Izmir Havaalanından Selçuk Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Selçuk’a ulaşım: İZBAN treni havalimanından da geçiyor. Tepeköy yönünde İZBAN ‘a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’ den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor. Izmir merkezden Selçuğa nasıl gidilir?

Havaalanından Selçuğa nasıl gidilir?

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Selçuk ilçesine HAVAŞ ile doğrudan ulaşım sağlanabilir. İZBAN hattını kullanacaksanız, Tepeköy İzban durağında indikten sonra, Tepeköy- Selçuk hattına aktarma yapabilirsiniz. İzban ile Havalimanı’ndan Selçuk’a ulaşım ücreti ortalama 5-7 TL’dir.

İzmir Selçuk Izban la nasıl gidilir?

Tepeköy yönünde İZBAN’a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor. Yolculuk 23 dakika sürüyor.

Selçuk Izbandan Efes’e nasıl gidilir?

İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

Selçuk nasıl bir yer?

Selçuk; İzmir’in en sakin beldesi, huzurlu yaşamı ve denizi ile bilinir. Elbet Selçuk’u duymuşsunuzdur. 2012 yılında dünyanın sonu gelecek ama kurtulan tek yer ‘Şirince’ olacak söylentisi ile de ülkemizde ve dünyada da tanınmaya başlayan Selçuk, ülkemizdeki en önemli antik kentlerden Efes’i de içinde barındırıyor.

Selçuk İZBAN’dan Kuşadası’na nasıl gidilir?

Alternatif 2 : Metroyla gitmek isteyenler ise öncelikle IZBAN Gaziemir semt garajına gitmelidir. Oradan Selçuk’a gidip ve Selçuk’tan Kuşadası’na geçebilirler.

Tepeköyden Şirinceye nasıl gidilir?

Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

See also:  E Okul Hangi Okula Kayıt Yaptıracağım?

İzmir Selçuk arası İZBAN var mı?

SELÇUK – TEPEKÖY (İZBAN)

SELÇUK – TEPEKÖY (Selçuk > Tepeköy), her gün çalışıyor. Ek bilgi: SELÇUK – TEPEKÖY hattında 3 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 23 dakika.

İZBAN Selçuk durağı açıldı mı?

Günde 550 bin yolcu hedefine doğru ilerleyen İZBAN’ın, Cumaovası’ndan sonraki istasyonları olan Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı,Tepeköy, Sağlık ve Selçuk’un açılmasıyla birlikte hat uzunluğu 136 kilometreyi buldu.

İZBAN ne kadar ücret alıyor?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 4,70 TL olan tam biniş ücreti, 6,50 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,20 TL, ikinci aktarma ücreti ise 90 kuruş olarak belirlendi.

Efes antik kente Izbanla nasıl gidilir?

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İZBAN kullanarak Efes’e ulaşmak için, Tepeköy İstasyonu’nda inmeniz ve Selçuk yönünde aktarma yapmanız gerekmektedir. Selçuk’tan Efes Antik Kenti’ne ulaşmak için ilçe merkezinden hareket eden minibüsleri kullanmanız gerekmektedir.

Izbanla Şirince ye nasıl gidilir?

İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

Efes de nereler gezilir?

 • Efes Antik Kenti.
 • Efes Müzesi.
 • Bibliothèque de Celsus.
 • Meryem Ana Evi.
 • Efes Antik Kenti Tiyatrosu.
 • Aqua Fantasy Aquapark.
 • Ephesus Terrace Houses.
 • Saint John Kilisesi.
 • Selçuk’ta deniz var mı?

  Selçuk tatilinizde, bölgede denize girebileceğiniz plajlar oldukça sınırlıdır. İlçeye yalnızca 15 km uzaklıkta bulunan ve Aydın’ın Kuşadası’nda yer alan Kuştur Plajı da Selçuk tatilinizde günübirlik deniz tatili için tercih edebileceğiniz bir yerdir.

  See also:  Kcl Hangi Okul?

  Selçuk Neyi Meşhur?

  Selçuk’un Nesi Meşhur? Selçuk, her şeyden önce binlerce yıllık tarihiyle meşhur. Efes Antik Kenti ve içerisindeki kalıntılar şehrin dünya çapındaki ünün kaynağı. Bütün bunların yanında güzel Ege havası, eşsiz doğası ve 11 kilometre uzunluğundaki ünlü Efes Sahili de Selçuk’u bu kadar önemli yapan yerlerden.

  Selçuk’ta neler var?

  Selçuk Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

  1. Efes Antik Kenti. 9.865. Tarihi Yerler Eski Kalıntılar.
  2. Efes Müzesi. 1.028. Özel Müzeler.
  3. 3. Bibliothèque de Celsus. 1.738. Eski Kalıntılar.
  4. Meryem Ana Evi. 2.829.
  5. 5. Efes Antik Kenti Tiyatrosu. 1.185.
  6. Aqua Fantasy Aquapark. 1.045.
  7. Ephesus Terrace Houses. 1.034.
  8. 8. Saint John Kilisesi. 793.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector