Izmir Kanada Konsolosluğu Nerede?

Kanada konsolosluğu İstanbul’da, Kanada Büyükelçiliği Ankara’dadır. İzmir’de Kanada konsolosluğu yoktur. Kanada vizesi başvuruları için Ankara’daki veya İstanbul’daki vize merkezlerine gelinmesi gerekmektedir. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada vizesi ve eğitim başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Konsolosluğu hangi illerde var?

Afyon, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Tekirdağ illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Kanada İstanbul Konsolosluğu’ndan yapabilirler.

Kanada Vize Başvuru Ücreti Ne kadar?

Kanada’ ya seyahat etmek isteyenlerin öncelikle vize alması gerekmektedir. Pasaport türü fark etmeksizin Türk vatandaşlarının Kanada vizesi alarak seyahat etmelerinde engel bulunmamaktadır. 2022 yılı kanada turistik vize ücreti 185 (CAD) Kanada Doları olarak belirlenmiştir.

Kanada vizesi için neler gerekli?

Kanada Turistik Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kanada Vize Başvuru Formu.
 • Pasaport.
 • Biyometrik Fotoğraf.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı
 • Kişinin Maddi Durumunu İspat Eden Belgeler:
 • Kanada Vize Talep Dilekçesi.
 • Bağlı Bulunulan Kuruma Ait Belgeler.
 • Çalışıldığını Gösteren Belgeler.
 • Kanada vizesi nasıl alınır?

  Vize başvurusu online olarak yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden (CIC) ulaşılabilecek form için sitede şahsi bir hesabın açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra vize başvuru formu elektronik ortamda İngilizce olarak doldurulması gerekir.

  Kanada’da Türk Konsolosluğu var mı?

  Vancouver Başkonsolosluğumuz 15 Eylül 2015 tarihinde faaliyete geçmiş olup, 11 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçici yerleşkesinde her türlü konsolosluk hizmetini vermeye başlamıştır.

  Kanada vizesi parmak izi nerede veriliyor?

  Kanada Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır? Kanada vizesi parmak izi işlemleri VFS Global Ankara veya İstanbul vize başvuru merkezlerinde, önceden randevu alınarak yapılmaktadır. Diğer illerde bulunan VFS Global ofislerinde Kanada vize ve biyometri işlemleri yapılmamaktadır.

  See also:  Izmir De Nerede Kar Var?

  Kanada vize ücreti nasıl ödenir?

  Kanada Vize Ücreti

  Vize ücreti online olarak yatırılabilmektedir. Kanada Büyükelçiliğine ödenmesi gereken 100 CAD ve parmak izi işlemi için ödenen 85 CAD Kanada Uluslararası Konsolosluk sitesi üzerinden yapılmaktadır. Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme çıktılarını başvuruya gelirken yanında getirmeleri gerekmektedir.

  Kanada Şu an vize veriyor mu?

  Kanada Vize İstiyor Mu? Kanada’ya seyahat etmek isteyen Umumi (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaportlardan birine sahip Türk vatandaşları vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Kanada’nın Türkiye Cumhuriyeti’ne herhangi bir muafiyet uygulaması bulunmamaktadır.

  Kanada ne kadar para lazım?

  Kanada’da yaşayan bir kişinin aylık giderleri için ayda 1.230 Kanada dolarına ihtiyacı vardır ve Kanada’ya turistik amaçla seyahat edecek başvuru sahiplerinin kişi başına 30 gün için 2.000 Kanada doları bulundurmaları yeterlidir.

  Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2021?

  Kanada’dan vize almak için hesabınızda 4000 TL ile 5000 TL arasında bakiye bulunmalıdır. Kredi bakiyesi Kanada hükümeti tarafından kabul edilmemektedir.

  Kanada’ya gezmek için nasıl gidilir?

  Kanada Devleti’ne turistik seyahatte bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili tüm T.C. vatandaşları Kanada vizesine tabidir.

  Kanada vizesi almak kolay mı?

  Kanada vizesi almak; başvuru amacına uygun vize şartlarının sağlanması, doğru başvuru yapılması, doğru vize evraklarının sunulması halinde çok zor olmayacaktır.

  Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar?

  Kanada Vizesi Değerlendirilme Süresi

  Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olan Kanada vize başvuruları 10-12 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak büyükelçilikte görevli olan vize yetkilisi kişinin vize başvuru evraklarını eksik olarak değerlendirebilir ve ek evrak talep edebilir.

  See also:  E Okul Nasıl Üye Olunur?

  Kanada vizesine nereden başvurulur?

  Türkiye’de oturum izni bulunan Yabancı ülke vatandaşları Kanada vize başvurularını Türkiye’de bulunan Kanada Büyükelçiliğine ve ya Kanada Konsolosluğuna yapabilirler.

  Kanada vizesi kaç günde çıkar 2022?

  Kanada Süper Vize Kaç Günde Çıkar? Kanada aile ziyareti vizesi olarak bilinen Kanada süper vize 2022 yılında ortalama 140 gün içerisinde çıkmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector