alevi mi?

  Soma’da, Kınık’ta kendilerini Çepni, Tahtacı, Anadolu Alevisi diye ifade eden çok fazla sayıda Alevi ve Alevi köyü var… Karaçam, Ularca, Kozluören Manisa Soma’nın Alevi köyleri. Taştepe, Elmadere, Aziziye, Büyükkara, Dağalan, Kapıkaya, Bağlan ve Arpaseki ise İzmir Kınık İlçesi’nin Alevi köyleri. Kınık Soma ile komşu.

  Antalya Kınık nasıl bir yer?

  Antalya iline 223 km, Kaş ilçesine 44 km uzaklıktadır.1992 yılında kurulan belediyesi 2014 yılında 6360 sayılı yerel yönetimler kanunuyla kapatılmıştır. Tarım ve seracılık çok gelişmiştir. Çevre köylerden gelerek burada seracılık yapan çok kişi vardır.

  Kınık köyü nereye bağlı?

  Kınık Köyü Bursa ilinde yer almakta olup, İnegöl Köyleri semtinde bulunan Kınık Köyü İnegöl ilçesine bağlıdır. Kınık Köyü haritası konumu ise 40° 1′ 11.2728” Kuzey ve 29° 39′ 24.4764” Doğu gps koordinatlarıdır. Kınık Köyü bağlı olduğu İnegöl ilçe merkezine 14 kilometre mesafe uzaklıktadır.

  Soma Kınık arası kaç?

  Kınık İlçesi Soma ile komşu olduğundan yoğun bir kamyon trafiği ve yük taşınmasına maruz kalmaktadır. İlçenin karayolu ağı 27 km. olup bunun 21 km.si devlet,6km.si il yolu ve tümü asfalttır.

  Bergamadan Kınıka nasıl gidilir?

  Toplu taşıma araçları ile gitmek için Kınık ile Bergama arası hizmet veren 836 no’lu Eshot hattı kullanılabilir. Şehrin farklı noktalarından Bergama’ya ulaşım sağlayan Bergama minibüsleri ile ilçe merkezinde indikten sonra, Kınık dolmuşları ve 836 no’lu otobüs hattına aktarma yapılarak da ulaşım sağlamak mümkündür.

  İzmir Kınık Ne Yenir?

  Özellik

  Mesafe
  Müminoğlu Restorant, Aşağı Eczacı Muammer Kaya Caddesi, 9010 Türkcedit, Kınık, İzmir 4 puan 10 reyting 1.2 km.
  Korhan Ekmek Fırını, Aşağı Turan Güneş Caddesi, 9010 Türkcedit, Kınık, İzmir 4 puan 10 reyting 1.2 km.
  Kervan 2 Pide Kebap, Aşağı Atatürk Caddesi, 9010 Yeni, Kınık, İzmir 4.7 puan 23 reyting 1.1 km.
  See also:  E Okul Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

  İzmir Kınık semt pazarı hangi gün?

  Kınık yerlileri ve çevre köylerden gelenlerin tezgah açtığı Kınık Pazarı, ilçeye bağlı Patara Köyü’nde kurulmaktadır. Cuma günleri kurulan bu pazarda, ayrıca hediyelik eşya alışverişi yapmak da mümkündür.

  İzmir menemen nüfusu ne kadar?

  Menemen, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Aliağa ve Foça, güneyinde Çiğli, Karşıyaka ve Bornova ilçeleri, doğusunda Manisa ili, batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır. Nüfusu 2020 yılı itibarıyla 186.182 kişidir.

  Kaş Kınık nereye bağlı?

  Kınık, Antalya ilinin Kaş ilçesine, bağlı bir mahalledir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector