Izmir Güzelbahçe Nasıl Gidilir?

Aydın ve çevre illerden gelen ziyaretçiler, İzmir-Aydın Otoyolu’nu kullanarak Güzelbahçe’ye ulaşım sağlayabilir. Bu şekilde ulaşım ortalama 3-4 saat sürmektedir. Son olarak, İzmir şehir merkezinden Güzelbahçe’ye araba ile ulaşım ise ortalama 40-45 dakika sürmektedir.

Izmir Güzelbahçe nereye yakın?

Güzelbahçe ilçesi, İzmir’in ilçelerinden doğusunda Narlıdere ve Karabağlar, güneyinde Seferihisar, batısında Urla ilçeleriyle komşudur ve kuzeyiyle İzmir’in Ege Denizine kıyısı olan ilçelerindendir. İzmir’in merkez ilçelerinden olan Güzelbahçe’nin il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 28 km’dir.

Güzel bahçe nereye bağlı?

Güzelbahçe, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Narlıdere ve Karabağlar, batısında ve güneybatısında Urla, güneyinde Seferihisar ilçeleri, kuzeyinde İzmir Körfezi bulunmaktadır. 29 Aralık 1993’te Narlıbahçe’den ayrılarak ilçe oldu.

Güzel Bahçe sahili nerede?

Güzelbahçe’ye bağlı Maltepe Mahallesi’nde bulunan Maltepe Sahili, ilçe merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Özel araba ile ulaşım ortalama 15-20 dakika sürmektedir. Toplu taşıma araçları ile gitmek için 321, 8, 82 ve 984 no’lu Eshot hatları kullanılabilir.

Güzelbahçe dolmuşu kaç numara?

Bu Otobüs hatları Güzelbahçe dolmuşu yakınından geçiyor: 5, 551, 8, 82, 950, 984.

8 numara Eshot nereden kalkıyor?

8 (ESHOT) 8 otobüs hattının ilk durağı Güzelbahçe olup son durağı Fahrettin Altay Aktarma Merkezi durağıdır. 8 (F.Altay Akt.), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 8 hattında 56 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 56 dakika.

Güzelbahçe’de denize girilir mi?

Güzelbahçe’de tüm İzmir halkı gönül rahatlığıyla denize girebilir.

Güzelbahçede nerede kahvaltı yapılır?

Aramayı Güzelbahçe bölgesi ile sınırlandırın.

 • Palet Kahvaltı Evi & Cafe. 24 yorum. Türk$$ – $$$
 • Tapavino. 43 yorumŞu Anda Açık.
 • Sirincan Restaurant. 68 yorumŞu Anda Açık.
 • Zeytincir Kahvaltı & Mangal. 19 yorum.
 • Mola Cafe. 1 yorumŞu Anda Açık.
 • Urla Köyce. 143 yorumŞu Anda Açık.
 • İnek Obası 20 yorum.
 • Denizaltı Port. 176 yorumŞu Anda Açık.
 • See also:  Izmir Tarım Fuarı Ne Zaman Açılıyor?

  Yelki köyü nereye bağlı?

  Yelki, İzmir’in Güzelbahçe ilçesine bağlı bir mahalledir.

  Güzelbahçe nasıl bir yer?

  Güzelbahçe, İzmir’in en revaçta olan ilçelerinden Çeşme ve Urla’ya yakın bir bölgede yer alıyor. Aynı zamanda şehir merkezine yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Sakin ve kaliteli insanların yaşadığı bir bölge olan İzmir’in bu güzide ilçesi, eşsiz konumu ile yaşamınızda fark yaratacak özelliklere sahip.

  Narlıdere hangi ile bağlıdır?

  Narlıdere, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Balçova, güneyinde Karabağlar, batısında Güzelbahçe ilçeleri, kuzeyinde İzmir Körfezi bulunmaktadır.

  İzmir hangi ile bağlı?

  İzmir, Türkiye’de Ege Bölgesi’nde yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biridir.

  İzmir
  Ülke Türkiye
  Coğrafi bölge Ege Bölgesi
  İlk yerleşim MÖ 3. binyıl

  Güzelbahçenin Neyi Meşhur?

  Güzelbahçe’nin en meşhur balığı sardalyedir. En lezzetli kalamarlar Güzelbahçe sahillerinden çıkıyor. Ayrıca barbun, çipura, tekir, dil balığı, tavuk balığı, uskumru ve ahtapot Güzelbahçe açıklarında balıkçıların avlandığı balık türleridir. Yörük kültüründe önemli bir yere sahiptir.

  Akarca sahili nerede?

  Akarca Plajı, İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 52 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sığacık merkeze 4 km uzaklıktadır. Plaj, masmavi berrak denizi ve yemyeşil doğasıyla görülmeye değer bir yapıya sahiptir.

  Akkum plajı nerede?

  Akkum Plajı İzmir’in Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Seferihisar ilçesinin Sığacık tatil bölgesinde yer alan Akkum plajı ulaşım özel araç ve toplu taşıma ile mümkündür.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector